کوچکترین شطرنج ایران ساخته هنرمند کُردستانی رونمایی شد

با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از کوچکترین شطرنج ایران در کُردستان پرده برداری شد.

به گزارش نوای آبیدر، با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورو هیات همراه و به مناسبت روز جهانی صنایع دستی نمایشگاه تخصصی صنایع دستی و سوغات و غذاهای محلی سراسر کشور افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم از کوچکترین شطرنج ایران توسط آقای دکتر رحمانی موحد پرده برداری شد.

این شطرنج توسط هنرمند جوان کردستانی آقای مختار احمدی به مدت 3 ماه ساخته شده است که وزن آن 30 گرم و قطر آن 3 میلی متر و اندازه صفحه شطرنج 4در 4 می باشد.

این شطرنج که در ساخت آن دقت فراوانی شده است توسط معاون گردشگری کشور به قیمت 10 میلیون تومان به مزایده گذاشته شد که این مبلغ در راستای حمایت از کودکان بی سرپرست هزینه خواهد شد.

شایان ذکر است نمایشگاه صنایع دستی و سوغات و غذاهای محلی با حضور استانهای مختلف سراسر کشور در قالب 75 غرفه و به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برپا شده است.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه، موسیقی محلی و هه لپرکی توسط گروه موسیقی سنتی کردی برای بازید کنندگان و مهمانان اجرا شد.

این نمایشگاه از تاریخ 19 خرداد لغایت 3 تیرماه بعدازظهرها آماده بازدید هنردوستان و شهروندان و مسافران گرامی استان کردستان است.

لینک خبر:                                     http://tnews.ir/news/FABD26392629.html

لینک های تکمیلی:

http://www.mehrnews.com/detail/News/2311403

http://www.mehrnews.com/detail/Photo/2310684#ad-image-0
/ 3 نظر / 4 بازدید

نویسنده ی محترم از وزن و قطر و اندازه ی این شطرنج گفته اما ذکر نکرده که چوبی است یا از مواد دیگری هم در ساخت آن استفاده شده است؟

شاهواحمدی

اصل خبر با جرئیات کامل: http://www.mehrnews.com/detail/News/2311403 گزارش تصویری: http://www.mehrnews.com/detail/Photo/2310684#ad-image-0 لطفا درج فرمائید

هیچ کجای متن به این موضوع اشاره نشده که مهره های موردنظر صرفا به سبب ظرافت خاص هستند یا فرم آنها نیز متفاوت و دارای نوآوری است؟