در المپیاد جهانی زیر 16 سال تیم شطرنج ایران سوم شد

دور نهم 93/9/29

تیم لهستان نیز حریف تیم ایران نشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، تیم ایران در پایان دور نهم مسابقات جهانی المپیاد شطرنج زیر 16سال که عصر امروز (شنبه) برگزار گردید، موفق شد تیم لهستان را با نتیجه 3.5 بر 0.5 شکست دهد. در این دور از مسابقات  پرهام مقصودلو، احمد عسگری زاده و شاهین لرپری زنگنه بر حریفان خود به پیروزی دست یافتند و طباطبایی با حریف خود به تساوی رسید. 
به این ترتیب در پایان دور نهم ایران با 8 امتیاز همچنان صدرنشین جدول مسابقات ماند.
گفتنی است دور دهم (پایانی) این مسابقات فردا (یکشنبه) ساعت 10 مقابل تیم مجارستان1 برگزار خواهد شد.

 

دور هشتم 93/9/28

تیم ایران، تیم صربستان را نیز شکست داد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، تیم ایران در پایان دور هشتم مسابقات جهانی المپیاد شطرنج زیر 16سال که عصر روز گذشته (جمعه) برگزار گردید، موفق شد تیم صربستان را با نتیجه 4 بر 0 شکست دهد. در این دور از مسابقات محمد امین طباطبایی، پرهام مقصودلو، احمد عسگری زاده و شاهین لرپری زنگنه بر حریفان خود به پیروزی دست یافتند. 
به این ترتیب در پایان دور هشتم ایران با 7 امتیاز همچنان صدرنشین جدول مسابقات ماند.
گفتنی است دور نهم این مسابقات امروز (شنبه) ساعت 14 مقابل تیم لهستان برگزار خواهد شد. 

 

رویارویی با روسیه

 

دور هفتم 93/9/27 

ایران تیم روسیه را 2.5 بر 1.5 شکست داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، تیم ایران در پایان دور هفتم مسابقات جهانی المپیاد شطرنج زیر 16سال موفق شد تیم روسیه را با نتیجه 2.5 بر 1.5شکست دهد. در این دور از مسابقات محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند، احمد عسگری زاده به تساوی رسید و شاهین لرپری زنگنه بازی را واگذار کرد. 
به این ترتیب در پایان دور هفتم ایران در مقام اول جدول مسابقات قرار گرفت.
گفتنی است دور هشتم این مسابقات امروز جمعه ساعت 14 مقابل تیم صربستان برگزار خواهد شد.

دور ششم 93/9/27
ایران تیم رومانی را شکست داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در پایان دور ششم مسابقات، ایران مقابل تیم رومانی بانتیجه 3 بر 1 به برتری دست یافت. در این دور از مسابقات احمد عسگری زاده بازی را واگذار کرد. طباطبایی، مقصودلو و لرپری زنگنه حریفان خود را مغلوب کردند.

 

دور پنجم (93/9/25)

تیم شطرنج نوجوانان کشورمان 3.5 بر 0.5 تیم جمهوری چک را شکست داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در پایان دور پنجم مسابقات المپیاد جهانی شطرنج که عصر دیروز (سه شنبه) برگزار شد، تیم نوجوانان کشورمان تیم جمهوری چک را با نتیجه 3.5 بر 0.5 شکست داد. در این دور از رقابتها محمد امین طباطبایی، شاهین لرپری زنگنه و پرهام مقصودلو بر حریفان خود پیروز شدند، احمد عسگری زاده به تساوی مقابل حریف خود رضایت داد.

به این ترتیب در پایان دور پنجم، ایران با 4 امتیاز در ردیف 2 جدول مسابقات قرار گرفت.

گفتنی است دور ششم و هفتم این مسابقات پس از یک روز استراحت در روز پنج شنبه در دو نوبت صبح (ساعت 10) و عصر (ساعت 16) ادامه خواهد یافت و تیم ایران در دور ششم مقابل تیم رومانی بازی خواهد کرد.

 

دور چهارم (93/9/24)

تیم شطرنج نوجوانان کشورمان 3 بر 1 تیم مجارستان 3 را شکست داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در پایان این دور از مسابقات که عصر دیروز (دوشنبه) برگزار شد، تیم نوجوانان کشورمان تیم مجارستان3 را با نتیجه 3 بر 1 شکست داد. در این دور از رقابتها محمد امین طباطبایی و شاهین لرپری زنگنه بر رقیبان خود پیروز شدند، احمد عسگری زاده و پرهام مقصودلو مقابل حریفان خود به تساوی رسیدند.

به این ترتیب در پایان دور چهارم، ایران با 3 امتیاز در ردیف 5 جدول مسابقات قرار گرفت.

 

 دور سوم (93/9/23)

تیم ایران بازی را 1 بر 3 به رقیبان هندی خود واگذار کرد.  

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در پایان این دور از مسابقات که عصر دیروز برگزار شد، تیم نوجوانان ایران بازی را 1 بر 3 به تیم هند واگذار کرد. در این دور از رقابتها محمد امین طباطبایی و شاهین لرپری زنگنه مقابل حریفان خود به تساوی رسیدند، احمد عسگری زاده و پرهام مقصودلو بازی را واگذار کردند.

 

دور دوم (93/9/23)

پیروزی تیم ایران در مقابل تیم اسلواکی1

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در پایان این دور از مسابقات که صبح امروز برگزار شد، تیم نوجوانان ایران تیم اسلواکی1 را 4 بر 0 شکست داد. در این دور از رقابتها محمد امین طباطبایی، شاهین لرپری زنگنه، احمد عسگری زاده و پرهام مقصودلو حضور داشتند.   

 

دور اول (93/9/22)

تیم ایران 4 بر 0 تیم اسلواکی میانه را شکست داد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی نوجوانان زیر 16 سال جهان که از دیروز (93/9/22) آغاز شد، تیم شطرنج نوجوانان ایران متشکل از احمد عسگری زاده، محمد امین طباطبایی، پرهام مقصودلو و آناهیتا غلامی اوریمی با نتیجه 4 بر 0 تیم اسلواکی میانه را شکست داد.

شایان ذکر است در این مسابقات که از تاریخ 21 آذر لغایت 1 دی ماه در 10 دور و به روش سوییسی برگزار خواهد شد، 54 تیم از 37 کشور شرکت کرده اند. در رده بندی اولیه تیم ایران در ردیف 6 جدول قرار دارد.

/ 1 نظر / 25 بازدید

جه افتخاری!