در محل فدراسیون انجام شد؛

دیدار استاد مهرشاد شریف با دکتر امیرحسینی

استاد مهرشاد شریف قهرمان ارزنده 6 دوره متوالی رقابتهای کشور صبح امروز در محل فدراسیون شطرنج با دکتر امیر حسینی دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، استاد مهرشاد شریف قهرمان ارزنده 6 دوره متوالی شطرنج کشور، با سرپرست فدراسیون دیداری صمیمی داشت.

استاد مهرشاد شریف که در حال حاضر مربیگری تیم باشگاه شطرنج شارجه را بر عهده دارد طی سالهای 1352 تا 1359 شش بار مقام قهرمانی کشور را به دست آورد و در حال حاضر نیز از این لحاظ پس از احسان قائم مقامی بیشترین مقام قهرمانی کشور را در اختیار خود دارد.

استاد شریف با اشاره به توانایی های شطرنج بازان ایرانی، دقت و پرکاری آنان را ستود و با ذکر خاطره ای عنوان کرد که در یک دوره سفر به ایران طی دو روز یک شطرنج باز نوجوان سیزده ساعت از وی کار کشیده که نشان از علاقه مندی و مهارتش بوده است.

دکتر سید امیر حسینی سرپرست فدراسیون شطرنج خواستار ایجاد بستر و زمینه لازم برای همکاری بیشتر استاد شریف با این فدراسیون شد و به ضرورت برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی با مربیان و شطرنج بازان و بهره گیری از تجارب و دانش ارزنده استاد شریف تاکید کرد.

 استاد شریف که متولد 1331 است و روز گذشته (شنبه 20 تیرماه) شصت و سه سالگی خود را جشن گرفت در خصوص وضعیت فعلی شطرنج ایران اظهار داشت: در گذشته تنها مسابقات بین المللی که در آن شرکت می کردیم مربوط به المپیاد بود که هر دو سال یکبار اتفاق می افتاد. من شش دوره قهرمان کشور شدم و حتی یک ریال پاداش نگرفتم در حالی که امروزه مسابقات بسیاری انجام می شود و فدراسیون نیز از شطرنج بازان حمایت کرده و به آنها کمک می کند.

/ 0 نظر / 36 بازدید