ثبت رکورد بازی‌های سیمولتانه جهان-هند!
ساعت ۸:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/۱٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

 رکورد بازی های همزمان شکسته شد
رکورد مکزیک برای هندی ها تند نبود!!

در واپسین روزهای سال میلادی 2010 هندی ها دست به کار بزرگی زدند و رکورد بازی های همزمان جهان را با حضور ۱۰۲۴ استاد در مقابل ۲۰۴۸۰ شرکت کننده در شهر احمدآباد از آن خود کردند!

این رکورد تا پیش از این رویداد متعلق به کشور مکزیک بود. رکوردی که در سال 2006 با  ۱۳۴۴۶ شرکت کننده در حضور دوازدهمین قهرمان تاریخ شطرنج جهان استاد بزرگ آناتولی کارپف در شهر مکزیکوسیتی به دست آمد.

 

شرکت کنندگان این رویداد متشکل از 480 نفر از افراد سرشناس سیاسی و هنرمندان سینما و تلویزیون، 12000 دانش آموز، 3000 دانشجو و همچنین 5000 شطرنج باز از باشگاه های مختلف بودند.

لازم به ذکر است، استاد بزرگ "ویسواناتان آناند" قهرمان هندی حال حاضر شطرنج جهان زنگ آغاز این رویداد که در روز جمعه مصادف با 24 دسامبر برگزار شد را به صدا در آورد.

24 دسامبر در تاریخ هند روز بسیار مهمی است چرا که ویسواناتان آناند در این روز با غلبه بر الکسی شیروف [2000-تهران] برای نخستین بار عنوان قهرمانی شطرنج جهان را از آن خود و کشورش کرد. عنوانی که بیش از پیش موجب پیشرفت، رشد و شکوفایی شطرنج هند شد.

لازم به ذکر است، بسترسازی و ثبت نام این رویداد بزرگ از ماه ژوئن میلادی آغاز شده بود و نکته جالب اینکه 94200 دانش آموز هندی برای حضور در این مسابقات ثبت نام کرده بودند!!

کشور هند با ثبت این رکورد، تعداد رکوردهای بین المللی اش را به عدد 300 رساند.

   منبع: آچمز