سه خبر مهم ...

 

سه خبر جالب برای شطرنج ایران
مرادی به جام جهانی رفت
گرند پری در ایران + دفتر فیده در تهران!!

هرچند میزبانی مسابقات شطرنج قهرمانی آسیا در ایران برای کشورمان دست آورد چندانی نداشت اما حضور "کیرسان ایلیومژینوف" رئیس فدراسیون بین المللی شطرنج جهان در مراسم اختتامیه این مسابقات، تاثیرات خود را گذاشت.

در وهله نخست مهندس کامبوزیا نایب رئیس فدراسیون بین المللی شطرنج و رئیس فدراسیون شطرنج کشورمان با توجه به عملکرد مطلوب استاد بزرگ مرادی در مسابقات قهرمانی آسیا از ایلیومژینوف مجوز حضور مستقیم این استاد بزرگ را در مسابقات جام جهانی 2011 که در شهریورماه سالجاری در خانتی-مانسیسک روسیه برگزار می شود درخواست نمود و رئیس فیده نیز توجه به روابط دیرینه اش با کامبوزیا و البته درخشش استاد بزرگ کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا با آن موافقت نمود.

مهندس کامبوزیا پیش تر نیز با توجه به ارتباطات نزدیکش با رئیس فیده، در سال 1379 برای امیر باقری و 1388 برای احسان قائم مقامی، موفق به کسب این سهمیه شده بود.


دیدار ایلیمژینوف با رئیس سازمان تربیت بدنی ایرانهمچنین به پیشنهاد ایلیمژینوف و تقبل برگزاری مسابقات از سوی مهندس کامبوزیا، اولین مرحله از مسابقات شطرنج انتخابی قهرمانی جهان در دور جدید (موسوم به جایزه بزرگ/گرند پری)، در فوریه 2012 با حضور نامداران شطرنج جهان در مشهد برگزار خواهد شد. در حاشیه این رقابت ها نیز جلسه هیات رئیسه فدراسیون بین المللی نیز در ایران برگزار خواهد شد.

کرسان ایلیمژینوف با اعلام این خبر در مراسم اختتامیه مسابقات قهرمانی آسیا در ایران افزود: مرحله نخست رقابت های جایزه بزرگ فیده در سال 2012 به بزرگداشت فردوسی شاعر نامدار ایرانی در مشهد برگزار خواهد شد.


سخنرانی ایلیمژینوف در مراسم اختتامیه قهرمانی آسیا

ایلیومژینوف همچنین اعلام کرد: به علت اینکه فدراسیون شطرنج ایران در میان فعالترین ها در جهان قرار دارد، فدراسیون بین المللی شطرنج برای توسعه این رشته ورزشی در منطقه آسیا و خاورمیانه به ایجاد پایگاهی در تهران اقدام خواهد نمود.

این در حالی است که فدراسیون بین المللی به جز مقر اصلی اش در جمهوری خودمختار کالمیکا، تنها در مسکو و آتن دارای دفتر می باشد.

منبع: آچمز

/ 0 نظر / 13 بازدید