تلنگر از نوع شطرنجی: آقای مدیر! چشم بسته غیب نگوئید!!

تلنگر از نوع شطرنجی

آقای مدیر! چشم بسته غیب نگوئید!!

چند روز پیش پس از کش و قوس­های چند ماهه؛ خواست شطرنج ­بازان اجابت شد و طی مدتی کوتاه با رایزنی نفرات و کادر جدید، شطرنج صاحب زیر پله ­ای دیگر شد!! اما بسیار بهتر و مطلوب­تر از مکان قبلی!! از ضلع جنوبی چمن تختی به ضلع جنوبی سالن مسابقات!

در مراسم افتتاحیه طبق پیش ­بینی، مدیر کل ورزش و جوانان غایب بزرگ جلسه بود! (همچون اختتامیه اولین دوره لیگ!)

 اما مسئله به همین جا ختم نشد و ایشان در مصاحبه ­ای جداگانه سخنانی بس کارشناسانه ایراد فرمودند؛ از جمله این سخنان اینکه لرستان دارای سبقه­ ی شطرنجی نیست! و اینکه شطرنج بیشتر متعلق به شمال است و آنهم به علت وجود ماهی در سبد غذایی ­شان!

 در جواب به آقای مدیر باید ذکر کنم که سابقه­ ای شطرنج لرستان بیشتر از رشته­ های دیگر است و حضرتعالی می­ توانید به شماره­ های یک و دو لرستان ورزشی مراجعه کنید؛ که بنده مختصری از این سبقه را به رشته تحریر درآورده ­ام! درباره شمال و ماهی گفتید!

آقای مدیر بد نیست بدانید که حتی یک شمالی در ترکیب تیم ملی حضور ندارد!! و اگر شطرنج در خطه شمال پرطرفدار است بیشتر به خاطر شرایط جوی و فرهنگی و... آنجاست تا وجود ماهی در سبد غذایی شان!!

 اگر این چنین بود ما در جنوب ایران؛ هم دریا و خلیج داریم؛ هم ماهی! پس چرا خبری از شطرنج پر طراوت شمال نیست!! یا اینکه ماهی ­های جنوب بی خاصیت هستند! لطفا به جای توصیه ­های غذایی؛ مدیران موفق دیگر استان ­ها را الگوی خود قرار دهید! یا در سبد مدیریتی خود بگنجانید!!

ضمنا هیچ تحقیق علمی به تاثیر مستقیم مصرف ماهی و موفقیت شطرنجی صحه نمی­ گذارد! پس لطفا چشم بسته غیب نگویید!

 هرچند طی این چند روز برخی بازیکنان شطرنج به جای خرید کتاب و نرم افزار و عضویت سیستم جامع و بیمه ورزشی و...  ماهی را به سبد غذایی خود اضافه کردند تا مسیر رسیدن به تیم ملی را زودتر طی کنند!

برخی بیشتر طی طریق کردند وبه جای تمرین؛ در کنار دریاچه کیو مشغول  گرفتن ماهی شدند!

 ضمنًا همکاران و مسوولین قبلی شما برای این رشته چیزی نکاشته ­اند که شما بیایید و برداشت کنید!! اگر شطرنج لرستان تا به حال مکان مستقلی نداشته و ندارد به شما و همکاران قبلی­ اتان ایراد وارد است!

اما معاونتان(آقای م) که در جلسه افتتاحیه تغییرات مثبت اخیر را به طرزی زیرکانه به خود و همکارانتان نسبت داد. یا اینکه رتبه بیست و نهم شطرنج استان را اشتباها سی ­ام ذکر کرد! ای کاش مسوولیت مصائب قبلی را هم می پذیرفتید! عزل و نصب ­های قبلی را عرض می­ کنم!

به راستی گفته ­اند که پیروزی هزار پدر دارد و شکست یتیم است!

رفتار حرفه­ ای و سخنان کارشناسانه­ ی شما و همکارانتان حداقل برای رشته شطرنج به اینجا ختم نمی­ شود!

اختتامیه مسابقات اوپن(آزاد) جام افلاک که آبان ماه 90 برگزار شد را باز هم در غیاب شما برگزار کردند!

در این مراسم مسوول روابط عمومی شما رقابت ­های اوپن را؛ مسابقات قهرمانی کشور عنوان کرد! و معاونتان(آقای ز) در ابتدای سخنانش به مربیان و سرپرستان خسته نباشید گفت!

 آقای مدیر مسابقات اوپن نه قهرمانی کشور است و نه مربی و سرپرستی در آن حاضر است! (مسابقات انفرادی است!) لطفا بیشتر دقت کنید! این مسائل برای متولیان ورزش یک استان نمی ­تواند جالب باشد!

خواستم شخصی عنوان کنم فرمودین برای شطرنج ­بازان وقت ندارید! با معاونینم هماهنگ کنید! ظاهرا به همه مسائل اشراف دارید!

توضیح: با کمال ادب و احترام به شطرنج بازان شمال و جنوب کشور! این مطلب در جواب سخنان کارشناسانه و سوتی های شطرنجی متولیان ورزش استان نوشته شده! بنده منکر ارزشهای فنی بازیکنان این مناطق از کشور نمی شوم!

/ 11 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرید

آقا مجید مقاله ات جالب بود آقای نیکوخصال ودومعاونش عقل کل ورزش لرستان و ایران هستند ومابقی درعمرشان ورزشکار نبوده وتحصیلات ورزش ندارند. نگران نباش مشکلات را بزودی این سه نفر حل می کنند.

فرید

آقا مجید مقاله ات جالب بود آقای نیکوخصال ودومعاونش عقل کل ورزش لرستان و ایران هستند ومابقی درعمرشان ورزشکار نبوده وتحصیلات ورزش ندارند. نگران نباش مشکلات را بزودی این سه نفر حل می کنند.

1shatranjiye shomali

be omide pishrafte shoma va hamkariye masoolan!

م

واقعا متاسفم که هر کسی به خودش اجازه میده در مورد چیزی که توش مهارت که هیچ حتی یه ذره آگاهی نداره نظر بده . تمرین و مکان و مربی و خیلی چیزای مهم بی تاثیرن و فقط به خاطر تغذیه شطرنج لرستان از بقیه ی استانها عقب مونده !!! اگه اینجوریه کلا تعطیل کنن و اگر بودجه ای به این رشته اختصاص داده میشه ماهی بخرن و در اختیار شطرنجبازان بذارن بلکه فرجی بشه [خنثی][افسوس]

ناشناس

با سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوست عزيز تا زماني كه مديران و معاونان ادارات ما را افرادي سياسي و نه علمي تشكيل دهد همين خواهد بود كه گفتيد با تشكر

ناشناس

با سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوست عزيز تا زماني كه مديران و معاونان ادارات ما را افرادي سياسي و نه علمي تشكيل دهد همين خواهد بود كه گفتيد با تشكر

س

باسلام متاسفانه شطرنج ازآن دست رشته های ورزشی است که عده خاص باخصوصیات منحصربه فرددرآن فعال هستندوعادت به فکرقبل ازسخن وبرسی ابعادسخن گفته شده وحداقل مطالعه قبل از صحبت دارندشما به بزرگواری خودتان ببخشیدآقا....

عاشق پیشرفت شطرنج لرستان

اقای کرامتی با تشکر از انتقاد شما از گفتار اعضائ اداره ورزش و جوانان این آقایان نمیدونند شطرنج این استان این چند سال چه بدبختی بابت باند بازی کشیده و تمام کم کاری خودشون و همکارن قبلی خود را نداشتن دریا در این استان می دانند از خداوند منان آرزوی پیشرفت شطرنج این استان را خواستارم

محمد ظهرابی

خانه از پای بست ویران است/ خواجه در بند نقش ایوان است

ایول داداش تغییرات خوبی دادی توی وبلاگت[مغرور]