لرستان فاتح مسابقات منطقه 3 کشور!!
ساعت ٢:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٧  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مسابقات  شطرنج منطقه 3  انتخابی قهرمانی کشور که طی هفته­ی گذشته به میزبانی اصفهان برگزارشد با قهرمانی شطرنج باز لرستانی خاتمه یافت، محمود اسکندری از شهرستان دورود در این مسابقات با 5/7 امتیاز قهرمان رقابتها شد، ضمناً امین چنگائی از خرم آباد (مقام پنجم) و میلاد چگنی باز هم  از شهرستان دورود (مقام هفتم)را بدست آوردند و برای دور نیمه نهائی انتخاب شدند.

 این مسابقات که با شرکت بیش از هشتاد نفر از شطرنج­بازان منتخب استان­های مرکزی، لرستان، چهارمحال­وبختیاری و اصفهان و در هفت دور به روش سوئیسی انجام شد تا نه نفر برتر این رقابتها به مسابقات نیمه نهائی قهرمانی کشور اعزام شوند.

                                      

 

علی یاراحمدی شطرنج باز موفق لرستانی موفق شد در بیست و هفتمین دوره مسابقات آموزشگاههای کشور مقطع راهنمائی که به میزبانی شهرستان زنجان برگزار شد با پنج پیروزی حاصل پنج بازی به مدال طلای میز چهار دست پیدا کند، ضمناً اعزای  تیم لرستان را به ترتیب سینا آریا و روزبه قاسمی­زاده از بروجرد، محسن کرامتی از خرم آباد، علی یاراحمدی و امیرحسین آروان از دورود تشکیل میدادند.

 اما صحبتی چند با مسئولان تیم آموزشگاه ها برای بار چندم: در ابتدا که این تیم (مقطع راهنمائی)با ۵  بازیکن به این مسابقات اعزام شدتا همانند تیم های دیگر برای ارنج و... مشکلی نداشته باشدولی باز  طبق معمول مسائلی بوجود آمد مثلاً اینکه بازیکنان بروجردی رفیق نیمه راه بودند!

سیناخان آریا که به علت دبیرستانی بودن حق بازی کردن نداشت!(سال قبل امیرحسین آروان به علت ابتدائی بودن حق بازی نداشت!) روزبه قاسمی هم بعد از دور دوم یادش آمد که امتحان دبیرستان شاهد یا دانشگاه آکسفورد داره!وازهمه جالبتر کوچ کردن تیم استان به وسیله برادر روزبه که گویا دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف بوده!  آها  بچه ها یادتون باشه که دانشجویان صنعتی شریف همه چیزبلد هستن حتا شطرنج!  علی یاراحمدی هم که قبل از آمدن به مسابقه فقط به قهرمان میزی فکر میکرد دو بازی را بازی نکرد البته علی دورودی است،تا رؤیای دست خالی برنگشتن به شهرش را محقق سازد! خوب تیم لرستان با دو نفربه صورت ثابت  بازی میکرد وجالب اینکه این تیم بین بیست وچندی تیم دهم شد!!

صحبت اینجاست که چرا بازیکنی در مسابقات انتخابی شرکت میکند بدون اینکه مطابق آئین نامه مسابقات حق شرکت درآن مسابقه را داشته باشدقابل توجه خودبازیکنان و مسئولان! دوم بازیکنی به خاطر امتحان ورودی ... مسابقه را ترک کند اصلاً چرا آمد! واینکه هرکسی به خود این حق را میدهد که در مورد مسائل روان شناسی شطرنج ابراز نظرکند و... 

 سوم قهرمان میزی به هر قیمت! والا این تیم دو نفره خیلی خوش غیرت بوده که دهم شده... ایول!! 

راه حل: دوستان زحمت یه دور خوندن آئین نامه ها رو بکشند!!

حداقل نیمی از مشکلات حل خواهد شد