قهرمانی جوانان کشور 92 _ حسینی پور و هاشمی قهرمان شدند

محمدجعفر کامبوزیا رئیس فدراسیون شطرنج پس از مدت ها در مراسماختتامیه ای در کشورمان حضور یافت که این موضوع در نوع خود بسیار جالب بود / در آستانه انتخابات جدید ریاست فدراسیون شطرنج

همچنین در بخش دختران قهرمانی زیر 20 سال کشور که با حضور تنها 14 شرکت کننده [از تنها 4 استان کشور] در شیراز برگزار شد، "سیده فاطمه هاشمی" شطرنج باز 13 ساله استان میزبان با کسب 6.5 امتیاز از 7 دیدار، جام قهرمانی را بر بالای سر برد. "فاطمه انصاری" و "نگین زارع" هر دو از فارس نیز به ترتیب با کسب 6 و 5.5 امتیاز دوم و سوم شدند. 

 رده بندی بخش پسران
 رده بندی بخش دختران
 آیین نامه بخش پسران
 آیین نامه بخش دختران
 مشاهده گالری تصاویر

 

تا چند سال پیش مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان کشورمان یکی از مهم ترین و جذاب ترین مسابقات شطرنج کشورمان به شمار می رفت اما در سال های اخیر در پی سیاست های فدراسیون تحت مدیریت "محمدجعفر کامبوزیا" اکثر بازیکنان نامدار از حضور در این مسابقات خودداری می کنند که این مهم تا حد زیادی از اعتبار و جذابیت این رقابت ها کاسته است. در بخش آقایان مسابقات امسال، شطرنج بازان تنها 5 استان کشور حضور داشتند که تنها 1 نفر دارای عنوان بین المللی بود. در جدول 14 نفره بخش بانوان نیز به غیر از سه شرکت کننده همگی از استان میزبان بودند و متاسفانه خبری از هیج بازیکن عنوان داری نبود.

بخش بانوان بانوان مسابقات در رخدادی عجیب و سوال برانگیز، همچون سال گذشته بجای 9 دور طی 7 دور برگزار گردید که این نقض آشکار آیین نامه مسابقات بود. عدم دقت کافی در تدوین آیین نامه ها و عدم نظارت صحیح و کارآمد بر اجرای آن ها، شایسته هیچ فدراسیونی به خصوص «فدراسیون شطرنج» نیست.

منبع: آچمز

/ 0 نظر / 8 بازدید