جلوگیری از شرکت بانوان در مسابقات آزاد شطرنج؟! چرا؟

بنابر اخبار رسیده پس از مسابقات آزاد فجر البرز،‌این بار در مسابقات آزاد جام فلک الافلاک نیز از شرکت بانوان ممانعت بعمل آمد.

متاسفانه باز هم از حضور بانوان در مسابقات آزاد شطرنج جلوگیری شد.

بنابر خبر پایگاه خبری شطرنج لرستان مسئولین حراست تربیت بدنی استان یاد شده از شرکت بانوان جلوگیری کردند.پس از مسابقات ساحل بندر عباس و فجر البرز  این بار نوبت مسابقات فلک الفلاک شد.

آیا شرکت حدود چند نفر شطرنجباز خانم اینقدر مشکل است یا احتمالا مسئله خاصی بوجود آمده که شطرنجبازان از آن بی اطلاعند و آقایان مسئول مانع از شرکت این عزیزان می شوند. براستی با این وضع، انتظار چه دورنمایی را برای شطرنج منفعل بانوان در کشور دارید.

مسئولین محترمی که حتی  قادر به برگزاری یک مسابقه بین المللی در خور شان بانوان در طی سال نیستند چگونه مانع از شرکت این عزیزان می شوند.

فراموش نکنید که شطرنج یک رشته علمی است و اگر قرار باشد خانم ها در آن شرکت نکنند باید در محیط های علمی نیز شرکت نکنند.

منتظر پاسخ مسئولین محترم و بیان دیدگاههای آن ها و همچنین کاربران و علاقمندان شطرنج در این زمینه نیز هستیم.

به نقل از سایت شطرنج ایرانیان

/ 7 نظر / 5 بازدید
م

هیچ پاسخی داده نمیشه چون اصلا پاسخی وجود نداره که بخواد گفته بشه. مشکل ما اینه که هیچ کس سر جای خودش نیست و همه تو کارایی که نه تخصص دارن و نه اصلا آشنایی ، نظر می دن و متاسفانه بزرگترین و اصلی ترین نظرات رو کسی می ده که اصلا از موضوع سر در نمیاره. حالا با خودشون می گن چند تا خانمن که بازی نکردن دنیا به آخر رسیده؟ این مسابقه نشد مسابقه بعد. جز یه شطرنجباز واقعی هیچکس ارزش مسابقه دادن رو نمیدونه . هیچکس سختی شطرنج رو درک نمی کنه ، نمیدونن تمرین کردن شطرنج چقدر سخته . گذشت . مسابقه برگزار شد آبم از آب تکون نخورد . با پاسخگویی و یا حتی معذرت خواهی( که محاله انجام بشه) هیچی درست نمیشه . کسیم نگران نباشه . انقد توی این رشته به خانما ظلم شده که هیچکدوم حال و حوصله ی اعتراض کردنم ندارن.

شطرنجباز

واقعا تاسف آوره . مگه میخوان کشتی بگیرن ؟ بعضی ها هم دیگه شورش رو در آوردن . عزیزان از کنار این موضوع راحت نگذرید که دیگه اتفاق نیوفته . کافر همه را به کیش خود پندارد . وقتی آقایون مسئول خودشون اینکاره هستن فکر میکنن دیگران هم مثل خودشون چشم ناپاک هستن ولی نمیدونن در شطرنج فقط افزایش مهارت هدف همه است تازه اکثر بانوان عزیز با برادر یا همسر یا پدرشون تشریف میارن . بازم متاسف هستم برای چنین نگرش عصر جاهلیتی که از مسئولین بی سواد و بی تخصص خودمون میبینیم

پاسخی که در شبکه افلاک توسط مسئولین داده شد اصلا منطقی نبود و مقصر اصلی مسئولین خود شطرنج شناخته شدند! نباید سکوت کنیم . به راحتی از حقوق شطرنجبازا نگذریم.

ابتدای تماسی که باهاشون گرفته شد گفتن که مقصر خود مسئولین شطرنج بودن بعد مجری برنامه گفتن که مسئولین شطرنج خودشون اعتراض کردن و بعد گفتن که این مسئله اولین بار بوده که میخواسته اتفاق بیفته توی خرم آباد. مجری گفتن که این یه چیز عادیه و در کل کشور مختلط بازی می کنن . در آخر هم گفتن نگران نباشید چیز مهمی نبود بانوان 3 نفر بودن فقط که ازشون دلجویی شد و با رضایت رفتن . (در صورتی که فقط بانوان خرم آبادی چهار پنج نفر بودن و دلجویی که هیچ حتی یه عذر خواهی ساده هم نشد. )

ف.الف

سلام. بنده به عنوان یک خانم شطرنجی از کم لطفی مسئولین خیلی ناراحت شدم اما از حق نگذریم برخی از خانمها هم جای حرف و حدیث میگذارند! در قزوین هم این مشکل اوایل وجود داشت که به لطف رئیس هیات آن زمان که خود شطرنجی بود و رایزنی هایی با تربیت بدنی استان موفق شدند این مشکل را حل کنند. اما امیدوارم خانمها با دید بازتری در مسابقات حضور یابند.

ف.الف تعداد خانمهای بالای 12 سال انقد کم بوده (3 نفر) که به راحتی همه قابل شناسایی هستند و جای هیچ حرف و حدیثی برای هیچکدومشون نیست . حق ندارید از روی نا آگاهی تهمت بزنید.