مصاحبه سایت شطرنج حرفه ای ایران با سرداور مسابقات جشنواره بانوان

داور بین المللی حسین کاظمی آشتیانی از نام های آشنای شطرنج کشور می باشند ایشان از سال 1345 فعالیت شطرنجی خود را آغاز کرده است و کارنامه درخشانی در پرونده خود دارد. در گفتگویی دوستانه با نقطه نظرات ایشان آشنا می شویم:


-لطفا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید و مختصری از مهمترین سوابق شطرنجیتان را ذکر کنید:

حسین کاظمی آشتیانی هستم ، متولد سال 1332 . از سال 1345 فعالیت شطرنجی خود را آغاز کردم و در کمیته های مختلف فدراسیون شطرنج از جمله کمیته داوران ، کمیته استانها ، و کمیته فنی عضویت داشتم . دو بار به عنوان سرپرست همراه تیم ملی آقایان و بانوان کشور به هندوستان اعزام شدم و یکدوره نیز به عنوان بازرس فدراسیون شطرنج به فعالیت پرداخته ام . قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نیز عضو تیمهای استان خراسان رضوی و خوزستان بوده ام و از سال 1368 با آزاد سازی شطرنج مجددا فعالیت خود را در شطرنج و در استان مرکزی شروع نمودم که از سال 1370 لغایت1377  به عضویت تیم استان مرکزی درآمدم و پس از آن در زمینه داوری و مربیگری به فعالیت پرداختم اینجانب مدت شانزده سال  ( 71 لغایت 87) در سمت های دبیر ، نایب رئیس و رئیس هیأت شطرنج استان مرکزی در خدمت شطرنج بازان عزیر بوده ام .

-در مسابقات جشنواره شطرنج بانوان کشور چه سمتی بر عهده دارید و سطح کیفی مسابقات را چطور ارزیابی می کنید؟

در این مسابقات به عنوان سردارو حضور دارم و سطح کیفی این مسابقات را نسبت به سال 89 که در اراک برگزار گردید پایینتر ولی از لحاظ کمیت بالاتر می دانم.

-چه کمبودهایی در مسابقات بانوان مشاهده می کنید و چه راهکارهایی برای آن سراغ دارید؟

هر چند فدراسیون محترم شطرنج مساعدتهای زیادی در بخش شطرنج بانوان دارد ولی به نظر می رسد بانوان شطرنج باز نیاز به حضور در مسابقات بیشتری دارند.

-قهرمان مسابقات را پیش بینی کنید؟

خانم آیلار لطفی

-حرف آخر :

آرزوی توفیق و سلامتی برای کلیه خدمتگزاران عرصه شطرنج از خداوند منان 

-بهترین بازیکن مسابقات از نظر شما؟

خانم ها آیلار لطفی و منا سعید پور و از لحاظ آینده نگری کوچولوی عزیز عسل کاظم زاده

-نظرتان در مورد سایت شطرنج حرفه ای ایران چیست؟

مطالب و اخبار این سایت خیلی به روز می باشد و با توجه به اینکه چند سالی است از حاشیه ها که لطمه به شطرنج می زند دور شده است ، بسیار عالی است و از زحمات و خدمات و اطلاع رسانی به موقع مسئولین سایت سپاسگذاری می نمایم.

منبع: http://www.prochess.ir

/ 0 نظر / 5 بازدید