معرفی کتاب: همانند یک استاد بزرگ بازی کنید

یک کتاب نفیس و ارزشمند به بازار آمد:
همانند یک استاد بزرگ بازی کنید

یک قصه بیش نیست غم عشق وین عجب     کز هر زبان که می‌شنوم نامکرر است

حافظ

کتاب «همانند یک استاد بزرگ بازی کنید» که اثری کلاسیک در ادبیات شطرنج جهان است، به زبان فارسی برگردانده شد. جا دارد تا در همین ابتدای سخن، نشر این اثر ارزشمند را به جامعه شطرنج تبریک گفته و از زحمات مترجم آن نیز قدردانی کرده باشیم.

"الکساندر کوتوف" نویسنده آثار ارزشمند شطرنجی‌، سه گانه ای دارد به نام های «همانند یک استاد بزرگ فکر کنید»، «همانند یک استاد بزرگ بازی کنید» و «همانند یک استاد بزرگ تمرین کنید». از این مجموعه، کتاب «همانند یک استاد بزرگ فکر کنید» قبلاً به همت شادروان استاد "عبدالحسین نوابی" به فارسی ترجمه شده بود. کوتوف در آن کتاب بیشتر به محاسبه، یافتن حرکات کاندیدا و درخت تجزیه و تحلیل پرداخته بود و خود در مقدمه کتاب «همانند یک استاد بزرگ بازی کنید» می‌گوید که کتاب حاضر به سایر جنبه های لازم برای بازیکنان بلندپرواز توجه کرده است. به نظر نگارنده از مجموعه سه گانه فوق، کتاب «همانند یک استاد بزرگ بازی کنید» یک سر و گردن بالاتر از دو کتاب دیگر کوتوف است.

محتوای کتاب شامل دانش مورد نیاز برای آگاهی از مرحله وسط بازی است که در چهار بخش قضاوت پوزیسیونی، طرح ریزی، دید ترکیبی و محاسبه به خواننده عرضه می‌شود و اندرزهای عملی فراوانی را نیز در جای جای کتاب برای بازیکنان آورده است که سودمندی کتاب را دو چندان می ‌کند.

پیش از این و در سالیان دور، بخش هایی از کتاب به ترجمه استاد علی بهروزی در ماهنامه شطرنج به چاپ رسیده بود و حالا ترجمه کامل کتاب به همت جناب آقای "رضا بوترابی" در دسترس علاقه مندان است. مترجم محترم کوشیده است تا متنی شیوا و روان را از کتاب به دست دهد و خوشبختانه حاصل کار کتابی خواندنی از کار درآمده است.

توصیه من به علاقمندان شطرنج، مطالعه دقیق این کتاب است که درک عمومی آنان را از مرحله وسط بازی ارتقا خواهد داد.

کتاب «همانند یک استاد بازی کنید» از سوی انتشارات فرزین در 328 صفحه به قیمت 110،000 ریال منتشر شده و در انتظار اقبال خوانندگان است.

نوشته شده توسط احسان محمداسماعیل

/ 1 نظر / 6 بازدید
دانلود برنامه و بازی های موبایل

سلام . من وبي براي بازي و برنامه هاي موبايل درست کردم و حالا براي افزايش رتبه آن به نويسندگان با تجربه اي نياز دارم تا وبي که ما با هم ميسازيم در صفحه اول گوگل قرار گيرد. اگر تمايل به همکاري با ما داري به وب من بيا و پس از ديدن قوانين و مقررات به من اطلاع به تا تو رو به نويسندگان وبلاگم اضافه کنم.