کسب عنوان قهرمانی کشور توسط احسان قائم مقامی

استاد بزرگ احسان قائم مقامی، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد

پس از دور پایانی رقابت های قهرمانی کشور، احسان قائم مقامی با 8 امتیاز قهرمان امسال کشور شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در پایان دور یازدهم استاد بزرگ احسان قائم مقامی که در رده بندی اولیه جدول مسابقات بخت نخست را به خود اختصاص داده بود توانست که آن را حفظ کند و در صدر باقی بماند و عنوان قهرمانی این رقابت ها دست یافت. مسابقات فینال شطرنج قهرمانی کشور آقایان از 6 آذر ماه با حضور 36 شطرنجباز از 13 استان کشور به میزبانی آذربایجان شرقی در شهر تبریز برگزار شد. گفتنی است، این مسابقات در 11 دور به روش سوئیسی به سر داوری مقصود گیاهی داور بین المللی انجام شد.

گفتنی است، استاد بزرگ احسان قائم مقامی با ریتینگ 2561 در میز اول به پیکار با استاد فیده سید خلیل موسوی با ریتینگ 2238 رفت و در نهایت به نتیجه تساوی دست یافتند و احسان قائم مقامی با 8 امتیاز به قهرمانی رسید و سید خلیل موسوی که بخت 23 جدول مسابقات بود با 7.5 امتیاز عنوان نائب قهرمانی را کسب کرد.

همچنین، استاد بزرگ اصغر گلی زاده بخت سوم جدول اولیه با ریتینگ 2500 در میز سوم در رقابت با استاد فیده امیررضا پوررمضانعلی با ریتینگ 2458 به پیروزی رسید و مقام سوم را کسب کرد.  امید نوروزی با ریتینگ 2372 د رمیز چهارم با امین نصری با ریتینگ 2320 به رقابت پرداخت با غلبه بر وی و 7.5 امتیاز کسب شده در جایگاه چهارم قرار گرفت. استاد بزرگ همایون توفیقی با ریتینگ 2455 در میز دوم به مصاف استاد بین المللی سید جواد علوی با ریتینگ 2455 رفت و با برتری بر وی و کسب 7.5 امتیاز در رده پنجم جدول جای گرفت.  

شایان ذکر است این پنج نفر برتر به اردوی تیم ملی کشور دعوت می شوند.

/ 1 نظر / 5 بازدید