مدرک مربی‌گری شطرنج این بار در مقطع کاردانی!!

صبح روز چهارشنبه 19/8/89 ششمین جلسه کارگروه طرح راه‌اندازی دوره کاردانی مربی‌گری شطرنج در محل فدراسیون شطرنج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، این طرح از تابستان سال جاری در دستور کار فدراسیون قرار گرفت و بر اساس آن، فدراسیون شطرنج از سال آینده از بین پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری، دانشجوی مربی‌گری شطرنج جذب و مدرک دانشگاهی معتبر به فارغ‌التحصیلان اعطاء خواهد نمود.
سامان دهی فرایند آموزش و تربیت هدف‌مندانه مربیان، تعیین ضوابط و ساز و کارهای مربوط به آموزش شطرنج در دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزشی، طراحی و تدوین منابع درسی در کلیه زمینه‌های آموزشی و پر کردن خلاء‌های موجود در حوزه آموزش شطرنج از اصلی‌ترین اهداف راه‌اندازی دوره مذکور می‌باشد. ضمن این‌که استفاده از تجارب کشورهای پیشرو در این رشته و توجه به نیازهای روز جامعه شطرنج کشور مورد نظر این کارگروه می‌باشد.
در اولین جلسه که با حضور مهندس کامبوزیا ریاست فدراسیون برگزار شد، ایشان ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده، بر حمایت کامل فدراسیون از اجرای این طرح تاکید نمودند.
تاکنون فدراسیون‌های تکواندو، قایقرانی و فوتبال موفق به راه‌اندازی دوره در این رشته‌ها شده‌اند و راه‌اندازی آن در فدراسیون شطرنج با توجه به میزان گرایش افراد جامعه به این رشته و حجم منابع آموزشی و پتانسیل‌های موجود، تحولی عمده در حیات این رشته به شمار می‌آید و بی‌تردید یکی از عوامل رشد و توسعه شطرنج در کشورهایی نظیر روسیه، ارمنستان و ... توجه این کشورها به ظرفیت‌های فراوان نهاد دانشگاه در زمینه‌های آموزشی بوده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید