دور ششم-هفته دوم لیگ: باخت استاد بزرگ قائم مقامی به علت زنگ موبایل!!

دور ششم: باخت استاد بزرگ قائم مقامی به علت زنگ موبایل!!

آغاز هفته دوم لیگ برتر آقایان کشور
به میزبانی استان زنجان

هفته دوم از یازدهمین دوره مسابقات شطرنج لیگ برتر آقایان کشور موسوم به «جام اندیشمندان» به میزبانی تیم تربیت زنجان در شهر زنجان آغاز شد.

در این دوره از مسابقات تیم های تهران، تایدواتر هرمزگان، دانشگاه آزاد اسلامی، ابن سینا همدان، دنیا فلز رشت، نظام پزشکی ایران، حمایت از مصرف کنندگان ساری، دریا برج شیراز، آساسرای بابل، شمس ریزان البرز قزوین، تربیت بوشهر، تربیت قم و تربیت زنجان حضور دارند.

در پایان هفته نخست این دوره از مسابقات که در شهر ساری برگزار شد، تیم «تربیت زنجان» با کسب 18.5 امتیاز صدرنشین شد و تیم های «تهران» و «آساسرای بابل» هردو با 13.5 امتیاز به ترتیب امتیازشکنی بهتر در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.

 مشاهده سایت نتایج مسابقات
 مشاهده نتایج دور ششم
 مشاهده نتایج دور هفتم

فریدون اسکندری بر طبق قانون، رای به باخت استاد بزرگ قائم مقامی داد
بدبیاری های قائم مقامی کم نبود، 10 واحد دیگر نیز از درجه اش کاسته شد!!

در دور نخست (دور ششم) از هفته دوم مسابقات که در شهر زنجان در حال برگزاری است، چهار حرکت از بازی استاد بزرگ احسان قائم مقامی (2578) و شاهین جوانی (1773) نگذشته بود که در کمال ناباوری و در بهت کلیه حضار، زنگ تلفن همراه قهرمان باتجربه کشورمان به صدا درآمد و فریدون اسکندری سرداور مسابقات طبق قوانین، وی را بازنده اعلام نمود. این اتفاق در حالی رخ داد که کاپیتان قائم مقامی لحظاتی پیش از آغاز مسابقات به بازیکنان تیمش تاکید کرد که یادشان نرود تلفن هایشان را خاموش کنند!! ظاهراً این روزها ذهن نخستین استاد بزرگ تاریخ کشورمان بیش از حد مشغول است. وی چندی است به علت تعویض سبک بازی با افتی قابل پیش بینی مواجه شده است که امیدواریم هرچه زودتر این دوران به پایان برسد و شاهد درخشش مجدد ایشان در عرصه های ملی و بین المللی باشیم. قائم مقامی پس از لیگ، در مسابقات بین المللی معتبر باکو حضور خواهد یافت. (آچمز)

توضیح:  این که قانون اجرا شود نه توهین به افراد هست نه قصد و نیتی در میان! اما مسابقات درجه .... شهرستان و استان ما گفتگو، زنگ موبایل و حتی صحبت کردن با موبایل مسئله ایی عادی به شمار می رود به گونه ایی که شطرنجبازان مهمان را حیرت زده میکند! امیدوارم نسبت به قوانین و اجرای آن مصلهت و کدخدا منشی کنار گذاشته شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید