نتایج مسابقات دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور
ساعت ۱:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٥  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس ، قهرمانان -پیشکسوتان استان لرستان

رقابتهای شطرنج قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاههای آزاد سراسر کشور، با معرفی تیمهای برتر در رشت پایان یافت.

  در این دوره از رقابتها، 55 شطرنجباز از دانشگاههای آزاد سراسر کشور در 11 دور به روش سوییسی و به صورت تیمی به مدت یک هفته در شهرستان رشت با هم به رقابت پرداختند.

 که در پایان تیم شطرنج دانشگاه آزاد منطقه سه کشور که شامل استانهای گیلان و مازندران می باشد با کسب 5/33 امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد.

ایستاده از راست: نفر دوم سامان فرشادی‌فر، نشسته از راست: نفر اول امین پاپی

 همچنین تیم دانشگاه آزاد منطقه پنج ( استان مرکزی ) با کسب 5/26 امتیاز دوم شد و تیم شطرنج دانشگاه آزاد منطقه چهار ( اصفهان ) با کسب 25 امتیاز در مکان سوم قرار گرفت. گفتنی است در پایان از سوی مسوولان برگزاری این دوره از رقابتها، محمدحسین حسین زاده اسکویی از منطقه سه به عنوان قهرمان قهرمانان شناخته شد. همچنین قابل ذکر است ترکیب تیم دانشگاه آزاد منطقه سه کشور را که به مقام قهرمانی رسید ، استاد بین المللی سید حامد موسویان ، محسن وقار ، شاهین ساده ، حمید شریعت پناهی و اردلان اسکویی تشکیل داده بودند.

سامان فرشادی از خرم آباد و امین پاپی از دورود دو تن از قهرمانان ارزنده ­ی استان لرستان نیز در ترکیب تیم ساوه - مرکزی حضور داشتند که موفق شدند به عنوان نائب قهرمانی این مسابقات برسند.

در چارچوب همین مسابقات و در قسمت بانوان  نیز  مهتاب فلاح زاده بانوی اول شطرنج لرستان مدال طلای میز 4 را بر گردن آویخت. لازم به ذکر است تیم اراک نماینده منطقه 5 دانشگاههای آزاد اسلامی بود .