برنامه شطرنج در مدارس اروپا توسط پارلمان اروپا مورد تایید و پشتیبانی قرار گرفت
ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۸  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

 

این برنامه توسط اتحادیه شطرنج اروپا و بنیاد شطرنج کاسپاروف تدوین و برای تصویب آن در پارلمان اروپا پیگیری های زیادی صورت گرفت. سیلویو دانیلوف رییس اتحادیه شطرنج اروپا گفت : "سیزده مارس 2012 روزی است که در تاریخ شطرنج ثبت می شود و شطرنج را نه به عنوان یک بازی بلکه به عنوان بخشی از تعلیم و تربیت در جهان مدرن مطرح می نماید."

سیلویو دانیلوف رئیس اتحادیه شطرنج اروپا در پارلمان اروپا

اسطوره شطرنج جهان ، ابر استاد بزرگ گری کاسپاروف در این مورد گفته است : "این لحظه ای بزرگ برای شطرنج است. با این برنامه رویای ما برای بردن شطرنج به مدارس تحقق خواهد یافت و هر فردی می تواند از منافع شطرنج لذت ببرد. من علاقمندم که مراتب سپاس خود را از اعضای پارلمان اروپا که این برنامه را تصویب کردند ؛ بیان نمایم."

منبع: کوشا جافریان

در پایان این مطلب ضمن تشکر از کوشای عزیز و پرتلاش باید به نکاتی اشاره کنم که طبق معمول نگرانی ها  و کج سلیقه ای ها را به ما بیشتر نشان میدهد.

در حالی که سال به سال به این رشته بیشتر و جدی تر نگاه میشود(در بعد بین المللی عرض میکنم) متاسفانه این رشته همچنان در کشور مهجور و کم ارزش تلقی میشود!

مهمترین پایگاه برای استعدادیابی و آموزش پایه ای مدارس ما هستند که تا به حال فقط سالی یک بار با هم به رقابت میپرداختند! آن هم در حد رفع مسوولیت! جالبتر اینکه طبق نظر کارشناسان خبره سازمان آموزش و پرورش! شطرنج جزو رشته های ورزشی مدارس نیست و مسابقات سالی یک بار آن-  دو سال یکبار برگزار خواهد شد! شاید هم اصلا برگزار نشود... 

بعدش هم میگن چرا صد سال عقبیم!!

مثلا ما رو هم گذاشتن مسوول انجمن آموزشگا های استان میگن انتخابی شهرستان و بعد استان رو برگزار کنید آخر سر هم احتمالا هیچی دیگه...حالا که نه پوشش خبری میشه - نه اهمیتی - تازه فهمیدن که جزو ورزش های آموزشگاهی نیست! خب چه کاریه تعطیلش کنید خلاص!!

همه بریم مثلا فوتبال بازی کنیم داخل و بیرون زمین به هم فوش و کتک کاری و هر حرکت ناشایست دیگه و میلیاردی هم که پول میدن!! خوبه دیگه همه دور همیم خوش میگذره!!