به پیشنهاد دوست عزیزم علی قائم مقامی

نظر خواهی در مورد تاسیس صندوق حمایت از بازیکنان مستعد واجد شرایط اعزام به مسابقات بین المللی

همان طور که آگاهی دارید بی گمان یکی از معضلات شطرنجبازان ایران غیبت بازیکنان  در عرصه های جهانی و آسیایی است و بی تردید یکی از علل عمده عقب ماندن شطرنجبازان جوان و نوجوان کشورمان در مقایسه با همتاهای خارجی خود عدم حضور در این صحنه هاست. همانطور که مطلعید  بارها این مسئله را از طریق وب سایت های شطرنجی به اطلاع عموم ومسئولین فدراسیون رسانده ایم. که البته مشخص شد که فدراسیون شطرنج در اعزام نوجوانان و جوانان ایران به مسابقات متعدد بین المللی  با کمبود بودجه شدیدی روبروست و ناگزیر محدودیت های زیادی را در اعزام نفرات برتر به مسابقات جهانی و آسیایی اعمال می کند.

از سوی دیگر از آنجا که اغلب اعزام نفرات برتر نوجوانان کشورمان به مسابقات بین المللی با هزینه شخصی خانواده ها صورت می گیرد و همچنین علیرغم مستعد بودن و داشتن بخت قهرمانی  بازیکنان برتر کشور بنا به محدودیت امکانات مالی و اقتصادی خانواده این عزیزان ،‌ اعزام آن ها به مسابقات بین المللی مقدور نمی باشد.

 از این رو با همت تنی چند از خانوادهای شطرنجبازان نونهال و نوجوان ایرانی بر آن شدیم تا گامی در این راستا جهت کمک و همیاری به شطرنجبازان عزیز ایران و بخصوص نوجوانان و جوانان ایران برداشته و صندوقی را جهت حمایت از بازیکنان یادشده  وبا عضویت افراد داوطلب تاسیس کنیم.

به همین منظور از کلیه خانواده ای شطرنجبازان ایران در سراسر کشور دعوت می کنیم تا با مشارکت در تاسیس این صندوق  گام بلندی جهت موفقیت فرزندانمان در عرصه های بین الملل را فراهم آوریم.

شایان ذکر است در صورت به نتیجه رسیدن مذاکره با بانک ها ،‌ممکن است این پیشنهاد (تاسیس صندوق مذکور) در قالب یک طرح بانکی توسط یکی از بانک ها مورد پذیرش قرار گیرد و در این صورت ممکن است والدین گرامی جهت افتتاح حساب خاصی به بانک تعیین شده راهنمایی گردیده و آن بانک به عنوان حامی ورزشکاران مستعد این طرح را اجرا نماید و دریافت تسهیلات مورد نظر نیز از بانک مذکور با شرایط اعلامی آن بانک صورت خواهد پذیرفت.

اهداف اصلی صندوق :

  • حق عضویت با مبالغ کم
  • ارائه تسهیلات ویژه و فوری و بدون بهره جهت اعزام نفرات شاخص کشور( که در فهرست نفرات انتخابی فدراسیون قرار ندارند) به مسابقات آسیایی و جهانی و بازپرداخت اقساطی وام
  • حضور فعال بازیکنان ایران در مسابقات مهم بین المللی وکم کردن فاصله بین شطرنجبازان ایران و جهان

سایر اهداف :

  • جذب اساتید برجسته ایرانی و خارجی
  • برگزاری اردوهای داخلی و خارجی و کلاس های آموزشی
  • برگزاری تورنمنت های بین المللی
  • جذب اسپانسر برای بازیکنان

 

به همین منظور از کلیه علاقمندان جهت مشارکت در این طرح گسترده و همگانی دعوت می کنیم با ارائه نقطه نظرات خود، طرح ها و پیشنهاددات خود، ما را در این امر خیر یاری رسانند.

از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که تمایل به همکاری و احیاناً کمک های مادی و معنوی جهت تاسیس این صندوق دارند دعوت می شود پیشنهادات خود را با ما در میان گذارند.

شایان ذکر است فعالیت در این صندوق بصورت داوطلبانه بوده وبدیهی است عضویت در هیات مدیره ،‌گروه بازرسی و یا هر سمت دیگر، هیچ گونه امتیازی نسبت به سایر اعضا ایجاد نمی کند.

 

از کلیه داوطلبین جهت برآورد آمارهای مورد نیازدرخواست می گردد فرم ذیل را تکمیل به به پست الکترونیک ذیل ارسال نمایند :

نام و نام خانوادگی :

نسبت با بازیکن:

نام بازیکن:

 

1- آیا با این اصل که هر خانواده شطرنجی به اختیار خویش مبلغی را به عنوان حق عضویت و پس انداز ماهانه در این صندوق ذخیره نماید، موافقید؟

بلی □   خیر □

2- مبلغ حق عضویت پیشنهادی  ماهانه اعضای صندوق   :

........................... ریال ( حتماً قید نمایید)                

جمعی از خانواده های شطرنجبازان 

  ایمیل : fundchess@yahoo.com

majid.keramatimoghadam@gmail.com

/ 0 نظر / 5 بازدید