اصغر گلی زاده قهرمان کشور شد

اصغر گلی زاده قهرمان کشور شد

اصغر گلی زاده شطرنجبازان آذربایجانی موفق به کسب عنوان قهرمانی چهل و ششمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی کشور شد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج،رقابتهای شطرنج قهرمانی آقایان کشور با حضور 31 شطرنجباز از سراسر ایران به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان از روز جمعه 17 آذرماه  آغاز به کار کرد.

این مسابقات در حالی آغاز شد که روز پنجشنبه 16 آذرماه جاری مراسم افتتاحیه مسابقات با حضور مهندس محمد جعفر کامبوزیا، رئیس فدراسیون شطرنج برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه، دو مسابقه سیمولتانه مجزا در دو بخش آقایان و بانوان با حضور استاد بزرگ احسان قائم مقامی در بخش آقایان و استاد بزرگ بانوان شادی پریدر در بخش بانوان نیز در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد که در این دو مسابقه شطرنجبازانی از میان دانشجویان شطرنجباز حضور یافتند.

 

دور پایانی و قهرمانی گلی زاده

  در حالی که سرنوشت قهرمانی به نتایج دور پایانی بستگی داشت، اصغر گلی زاده که صدرنشین مسابقات بود در این دور برابر نیما جوانبخت مساوی کرد تا چهره قهرمان را بازی درینی و عسگری زاده مشخص نماید.  پوریا درینی در این دیدار شکست خورد تا اصغر گلی زاده با 8.5 امتیاز عنوان قهرمانی چهل وششمین دوره مسابقات قهرمانی کشور را به خود اختصاص دهد. 

  پوریا درینی نیز با 7.5 امتیاز عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد. احمد عسگری زاده و همایون توفیقی نیز هریک با 7.5 امتیاز به ترتیب در مکانهای سوم و چهارم قرار گرفتند. همچنین احسان قائم مقامی نیز با 7 امتیاز در مکان پنجم جدول رده بندی قرار گرفت. امیر کوثری نیا، نیما جوانبخت و مرتضی دربان نیز هر یک با 7 امتیاز به ترتیب در مکانهای ششم تا هشتم ایستادند.

    به این ترتیب پرونده چهل و ششمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی کشور (آقایان) با قهرمانی اصغر گلی زاده بسته شد.

/ 0 نظر / 6 بازدید