هفتمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج خزر!!

دور نهم و پایانی هفتمین دوره مسابقات آزاد بین المللی جام خزر دیروز در شهر رشت پیگیری شد و نفرات برتر جداول سه گانه مشخص شدند.    

 در جدول A مسابقات، استادبزرگ "آذر میرزویف" از آذربایجان با کسب 7 امتیاز قهرمان شد ، استاد بین المللی گرجستان "ایوری چیقلادزه" با کسب 6.5 امتیاز دوم شد و همچنین استاد بزرگ ارمنستان "گئورک هاراتونیان" با 6 امتیاز به مقام سوم رسید.

  در جدول B رقابت ها،جواد ترکمن نژاد جوان گیلانی با 8 امتیاز توانست قهرمان شود و "کنان حیدرلی" از کشور آذربایجان با کسب 8 امتیاز و تنها به دلیل پوئن شکنی کمتر دوم شد و بهرنگ کبودی با 7.5 امتیاز سوم شد.

 و همچنین در جدول بانوان استادفیده بانوان میترا حجازی پور با 8  امتیاز اول شد ، استادفیده بانوان مونا سلمان ماهینی با 7.5 امتیاز و "یولویا فاتالیاوا" از آذربایجان و با 7 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. 

گفتنی است این رقابتها در جداول سه گانه A (درجه داران بیش از درجه 2200)، B (درجه داران کمتر از درجه 2200) و C (ویژه بانوان) می باشد. در جدول A رقابتها 44 شطرنجباز دارای درجه بین المللی متشکل از 6 استادبزرگ، 10 استادبین المللی و 7 استادفیده از 6 کشور ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، ترکمنستان، ازبکستان و ایران حضور داشتند.

 همچنین در جدول B مسابقات نیز 330 شرکت کننده متشکل از 125 شطرنجباز درجه دار بین المللی و در جدول ویژه بانوان 106 شرکت کننده مشتکل از 24 شطرنجباز درجه دار بین المللی از دو کشور آذربایجان و ایران حضور داشتند. قابل ذکر است این دوره از مسابقات به سرپرستی کیومرث بیات و سرداوری فریدون اسکندری طی 9 دور به روش سوئیسی برگزار شد.

واما بهترین های  لرستان در این مسابقات !!

سرکار خانم مهتاب فلاح زاده با کسب ۶ امتیاز و کسب مقام دوازدهم تا بیست ودوم مشترک نشان داد که باوجود دوری ازمسابقات باز هم میتواند جزء بهترینها باشد!

روح الله شمسی بازیکن محجوب دورودی با کسب۵/۶ امتیاز و کسب مقام بیست وچهارم در بین بیش از ٣٠٠ بازیکن بهترین نتیجه لرستانیها را از آن خود کرد!

علی یاراحمدی بازیکن زیر ١۴ سال  و آینده دار دورودی با کسب ۶ امتیاز به مقام ۵۴ جدول B رسید !!

برای همه  این عزیزان آرزوی موفقیت می کنم.

 

/ 1 نظر / 5 بازدید
بی نام

ببخشید ولی علی رقم درست نه علا رقم...[خجالت][تعجب]