احسان روزبهانی، تو هم واسه تهران! / بروجرد بهتر از تو زیاد دارد

اما روزبهانی گفت که اشتباه شده! من اصالتا تهرانی‌ام یعنی خودم متولد تهرانم، البته پدرم متولد بروجرد و مادرم همدانی است! وی تاکید کرد "ولی من خودم همیشه واسه تهران بوده‌ام".

چندی قبل نیز "حامد لک" در گفت‌وگو با عادل فردوسی‌پور در برنامه 90 تاکید کرده بود الیگودرزی دانستن او یک اشتباه نابخشودنی است و وی اهل باقرآباد شهر‌ری است. البته می‌گویند اصلیتش از ازنا و الیگودرز است!

قبلاً مصاحبه‌هایی از برخی چهرهای لرستانی فراز کمالوند‌(مربی فوتبال)، آرش میراسماعیلی‌(جودوکار) و حمید گودرزی‌(بازیگر) باعث رنجش مردم لر شده بود، اما آیا به راستی این جوانان لرتبار چه برداشتی از هویت خویش، قوم لر و جایگاه خود در این میانه دارند؟!

کسانی که از رفتار امثال حامد لک‌ها و احسان روزبهانی‌ها ناراحت می‌‌شوند چه توقعی از این طور افراد دارند؟ آیا سخت بود اضافه کردن فقط یک جمله به تکذیبیه‌های شدیدشان! این که "البته به اصالت بروجردی یا الیگودرزی خودم افتخار می‌کنم" همین!

کسی از حامد لک یا احسان روزبهانی نخواسته که شناسنامه‌شان صادره از الیگودرز و بروجرد باشد! گیرم که هفت پشت این‌ها هم ترک و هندو باشد، حالا که مجری تلویزیون به اشتباه این تازه به دوران رسیده‌ها را اهل این‌جا می‌خواند، چه ایرادی دارد این قدر باهوش باشند که بفهمند با یک جمله می‌توانند حمایت یک قوم را به سمت خود جلب کنند، این که بگویند: "اگر متولد لرستان بودم افتخار می‌کردم"!

به راستی دیار آیت‌الله العظمی بروجردی، عبدالحسین زرین‌کوب، عبدالمحمد آیتی، بحر‌العلوم، محمدجعفر شهیدی، مهرداد اوستا، کریم‌خان زند، فولادوند، علی دلاور، باباطاهر، اتابکان لر، دیار مفرغ، شیردال، کلماکره، فلک‌الافلاک، تمدن کاسیت و ... به این به اصطلاح ورزشکاران و هنرمندان تازه به دوران رسیده نیازی دارد یا این‌ها به هویت و تاریخ خود محتاج هستند؟!

_________________________

پی‌نویس:

طایفه روزبهانی به همراه گودرزی و یاراحمدی یکی از 3 طایفه پرجمعیت  بروجرد و حومه آن (پراکنده از اشترینان تا ملایر) می‌باشد که بیش از 2 قرن قدمت سکونت در این منطقه را دارند.

منبع: خبرگزاری یافته

/ 7 نظر / 9 بازدید
یک دوست

سلام دوست عزیز. از شما می خواهم این متن را تا آخر بخوانید زیرا با مطالعه آن ضرر نخواهید کرد بلکه باعث خواهد شما از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنید. آیا تا به حال به روش های کسب درآمد از اینترنت فکر کرده اید؟ آیا می دانید استفاده از این روش ها برای کسب درآمد چقدر ساده است؟ آیا می دانید شما می توانید در کوتاهترین زمان به درآمد از اینترنت دست پیدا کنید؟ من می خواهم روشی را به شما معرفی کنم که بتوانید با آن با روزی 1 تا 2 ساعت کار در روز تا 2 میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشید. به شما این قول را میدهم که این کاملا شدنی است و فقط کمی همت می خواهد. این روش با شیوه های دیگر کسب درآمد کاملا متفاوت است و به تازگی وارد اینترنت شده است. از مزایای اصلی این روش می توان به مطمئن بودن و زودبازده بودن اشاره کرد. خوب حالا نام این روش چیست؟ این شیوه در ایران به (کسب درآمد از طریق کلیک) و در سایت های خارجی به PTC یا Paid To Click معروف است. طریقه کار با این سایت ها چگونه است؟ روش کار با این سایت ها بدین صورت است که شما در این سایت ها ثبت نام می کنید و بعد وارد صفحه (مشاهده آگهی ها) می شوید و سپس با کلیک بر روی آگهی ها

باران

همه ایرانی هستم...

یکتا کریمی

با سلام و خداقوت به شما جناب کرامتی عزیز متن شما درباره ی این عزیزان بسیار قابل تامل بود امیدوارم روزی برسه که تمام هم وطنانمون فارق از هرنوع جنسیت, ملیت و تفاوتهای فرهنگی و اجتماعی و قومی قبیله ای , تنها به چشم انسان بودن و انسان ماندن به هم بنگرند با اتحادی ازجنس انسانیت و دیگر هیچ باتشکر از شما

یادداشت: احسان روزبهانی، تو هم واسه تهران! / بروجرد بهتر از تو زیاد دارد . به نظر می رسد این عنوان برای این موضوع مناسب نباشد، چرا که اگر به نوشته ی شما و به شهادت تاریخ قوم لر ارزشهای خود را ثابت کرده، بهتر بود بیطرفانه و در حد اطلاع رسانی به موضوع می پرداختید. شاید این ورزشکار در آن لحظه ی خاص حضور ذهن کافی نداشته و ... بروجرد بهتر از تو زیاد داره... جمله ی شایسته ای برای گفتن به یک قهرمان ملی نیست. و یک عضو تیم ملی عین هر انسان دیگری حق اشتباه کردن دارد و کامل نیست. لطفاً مورد بررسی قرار دهید. دلیلی ندارد برای دفاع از ارزش های شخصی و یا قومی به دیگری حمله کنید.

هیچ انسانی محل تولد خود راانتخاب نکرده، احساس تعلق خاطر به موطن البته زیباست، چرا مردمی که میراث گرانبهایی را پاسداری می کنند باید در حافظه ی خود بذر نفرت بپاشند؟ در حالی که مانند مفرغینه ها می توانند خموش و اصیل باشند. بروجرد بهتر از تو زیاد داره ... به تلاش کودکی می ماند که برای اثبات خود در برابر حریف قوی تر از خودش بیهوده پای می فشارد. اگر حرکت این فرد اشتباه بوده پاسخش را باید با حرکتی اشتباه تر داد؟

سعید

شاخه ها را از جدایی گر غم است ریشه ها را دست در دست هم است

امیر چرخستانی

حفظ هویت و با ارزش دونستن اون نیاز به آموزش داره. متاسفانه خیلی ها یاد نگرفته اند. البته تو سطوح قهرمانی در ایران بعضی مسئولین بین ورزشکارا با توجه به زادگاهشون فرق میذارن.حتی بعضیا اگه از دستشون بر بیاد کاری میکنن طرف از میادین ورزشی حذف بشه. زیاد دیدیم ازین موارد.