محجوب رکورد سیمولتانه جهان را شکست!!

استاد بزرگ مرتضی محجوب قهرمان

 ایران طی یک مبارزه بیادماندنی

رکورد جهانی سیمولتانه(پیکار یک نفر با چند نفر) را به نام ایران و خودش ثبت کرد. در این مسابقه که نزدیک به 18 ساعت! به طول انجامید حدود 20 هزار حرکت و بیش از 20 کیلومتر را استاد مرتضی محجوب برای شکستن رکورد کریل گئورگیف بلغاری(364 بازی) بدون استراحت راه رفت.

 محجوب در مجموع با 397 برد، 90 تساوی و تنها 13 باخت و با کسب 4/88 درصد امتیازهای ممکن هم از لحاظ تعداد بازی هم درصد  امتیاز کسب شده اسم خود را در کتاب رکورد گینس جاودانه کرد. اما این مسابقه نقش تعیین کننده لرستان و جایگاه شطرنج لرستان را در سطح کشور بیش از پیش روشن ساخت چرا که غیر از دکتر مداحی که اصالتاً لرستانی است و چند سالی می­شود که رئیس فدراسیون شطرنج ایران است، وحید هدایتی دبیر اسبق هیئت شطرنج شهرستان بروجرد هم مدیر برنامه­های استاد بزرگ مرتضی محجوب بود که پر واضح است سهم زیادی را در آمادگی قبل از مسابقه، موفقیت و ثبت این رکورد برای این قهرمان و کشور عزیزمان داشته و از حضور موفق بازیکنان لرستانی در این رقابت بزرگ نیز نباید به آسانی گذشت چرا که از 13 باخت محجوب 3 تای آنرا بازیکنان لرستانی رقم زدنند! سعید بیرانوند و امین چنگائی از خرم­آباد و سیامک تجددی از بروجرد در مقابل محجوب به پیروزی رسیدند در ضمن محمود اسکندری از دورود و  محسن کرامتی نوجوان 14 ساله خرم­آبادی هم امتیاز بازی را با استاد تقسیم کردند.

از دیگر بازیکنان شرکت کننده در این مسابقه از امیرحسین آروان، ناصر سپهوند و  قهرمان روشن دل سرکار خانم ریحانه بابرشمس نام برد که با وجود بازی زیبائی که به نمایش گذاشت پس از 15 ساعت مبارزه به علت خستگی بازی را به محجوب واگذار کرد. گفتنی است مجید کرامتی که به عنوان همراه و مربی بازیکنان خرم­آبادی به مسابقات اعزام شده بود قبل از شروع مسابقه از سوی نائب رئیس فدراسیون شطرنج به عنوان داور انتخاب شد و کار قضاوت  میزهای 25۶ تا 303 را به  عهده گرفت.

 در پایان امیدوارم روزی همه­ی ورزشکاران لرستانی جایگاه اصلی خود را در ورزش ایران پیدا کنند.

                                                                                                                                                                                        

/ 1 نظر / 9 بازدید

سلام آفرین به شطرنجبازان لرستان - اگر می گفتی منم شرکت می کردم- موفق باشی[تماس][عینک]