آچمز: ناکامی پشت ناکامی، بازگشت تیم بدون مدال!!

سومین و آخرین ناکامی تیم ملی کشورمان در بخش تیمی بلیتس بازی های داخل سالن آسیا در حالی رقم خورد که تیم ایران در دور آخر مرحله مقدماتی با پیروزی 3 بر 1 در برابر ازبکستان، جواز صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقات را کسب کرد اما دقایقی بعد با اعتراض ازبک ها به مسئولین برگزاری [مبنی بر عدم ارائه چیدمان تیم ملی کشورمان پیش از آغاز دیدار] در میان بهت و حیرت همگان طبق قانون با نتیجه 4 بر صفر بازنده اعلام شد.

تیم ملی ایران در حالی به علت عدم رعایت یک قانون ساده، نتیجه پیروزی و صعود به مرحله نیمه نهایی را با باختی تلخ و حذفی دردناک عوض کرد که دو داور بین المللی ایرانی "مهرداد پهلوان زاده و "علیرضا مظفری" در این مسابقات قضاوت می کردند و "محمدجعفر کامبوزیا" رئیس فدراسیون شطرنج کشورمان نیز عضو هیات ژوری این دوره از رقابت ها بود.  

بدین ترتیب تیم ملی شطرنج کشورمان با عملکردی پر انتقاد و کسب نتایجی نا امید کننده برای نخستین بار بازی های داخل سالن آسیا را بدون کسب مدال ترک کرد. این در حالی است که در دوره های گذشته شطرنج بازان کشورمان هم در بخش های تیمی و هم در بخش های انفرادی موفق به کسب مدال شده بودند. استاد بزرگ "الشن مرادی ابدی" و استاد بزرگ بانوان "شادی پریدر" از موفق ترین چهره های شطرنج ایران در تاریخ این رقابت ها هستند.

 

مرحله مقدماتی:

دور اول:        ایران             4-0              ژاپن 
دور دوم:        قطر              0-4             ایران
دور سوم:      ایران         1.5-2.5           چین
دور چهارم:    فیلیپین      2.5-1.5          ایران
دور پنجم:      ازبکستان        4-0          ایران

مشاهده نتایج کامل مرحله مقدماتی مسابقات

در مرحله نیمه نهایی تیم های چین و ویتنام با نتیجه مشابه 3.5 بر 0.5 به ترتیب از سد تیم های اندونزی و ازبکستان گذشتند و راهی مرحله فینال شدند. در مرحله فینال، تیم ویتنام شگفتی آفرین شد و با غلبه بر چین به مقام قهرمانی رسید و تیم اندونزی در دیدار رده بندی با پیروزی در برابر ازبکستان که با حرف و حدیث به این مرحله رسیده بود در جایگاه سوم ایستاد.

مرحله نیمه نهایی: 

دیدار اول:   چین          3.5-0.5        اندونزی
دیدار دوم:  ازبکستان   0.5-3.5         ویتنام
 
مرحله فینال و رده بندی:

فینـــــــال:   چین                 1-3       ویتنام
رده بندی:    ازبکستان    1.5-2.5       اندونزی

مشاهده نتایج کامل مرحله نهایی مسابقاتویتنام در دیدار فینال با غلبه بر چین نیرومند به مقام قهرمانی بخش تیمی بلیتس مسابقات دست یافت

بازی های آسیایی داخل سالن یک رویداد چند ورزشی است که هر دو سال یک‌ بار بین ورزشکاران قاره آسیا برگزار می ‌شود. نخستین دوره این مسابقات در سال ۲۰۰۵ در تایلند، دوره دوم آن در سال ۲۰۰۷ در ماکائو و دوره سوم آن در سال ۲۰۰۹ در ویتنام برگزار شد.

بنابر دلایلی از انتشار ماجرای دقیق تر باخت عجیب تیم ملی کشورمان خودداری می کنیم

 مشاهده نتایج مرحله مقدماتی
 مشاهده نتایج مرحله نهـــــایی
 سایت رسمی مسابقات
 گزارش آچمز از بخش انفرادی
 گزارش آچمز از بخش تیمی سریع
 مشاهده گزارش آغازین آچمز

/ 0 نظر / 12 بازدید