اولین ها در المپیک!!

● اولین شرکت کننده سیاه پوست

کنستانتین هنری کوئیز اولین شرکت کننده سیاه پوست در مسابقات المپیک بود. او در المپیک سال ۱۹۰۰برای تیم فرانسه به میدان رفت و البته نتوانست مدالی را کسب کند. البته اولین سیاه پوستی که توانست مدال طلا را کسب کند؛آبه یه آکیلا بود که در رشته دو ماراتن این مدال را بدست آورد. او تمام این مسابقات را پابرهنه دویده بود!

● اولین مسابقات تیمی

در مسابقات سال ۱۹۰۰برای اولین بار تیم­ها به رقابت با یکدیگر پرداختند. در این مسابقات که رشته فوتبال نیز به آن اضافه شد تیم­های متفاوت از چندین کشور مختلف حضور داشتند که تیم­های انگلیس، فرانسه و بلژیک توانستند مدال­های طلا، نقره و برنز را به ترتیب کسب کنند.

● اولین مسابقات با حضور ۵ قاره

مسابقات سال ۱۹۱۲درکشور سوئد برگزارشد و در آن سال وقتی ژاپن توانست به مسابقات راه پیدا کند از هر ۵ قاره کشوری حضور داشت. البته در این مسابقات اولین اتفاق ناگوار نیز رخ داد. فرانچسکو لازارو بعد از اینکه ۲۹کیلومتر دویده بود بر اثر مشکلات قلبی از ادامه مسابقه جا ماند و فردای آن روز نیز از دنیا رفت!

● اولین استفاده از تلویزیون

در المپیک سال ۱۹۳۶ در برلین نازی برای اولین بار مسابقات فیلم­برداری شد و در صفحه­های نمایش بسیار بزرگ در سراسر برلین به نمایش گذاشته شد. البته درسال ۱۹۴۶ انگلیسی­ها نیز این کار را انجام دادند و مسابقات را در سراسر کشورشان به نمایش گذاشتند. اما اولین دوره مسابقاتی که به صورت جهانی نمایش داده شد؛ مسابقات سال ۱۹۶۰ در رم بود

/ 1 نظر / 6 بازدید
فرید مرادی

سلام اقا مجید خوبی؟ شرمنده نتونستم زودتر برسم خدمتتون بسیار زحمت مکشید کیه که قدر شما رو بدونه وبلاگ بسیار خوب وپرمحتوایی دارین