شطرنج مدال آورترین رشته ورزشی آموزشگاه‌های استان !!

شطرنج‌بازان لرستانی در بیست و هفتمین دوره مسابقات آموزشگاه‌های کشور خوش درخشیدند.

                                                          

تیم  مقطع متوسطه پسران استان از راست: فرید مرادی، سعید کولیوند، علی ممی‌وند، رسول کرمی و سعید بیرانوند.

بعد از مدال طلای علی یاراحمدی(میز 4- مقطع راهنمائی)، سعید بیرانوند موفق شد مدال طلای میز 2 مقطع متوسطه را تصاحب کند اما موفقیت شطرنج‌بازان لرستانی به همین جا ختم نشد و در مقطع ابتدائی نیز لرستان صاحب طلا شد این بار بوسیله علی جوکار ( میز5)، در آخر  هم فرنوش بیاتی موفق شد صاحب مدال برنز میز 3- مقطع ابتدائی شود این در حالی است که مدال فرنوش تنها مدال دختران در مسابقات آموزشگاه‌ها بود امیدوارم مسئولین به این رشته مدال‌آور و کم‌هزینه بیش از پیش اهمیت دهند.

لازم به ذکر است همان‌طور که کلیه مسابقات پسران به صورت متمرکز در زنجان برگزار شد، میزبان مسابقات دختران نیز شهرستان اراک بود.

___________________

چندی پیش مسابقات رده‌های سنی آسیا به میزبانی هند برگزار شد. دستاورد نفرات اعزامی به این مسابقات کسب چهار مدال و مقام سوم تیمی برای ایران بود.

در واقع بعد از تیم هند که در مجموع با 8 طلا، 7 نقره و 8 برنز با قاطعیت اول شد تیم ویتنام با 2 طلا، یک نقره و یک برنز دوم شد. تیم کشورمان نیز به ترتیب با یک طلا(زیر ده سال پسران، توسط شاهین لرپری زنگنه)، یک نقره(ساراالسادات خادم‌الشریعه، زیر ١۴ سال دختران) و دو برنز (توسط آریا امیدی، زیر 10 سال و پویا ایدنی زیر 14 سال) سوم شد، بعد از تیم ایران، قزاقستان و امارات هر کدام با یک طلا چهارم و پنجم شدند.

 

گفتنی است عبدالله مصباحی رئیس هیئت شطرنج استان لرستان،به عنوان یکی ازهمراهان تیم اعزامی ایران به این مسابقات بود.

/ 1 نظر / 6 بازدید

آفرین به آقای مصباحی - افسوس به حال خانه شطرنج[افسوس]