کارپف- آناند در قطار سریع مادرید- والنسیا

نتیجه رقابت آناند و کارپف در قطار سریع مادرید - والنسیا
قهرمان حال حاضر دنیا ویسواناتان آناند و قهرمان اسبق جهان آناتولی کارپف در قطار سریع مادرید - والنسیا در دوم فوریه با هم به رقابت پرداختند. مسابقه در ساعت 10:30 صبح با دست دادن دو ورزشکار در ایستگاه آتوچای آغاز شد که کارپف با مهره سفید و آناند با مهره سیاه در مقابل هم به رقابت نشستند و  این بازی مساوی به پایان رسید.بعد از آن دو شطرنج باز با 9 شطرنج باز دیگر که در بین مسافرین بودند بازی کردند.ساعت 13:30 قطار در والنسیا وارد شد. و در ایستگاه سورولا آناند و کارپف دو بازیکن انتخاب کردند تا با هم رقابت کنند البته در طول این بازی این دو بازیکن می توانستند از راهنمایی های دو استاد بزرگ کمک بگیرند. این روز جنجالی با یک مسابقه این روز جنجالی با یک مسابقه سریع بین آناند (سفید) و کارپف (مشکی) به اتمام رسید که  نتیجه این بازی نیز مساوی شد.

                                                       

در پایان کارپف راجع به این رقابت این چنین گفت:

قطار جای مناسبی برای شطرنج بازی کردن است. فاصله زمانی قطار مادرید_والنسیا  95 دقیقه بود که این زمان فرصت مناسبی برای این رقابت بود.

این مسابقه به وسیله سازمان مسافربری و قطار اسپانیا (  RENFE ) برگزار شد.مهم ترین ایده این بازی ارتباط دادن شطرنج سریع با قطار سریع که مسافت 350 کیلومتر را طی کرد, بود.

http://www.prochess.ir

/ 0 نظر / 6 بازدید