خوش‌ به حالمون شده!!

همین دو-سه ساعت پیش بود که از خانه شطرنج شهرمون برگشتم خونه... طبق معمول چند سال اخیر پنج‌شنبه‌ها، مسابقه‌ی بلیتس بازارش گرم‌تر از هر چیز دیگه‌ است. دقیقاً به یاد دارم که اواخر سال 82 بود که به پیشنهاد بنده و علی‌رضا روح‌پرور و با همکاری و مساعدت حاج‌آقا تیموری(رئیس هیأت شطرنج وقت آن زمان استان) مسابقات هفتگی رو مثل خیلی استان‌های دیگه به راه انداختیم و هدفمون ارتقاع سطح شطرنج استان بود که الحق و الانصاف تا حدود زیادی موفق بودیم اما این قدر چسبیدیم به این مسابقه‌ی بلیتس و هفتگی که خود شطرنج فراموشمون شد!

خداییش این جمع شدن سر میز بازی بلیتس خیلی حال می‌ده!! واین‌که هیشکی گوشش بدهکار داور نیست!!

درسته سرعت تجزیه و تحلیل بچه‌ها خیلی خوب شده نتایجشون تو مسابقات سراسری هم اینو نشون می‌ده ولی به همون مقدار که توی مسابقات سریع و بلیتس موفق بودن توی مسابقات فکری(کلاسیک) ناموفق!

خیلی از بچه‌ها دیگه حوصله‌ی سر میز نشستن ندارن! واقعاً ندارن!! چه میشه کرد....

بگذریم همین امروز یه اتفاق خوب هم افتاد اونم این که اگه خدا بخواد مسابقات لیگ شهرستان تا یکی دو هفته‌ی دیگه رو به راه خواهد شد  و می‌تونیم این پوز رو بدیم که ما هم مثل استان‌های دیگه لیگ داریم!

هر چند اسپانسر و هزینه‌ها رو یکی از بچه‌ها تقبل کرده  والا خیلی بعید می‌دونم کسی این‌جا از شطرنج و شطرنج‌باز حمایت کنه! آها داشت یاد می‌رفت خبر مهم‌تر این‌که بعد از هزار سال!! بالاخره یه استاد بزرگ قراره بیاد و یه هفته به بچه‌های این‌جا چند جلسه‌ای شطرنج یاد بده! خدا امواتشو بیامرزه که آرزوی ما رو برآورده کرد و نگذاشت ندیده از دنیا بریم!!

 چند تا از بچه‌ها غش کردن که با آب قند اونا رو به هوش آوردیم! آخه تفلکی‌ها بی‌تقصیرن تا حالا استاد بزرگ از نزدیک ندیدن! اونم از نوع 2600 به بالاش!!

سرتونو درد نیارم امشب بچه‌های این‌جا از خوشحالی خواب به چششون نمی‌یاد چرا که از سال 78 تا الان هیچ میزبانی به استان نرسیده پس حق دارن که از این کلاس این قدر ذوق زده بشن. من که شخصاً در پوست خود نمی‌گنجم!! اینم بگم که محسن خان ما هم که چند ماهی بود شطرنج رو کنار گذاشته بود امروز پاش به خانه شطرنج باز شد! دیگه باورتون بشه چقدر خوش به حالمون شده ....

/ 1 نظر / 6 بازدید
سعید

اول اینکه ممنون از اینکه در سال 82 مسابقات هفتگی را شما راه اندازی نمودید !!! دوم اینکه بعضیها معلوم نیست بازیکن هستند یا داور !؟ سوم اینکه ما قبلا نیز لیگ داشتیم ولی چه خوب است که تداوم داشته باشد چهارم اینکه بماند برای بعد ....