اخبار شطرنج

* علی بیطال‌زاده نائب قهرمان مسابقات شطرنج برق‌آسای(5×2) هلند شد

این مسابقات که در شهر مپل هلند با شرکت 120 شطرنج‌باز برگزار شد، بیطال‌زاده بعد از استاد بزرگ سپکه ارنست(2556) مشترکاً با استاد بزرگ نام‌دار جهان یان تیمان(2565) دوم شد.

* علی‌رضا روح‌پرور از راهیابی به مسابقات فینال قهرمانی کشور بازماند

نهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی کشور در حالی به میزبانی مشهد برگزار شد که علی‌رضا روح‌پرور تنها نماینده‌ی خرم‌آباد بهترین نتیجه‌ی لرستانی‌ها را در این جدول به دست آورد.

روح‌پرور در بین 328 شرکت‌کننده با کسب 8 امتیاز از 11 بازی به مقام مشترک هفتم- بیست و هشتم مسابقات دست یافت، ولی به علت پوئن‌شکنی ضعیف‌تر به مقام بیست‌وهفتم رسید و از راهیابی به مسابقات فینال قهرمانی کشور بازماند. پس از روح‌پرور، روح‌الله شمسی و محمود اسکندری بازیکنان دورودی حاضر در مسابقات به ترتیب به مقام‌های سی‌وپنجم و چهل‌وششم دست یافتند. از دیگر بازیکنان حاضر در مسابقات می‌توان به علی یاراحمدی(1806)، امین پاپی(1922)، امیرحسین آروان، جمشید نوروزی(1532)، هومن خادم و امیر نوروزی اشاره کرد که به ترتیب در رتبه‌های هفتاد و هشتم، صد و پنجم، صد و بیست و ششم، صد و چهل و ششم، دویست و هشتاد و هشتم و دویست و نود و هفتم قرار گرفتند. لازم به ذکر است بیست نفر اول این جدول به همراه ملی‌پوشان شطرنج کشور (کلاً 32 نفر) مسابقات فینال قهرمانی کشور را برگزار خواهند کرد و این در حالی است که تا به حال هیچ یک از بازیکنان لرستانی موفق به حضور در فینال قهرمانی کشور نشده‌اند.

* مقام هشتم شطرنج جام رمضان تهران برای روح‌پرور

چهاردهمین دوره‌ی مسابقات جام رمضان تهران با حضور 117 نفر از قهرمانان کشور برگزار شد که پس از 9 دور جدول سوئیسی باز هم علی‌رضا روح‌پرور که به هزینه‌ی شخصی در این مسابقه(مانند مسابقات قهرمانی کشور) شرکت کرده بود، با قبول شکست در دور آخر به مقام هشتم این رقابت‌ها دست یافت، در حالی بود که با نائب قهرمانی مسابقات فاصله‌ی چندانی نداشت.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید