سومین دوره المپیاد ایرانیان با 7000 ورزشکار!

جام جم: حسن میرزا آقابیک، دبیر اجرایی سومین دوره المپیاد ورزشی ایرانیان گفت: این المپیاد به مناسبت سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از 2 بهمن ماه با حضور بیش از 7700 ورزشکار جوان(3046 ورزشکار دختر در 26 رشته و 4664 ورزشکار پسر در 34 رشته) به میزبانی همزمان 18 استان آغاز می‌شود.

                                              

وی افزود: سازمان ورزش برای برگزاری این رقابت‌ها مبلغ 3 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته است. مسابقات شطرنج آقایان که در مرحله اول  به میزبانی تبریز برگزار شد در این مرحله نیز میزبان تیم‌های منتخب شطرنج است.

تیم شطرنج پسران استان که با شایستگی جواز حضور در مرحله نهایی این مسابقات را گرفتند به علت شرایط جدید سنی (به جز میلاد چگنی) نمی‌توانند تیم را در این مرحله همراهی کنند در نتیجه لرستان با ترکیبی جدید در این مسابقات حاضر خواهد شد.

میلاد چگنی و علی یاراحمدی(دورود)، محسن نظری و رسول کرمی(خرم‌آباد) و مصطفی احمدی (از بروجرد) اعضای جدید تیم استان را تشکیل می‌دهند. لازم به ذکر است که سعید بیرانوند و کیهان علی‌رغم این که در مسابقات انتخابی موفق شدند در بین 5 نفر اول قرار گیرند، به علت مشکلات شخصی از همراهی تیم عذر خواستند.

شخصاً از سامان فرشادی، سهراب فلاح‌زاده، امین چنگایی و میلاد چگنی که با شایستگی تیم استان را به این مرحله رساندند تشکر می‌کنم و امیدوارم تیم جایگزین بتواند قدردان زحمات این قهرمانان عزیز باشد.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید