به نظرتون توی شطرنج علی دایی داریم؟

موضوع پیامک برنامه این هفته نود سوالی درباره بهترین بازیکن دو دهه اخیر ایران بود که از فوتبال خداحافظی کردند.
 

به گزارش جهان به نقل از نیمروز، نتیجه شاید از قبل مشخص نبود چرا که پیش از این در یک نظرسنجی برای انتخاب محبوب‌ترین بازیکن ایران، احمدرضا عابدزاده نفر نخست شد و در نظرسنجی بهترین بازیکن دو دهه اخیر هم یکی از گزینه‌ها عابدزاده بود.

مهدی مهدوی کیا، کریم باقری و خداداد عزیزی هم جزو گزینه‌های این نظرسنجی بودند اما مردم ما نشان دادند که بسیار باهوش و قدرشناس هستند و علی دایی را همچنان بهترین بازیکن ایران می‌دانند.

علی دایی با کسب حدود 45 درصد از آرای مردم به عنوان بهترین بازیکن دو دهه اخیر فوتبال ایران انتخاب شد و مردم با این انتخاب شاید حرف‌های زیادی به مهاجمان و بازیکنان فعلی تیم ملی زدند.

مردم می‌دانند که علی دایی با تمام وجود خود برای تیم ملی و فوتبال ایران زحمت کشیده و برای همین همیشه از او با صفت "باغیرت" یاد می‌کنند.

مردم می‌دانند که اگر همه چیزت مادیات و پول قراردادت باشد حاضر نمی‌شوی با طحال پاره و سر شکسته برای تیم ملی بازی کنی. حاضر نمی‌شوی برای اینکه توپ را وارد دروازه کویت کنی طوری خودت را سمت توپ پرت کنی که گردنت در آستانه شکستن قرار بگیرد!

همیشه و حتی در حال حاضر انتقادات زیادی به نوع بازی و اخلاق تند علی دایی وارد شده و بسیاری از این انتقادات هم وارد است اما بخواهیم یا نخواهیم، فوتبال ایران با نام علی دایی در دنیا شناخته شده و اسم او به اندازه یک تیم ملی وزن دارد.

در نظرسنجی برنامه 90 مردم نشان دادند که شاید علی دایی محبوب‌ترین نباشد اما مطمئنا بهترین فوتبالیست ایران حتی در طول تاریخ فوتبال این کشور است؛ چرا که مردم ایران به قدرشناسی شهره‌اند و افرادی را که برای آنها افتخارآفرینی کرده باشند با جان و دل دوست دارند.

منبع: http://rssnews.ir/News-759253.html

*********************************

اخبار شطرنج لرستان: به نظر شما توی شطرنج هم علی دایی داریم؟ چه دایی روزهای خوب چه روزهای بد؟ چه دایی روزهای اعتراض؟ و مسئولیت ما در قبال این اشخاص چیست؟ و البته متقابلا این اساتید چه وظایفی دارند؟


/ 2 نظر / 5 بازدید
محسن

مردم ایران قدرشناس اند!؟[ابرو][متفکر] نخبه کشِ مرده پرست اند! علی دایی رو کنار می زنیم و بعد میگیم که علی دایی چنین و چنان! هــــــ ــــــی

باران

از اول مطمین بودم دایی اول میشه...به خاطر تمام افتخاراتش...ولی از نظر من مهدوی کیا درسته عناوینش به پای دایی نمیرسه ولی شخصیت بهتری داره حداقل...همچنین عابدزاده...فکرنمیکنم هیچ ایرانی ای اون خنده هاشو اون روحیه دادناش یادش رفته باشه...