محجوب: شکستن مجدد رکورد سیمولتانه در بهار 1390!!

مصاحبه مرتضی محجوب با سایت شخصی خود:     

          شکستن مجدد رکورد سیمولتانه دربهار 90:              

   

مرتضی محجوب: در جلسه فوری دیروز ، اول آبان، با فدراسیون، تصمیم بر این گرفته شد که مجددا اقدام به ثبت رکورد جدیدی در سیمولتانه بکنم.

متن کامل مصاحبه:

مصاحبه مرتضی محجوب، با سایت اختصاصی خودشان:

سوال: آقای محجوب، حتما شنیده‌اید که رکورد شما توسط آلیک گرشون شکسته شده، واکنش شما پس از شنیدن این خبر چه بود؟
محجوب: شاید این خبر برای رسانه ها ناگهانی باشد، ولی معمولا شطرنج بازان زودتر از رسانه‌ها از این اخبار با خبر می‌شوند، از تابستان سال 88 که من رکورد جهانی سیمولتانه را شکستم، اقدامات ناموفقی در کشورهای مختلف برای بهبود این رکورد انجام شد که هیچ کدام بازتاب رسانه‌ای نیافت، تا این‌که دو روز پیش، این رکورد توسط آلیک گرشون شکسته شد. هر رکوردی به هر حال شکسته می‌شود، و حتما اطلاع دارید که شطرنج باز دیگری هم  ماه آینده اقدام به شکستن رکورد آلیک گرشون خواهد کرد. این طبیعت ورزش است.

سوال: چه احساسی دارید؟ ترس، ناراحتی. ..یا؟
محجوب: شاید باور آن برای شما سخت باشد، اما خوشحالم!! چرا که  انگیزه من برای برگزاری یک سیمولتانه جدید، با یک رکورد احتمالا دست نیافتنی‌تر بسیار بیشتر شده است، دیروز رایزنی‌هایی را با مسوولین ارشد فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران برگزار کردم که نتایج خوبی داشت.

سوال: نتیجه این رایزنی‌ها چه بود؟  آیا بعد از رکورد شکنی گرشون، تصمیم به این کار گرفتید؟
محجوب: خیر. همان‌طور که قبلاهم در سایت‌های مرتبط با بنده اعلام شده،  من از اردیبهشت سال جاری، تصمیم به بهبود رکورد خودم داشتم، که چون رکورد قبلی در اختیار خودم بود، انگیزه  جدی‌ایی نه برای خودم و نه احتمالا برای اسپانسرها وجود نداشت. خوشحالم که شکسته شدن رکورد سیمولتانه، این امکان را برای من فراهم می‌کند که بتوانم برنامه جدی‌تری را برای ثبت رکورد جدید ارائه کنم.
درجلسه فوری که دیروز با فدراسیون برگزار کردم، تصمیم بر این گرفته شد که در بهار سال آینده، و متقارن با یکی از مناسبت‌های ملی، اقدام به ثبت رکورد جدید سیمولتانه بکنم. خوشبختانه در همین ابتدای تصمیم هم از حمایت یک اسپانسر مالی برخوردار شده‌ام و بزودی جذب سایر اسپانسرها هم شروع می‌شود. خودم هم تمرینات ویژه‌ای برای این رکوردشکنی، بعد از بازگشت از مسابقات آسیایی گوانگجو شروع خواهم کرد.

سوال: سیمولتانه جدید شما، برابر چند نفر خواهد بود؟
محجوب: اجازه بدهید تا زمان مناسب، از عنوان کردن تعداد نفرات پرهیز کنم. من در زمان رکورد شکنی، 140 نفر بیشتر از نفر قبلی خودم رکورد زدم، اما آلیک گرشون تنها با 23 نفر اختلاف رکورد من را شکست و حدس می‌زنم شرکت کننده بعدی که ماه بعد اقدام به شکستن رکورد گرشون می‌کند، بیش از ششصد نفر را در مقابل خود قرار نمی‌دهد. اما من تصمیم دارم همانند دوره قبل، با اختلاف زیاد رکوردشکنی کنم. خوشبختانه زمان کافی تا آماده‌سازی خود برای این رکوردشکنی در اختیار دارم.

سوال: پیام شما برای طرف‌دارانتان و علاقه‌مندان شطرنج ایران، بعد از از دست رفتن رکورد ایران چیست؟
محجوب: به همه هم‌وطنان عزیزم و علاقمه‌ندان شطرنج، این قول را می‌دهم که با استعانت از خداوند متعال، همکاری مسوولان ورزش، فدراسیون محترم و حامیان ورزشی، رکورد سیمولتانه مجددا در بهار 1390، در اختیار ایران قرار بگیرد، و از همه هم‌وطنان عزیزم می‌خواهم برای موفقیت من در دست‌یابی به این هدف، دعا کنند.

 :: گزارش سایت فدراسیون شطرنج از برنامه های مرتضی محجوب

:: گزارش سایت chessvibes از مرتضی محجوب

:: گزارش سایت chessbase از مرتضی محجوب

:: مصاحبه مرتضی محجوب و خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا

:: گزارش تهران تایمز از مرتضی محجوب

:: گزارش وبلاگ سوزان پولگار، از رکورد شکنی مرتضی محجوب

:: گزارش سایت فیده از رکور شکنی سیمولتانه مرتضی محجوب

:: مصاحبه با مجله دنیای ورزش

:: مصاحبه با روزنامه جام جم

http://mortezamahjoob.ir

/ 1 نظر / 7 بازدید
علی یاوری نژاد

باسلام.بنده هم این افتخارو داشتم به همراه بچه های هم استانی در این مسابقه سیمولتانه شرکت داشته باشم که دوست خوبم آقای کرامتی هم یکی از داوران مسابقه بود راستی یادش بخیر تجربه بسیار خوبی بود.من بعداز17 ساعت پیکاربه علت فرط خستگی بایک پوزیسیون کاملا برابرازادامه مسابقه انصراف دادم.آخربازی من واستادو براتون میفرستم