نتایج نهائی دوازدهمین دوره مسابقات شطرنج منطقه 5 دانشگاه آزاد

دوازدهمین دوره مسلبقات شطرنج منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی که در مورخه14 لغایت 16 آذر ماه به میزبانی دانشگاه آزاد واحد الیگودرز برگزار شد.

این مسابقات برای اولین بار به میزبانی این واحد در 7 دور و به روش سوئیسی  برگزار شد وباز برای اولین بار داورانی از  استان لرستان( عبدالله مصباحی سرداور و مجید کرامتی داور) قضاوت این مسابقات را بر عهده داشتند .

15 تیم در این مسابقات شرکت داشتند که به ترتیب  دانشگاههای  ساوه - اراک- خرم آباد - ملایر - دورود - الیگودرز - بروجرد - خمین- فراهان - تفرش- آشتیان - تویسرکان - همدان - محلات - نراق رتبه های اول تا پانزدهم را به خود اختصاص دادند.

سامان فرشادی(از تیم خرم آباد) روی میز یک با 7 امتیاز از 7 بازی به عنوان قهرمان قهرمانان شناخته شد .

به علت ضیق وقت این مسابقات در دو روز - بازیها در یک ساعت بدون پاداش زمانی انجام شد که کار بازیکنان و کادر داوران را مشگلتر میکرد. هر چند استفاده از نرم افزار سوئیس منیجر (باز برای اولین بار)

دقت وسرعت کار را تا حدودی افزایش داده بود مسابقات راس ساعت مقرر برگزار و محل برگزاری مسابقات تقریبا مناسب و خوب بود همه تیمهای شرکت کننده (به غیر از تیم تفرش که با 4 نفر در این مسابقات شرکت کرده بود)از نفرات ذخیره استفاده میکردند.

 هیچ یک از تیمهای استان لرستان در حدو اندازه های خود ظاهر نشدندو اگر از موفقیت انفرادی ( سامان فرشادی - امین پاپی  وحجت الله ساکی که به ترتیب روی میزهای 1 - 3 - 5 قهرمان شدند) بگذریم عملکرد تیمی دانشگاههای استان مطلوب نبود. این در حالی بود که انتظار میرفت بعد از قهرمانی تیم دورود در سال 85 - قهرمانی تیم بروجرد در سال 86 - برای سومین سال متوالی امسال هم قهرمانی به یکی از تیمهای استان لرستان برسد که متاسفانه این چنین نشد .

با آرزوی موفقیت برای همه شطرنج بازان استان

/ 3 نظر / 9 بازدید
مجید

[دست][دست][گل]نشون دادی که دود از کنده بلند میشه!![گل][گل][گل]

مجید

قالبو عوض کنی[گریه]میکنم