آزر میرزویف قهرمان دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی جام خزر
ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/۳٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

آزر میرزویف شطرنجباز آذربایجانی قهرمان دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی جام خزر شد

به گزار ش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور پایانی دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی جام خزر در حالی به پایان رسید که آزر میرزویف از آذربایجان توانست سید خلیل موسوی را مغلوب خود سازد و با کسب مجموع 8 امتیاز قهرمان جدول A این دوره از رقابت ها شود.

همچنین سیپکه ارنست از هلند در میز اول امین نصری را شکست داد و با 8 امتیاز در سایه قهرمانی ایستاد. احسان قائم مقامی نیز با مرتضی عسگری در میز سوم ، و واسیلی پاپین از روسیه با مهدی حسینی پور در میز چهارم به رقابت پرداختند و در نهایت قائم مقامی و پاپین با غلبه بر حریفان خود و  کسب مجموع 7 امتیاز به ترتیب در جایگاه سوم و چهام جدول رده بندی این دوره از مسابقات قرار گرفتند.

گفتنی است، دوازدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر عصر سه شنبه 22 بهمن ماه با حضور بیش از 547 بازیکن از 16 کشور ایران، ازبکستان، هلند، آلمان، فرانسه، روسیه، لتونی، لیبی، بلغارستان، ارمنستان، ترکیه، هندوستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و عراق به میزبانی رشت آغاز شد.

 

جدولA: بازیکنان دارای درجه استادی و بازیکنان دارای ریتینگ 2100 و بالاتر

جدولB: بازیکنان دارای درجه بین المللی پایین تر  از 2100 و بدون ریتینگ

جدول C:بانوان                

جدول D : نوجوانان دختر و پسر زیر14 سال

 

لازم به ذکر است محمود اسکندری نماینده استان در این دوره از مسابقات بود که با کسب 5 امتیاز و عملکرد 2192 و ارتقاء 7 واحدی درجه خود، موفق شد به مقام سی و نهم دست یابد. اسکندری در شروع مسابقات شماره 59 جدول A را در اختیار داشت. 

در حال حاضر محمود اسکندری با درجه 2143 در صدر ریتینگ داران استان قرار دارد.