محل تمرین شطرنج‌بازان به دفتر نماینده الیگودرز تبدیل شد!

مطلبی را که در زیر می‌خوانید توسط علی یاوری‌نژاد(الیگودرز) برایم فرستاده شده که قبل از انتشار در وبلاگ، در نشریه لرستان ورزشی شماره‌ی ٢٧ مورخ ١٣ شهریور چاپ کردم. در این مدت هرچه قدر شطرنج‌بازان الیگودرزی خوشحال شدند، مسوولان ورزش شهرشان ناراحت!  با هم نامه‌ی این عزیز را می‌خوانیم:

محل تمرین شطرنج‌بازان به دفتر نماینده الیگودرز تبدیل شد!

از اسفند ماه سال قبل بنا به شکایت دسته‌جمعی اعضای هیأت شطرنج الیگودرز از عملکرد ضعیف رییس اسبق این هیأت، طی جلسه‌ای با حضور مصباحی ریس وقت هیأت شطرنج لرستان که منجر به برکناری ایشان گشت، سالن شطرنج الیگودرز تاکنون تعطیل و بدون سرپرست می‌باشد. اعضای هیأت طی درخواست و جلسات مکرر از رییس اداره تربیت‌بدنی که از اقوام بسیار نزدیک رییس بر کنار شده می‌باشند، خواهان بازگشایی این سالن شدند که با بی‌توجهی و برخورد سرد ایشان مواجهه گشتند. حتا نامه‌نگاری‌های این اعضا با هیأت شطرنج لرستان هم جواب نداد و به بهانه‌ی این‌که حکم تخریب سالن شهید خداکرم کاظمی آمده است اعضا را از ادامه‌ی درخواست ناامید کردند. چگونه است که همه‌ی رشته‌های ورزشی دارای سالن هستند و هم اکنون در حال تمرین و مسابقه می‌باشند، اما جایی برای شطرنج نیست؟! نکته‌ای که این ورزش‌کاران را آزرده خاطر کرده، این است که قبلاً هیأت شطرنج الیگودرز یک سالن مجهز به سیستم تهویه‌ی هوا و سرویس بهداشتی مناسب که با مساعدت جناب آقای دکتر مداحی رییس اسبق فدراسیون شطرنج امکانات قابل توجه‌ای به این هیأت داده شده بود، در حرکتی غیر قابل دفاع، اداره تربیت‌بدنی این سالن را به نماینده‌ی فعلی در مجلس شورای اسلامی، به نام دفتر نماینده‌ی مجلس اهدا نموده است! که موجب نارضایتی ورزش‌کاران شده تا جایی که چند تن از پیشکسوتان ارزش‌مند این رشته ورزشی از دنیای شطرنج خداحافظی کردند. که جای خالی این عزیزان بالاخص آقایان، سلیمانی و ملکی را به شدت احساس می‌شود. نکته‌ی دیگری که قابل تأمل می‌باشد، این است که اداره تربیت‌بدنی، بنده، تنها مربی و داور رسمی با حکم تأیید شده از فدراسیون شطرنج که به اوضاع شطرنج اعتراض داشتم، در حرکتی غیر قابل انتظار به مدت یک‌سال از ادامه‌ی فعالیت ورزشی محروم کردند که عملاً به این معنای می‌باشد؛ خداحافظ شطرنج الیگودرز! اعضای هیأت شطرنج الیگودرز با توجه به شناختی که از ریس اداره تربیت‌بدنی دارند تنها یک پیام دارند و آن، این است که حضرت امام‌خمینی«ره» در فتوای سال 67 ورزش شطرنج را آزاد اعلام کردند! و در آخر از همه‌ی کسانی که می‌توانند ما را یاری دهند تا یک‌بار دیگر این سالن را افتتاح کنیم، که الحق والانصاف خیلی بیشتر از بعضی رشته‌های ورزشی قدمت دارد، خواهشمندیم دست‌های ما را به گرمی بفشارند، باشد که برای افتخارآفرینی این مرز و بوم لحظه‌ای آرام نگیریم . ان‌شاالله

/ 3 نظر / 5 بازدید
علی یاوری نژاد

باسلام.ازجناب آقای کرامتی دبیر ارجمند هیئت شطرنج لرستان کمال تشکر وقدر دانی را داریم.انشالله با همت مسولین شاهد بازگشایی این هیئت باشیم.

علی یاوری نژاد

هوالمحبوب جناب آقای کرامتی باسلام واحترام به استحضار میرسانیم بعداز چاپ مقاله ی اینجانب در نشریه وزین شما مبنی بر ‏اخراج رییس هیئت شطرنج اسبق شهرستان الیگودرز وتعلیق 6ماهه هیئت واهدای ‏مکان آن به نماینده شهربه شدت در بین اهالی ورزش شهرمان انعکاس یافت تا ‏جاییکه فرماندار ارجمندودوستدار ورزش شهرمان شخصا مساله را پیگیری نمودند ‏ودر کمترین زمان قابل انتظار ودر اولین اقدام ممکن هیئت شطرنج ما صاحب هیئت ‏رییسه شد.این درحالیست که ریاست اداره تربیت بدنی بارها درجواب تذکرات ‏مسولین ورزشی استان سکوت معنا داری کردند که علت آن شاید اخراج یکی از ‏وابستگان بسیار نزدیک ایشان یعنی ریس اسبق هیات ازطرف مسولین استان بوده ‏است.نکته قابل توجه این است که کسی نبود بپرسد گناه ما ورزشکاران چه بوده ‏است، یک نفر دیگر آن حرکت بسار زشت وزننده را انجام میدهدما چوب آن را ‏خوردیم.از شما مدیر وعزیزان نشریه کمال تشکر وقدر دانی را داریم واکر امروز ‏شطرنج روبه فراموشی ما تکانی خورد مرهون توجه وپیگیری شما عزیزان بود که ‏الحق والانصاف دوستان ما چه زیبا گفتند:ایکاش همان اول مسایل واتفاقات شطرنج ‏راباشما درمیان میگذاشتیم واینست هنر تعالی خبر وخبر

شطرنجیان

امیدوارم مشکلتان به زودی حل شود اما دوستان عزیز حق گرفتنی است و نه دادنی.متاسفانه در ورزش ایران و به خصوص شهرستانها این مدیران بی مدبر لطمه جبران ناپذیری به ورزشکاران می زنند و در واقع علت آنهم این است که سنخیتی با ورزش ندارند.