آچمز: آغاز مسابقات لیگ برتر بانوان کشور در گیلان


در دوم دوم: آتوسا پورکاشیان و تیمش به رای سرداور بازنده شدند!!

+
شادی پریدر پس از دو سال دوری، بار دیگر دست به مهره شد

لیگ برتر بانوان کشور استارت خورد
هفته اول به میزبانی شهر رشت

ششمین دوره مسابقات شطرنج لیگ برتر بانوان کشور موسوم به «جام فرزانگان» به میزبانی تیم جوانان استان گیلان در شهر رشت آغاز شد.

در این دوره از مسابقات تیم های پتروشیمی بندرامام، مس کرمان، دانشگاه آزاد اسلامی، تایدواتر هرمزگان، ورزش و جوانان همدان، تربیت قزوین، جوانان گیلان و تربیت زنجان حضور دارند.

کلیه ادوار نیم فصل اول مسابقات [هفت دور] به علت آن چه که فدراسیون شطرنج فشردگی تقویم مسابقات عنوان می کند، به صورت متمرکز در شهر رشت برگزار خواهد شد.

 مشاهده سایت نتایج مسابقات
 مشاهده نتایج دور اول
 مشاهده نتایج دور دوم
 مشاهده نتایج دور سوم


خبر مهم:

آتوسا پورکاشیان در حالی که در تهران بود در رشت بازنده اعلام شد!!

در دور دوم مسابقات اتفاق عجیبی رخ داد. استاد بزرگ بانوان آتوسا پورکاشیان قهرمان حال حاضر بانوان کشورمان در حالی از سوی سرداور مسابقات با نتیجه باخت قطعی [1-0] مواجه شد که حتی در شهر محل برگزاری مسابقات حضور نداشت!! (پورکاشیان پس از پیروزی دور اولش به علت کار مهمی موقتاً به تهران بازگشته بود و در ترکیب دور دوم تیمش حضور نداشت) موضوع از این قرار است که در جریان دیدار تیم های تایدواتر هرمزگان و مس کرمان در دور دوم لیگ برتر بانوان کشور، سرداور مسابقات [داور فدراسیون بین المللی شیوا حنانی صفت] پس از بررسی چیدمان ها متوجه اشتباه در چیدمان دور تیم تایدواتر هرمزگان می شود. تایدواتری ها بدون بازیکنان میزهای یک و دو شان در برابر مس کرمان قرار گرفته بودند اما سرپرست تایدواتر هرمزگان فراموش کرده بود که پیش از آغاز دیدار، چیدمان دور تیمش را به سرداور مسابقات ارائه کند. بدین ترتیب سرداور مسابقات طبق قوانین، چیدمان اصلی [با حضور بازیکنان میزهای یک و دو] را برای تایدواتر در نظر می گیرد و نماینده هرمزگان را با چهار باخت قطعی [و نه باخت فورفیت +-] با نتیجه چهار بر صفر بازنده اعلام می کند. مقاله جالبی راجع به این مسئله پیش آمده + بررسی عملکرد سرداور مسابقات + یک اشتباه بزرگ در شطرنج ایران! در حال نگارش است ... 

سرکار خانم حنانی صفت در این رابطه گفتند: بنده سرداور مسابقه نیستم، جانشین سرداور (آقای مظفری) هستم! چون در غیاب سرداور، اینجانب در سالن بودم و بازی مس کرمان و تاید واتر هرمزگان بدون هماهنگی با بنده به تعویق افتاده بود من در مورد نتیجه بازی نظر ندادم و به دستور سرداور مسابقه با آقای اسکندری (سرپرست مسابقات) تماس گرفتم و نتیجه بازی مذکور را ایشان تعیین نمودند.


اما خبر مهم دیگر:
استاد بزرگ بانوان شادی پریدر پس از مدت ها بار دیگر دست به مهره شد

 

شادی پریدر، نخستین استاد بزرگ بانوان تاریخ ایران پس از حدود دو سال دوری از میادین، بار دیگر دست به مهره شد. وی که مربی حال حاضر تیم ملی بانوان کشورمان نیز می باشد در تیم پتروشیمی بندر امام عضویت دارد.

/ 0 نظر / 6 بازدید