مهندس کامبوزیا نایب رئیس فیده شد!!
ساعت ۳:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

هر چند با تاخیر ولی به درخواست برخی دوستان خبر مهم و تاریخی شطرنج ایران را منتشر کردم ما هم به نوبه خود به رئیس فدراسیون و جامه شطرنج تبریک می‌گوییم.

مهندس کامبوزیا نایب رئیس فیده شد!!

سایت رسمی فدراسیون در این باره نوشت:

در مجمع انتخاباتی فدراسیون بین‌المللی شطرنج که در کنگره فیده در خانتی مانسیسک روسیه برگزار گردید، مهندس کامبوزیا با قاطعیت تمام و برای اولین بار در تاریخ شطرنج کشور، به عنوان نایب رئیس فیده، برگزیده شد.

مهندس محمد جعفر کامبوزیا در انتخابات فدراسیون بین‌المللی شطرنج به عنوان نایب رئیس انتخاب شد.

مهندس کامبوزیا در خصوص این انتخابات گفت:  بعد از انتخابات رئیس فدراسیون جهانی شطرنج که آقای ایلیومژینوف به عنوان رئیس فدراسیون جهانی شطرنج رای آورد، انتخابات نائب رئیس برگزار شد. در رای‌گیری بنده از میان هفت کاندیدا که باید سه نایب رئیس انتخاب می شد، رای کامل را کسب کردم و انتخاب دو نفر دیگر به دور دوم کشیده شد. خیلی خوشحال هستم که ایران توانست در فدراسیون بین‌المللی شطرنج دارای یک کرسی شود که این اتفاق می‌تواند به رشد ورزش شطرنج در ایران کمک زیادی کند.

وی هم‌چنین گفت: من این انتخاب را به جامعه شطرنج ایران تبریک می‌گویم چرا که این انتخاب تنها به سود یک فرد نخواهد بود بلکه برای تمام جامعه ورزش شطرنج مفید است. من به عنوان نماینده این جامعه و به لطف تمامی شطرنجبازان ایرانی در فدراسیون جهانی تلاش می‌کنم تا ایران به جایگاه اصلی خود در جهان دست یابد.

وی در پایان گفت: هم‌چنین باید این انتخاب را به جامعه ورزش نیز تبریک بگوئیم چرا که حضور هر یک از نمایندگان ایران در کرسی‌های بین‌المللی می‌تواند به رشد ورزش ایران در جهان نیز کمک کند. این اتفاق نیز میسر نبود مگر به لطف مسوولان محترم سازمان تربیت‌بدنی که در این مدت حمایت خوبی از ورزش شطرنج داشته‌اند و با این حمایت‌ها، ما توانستیم خود را به عنوان نماینده‌ای تاثیرگذار در فدراسیون جهانی شطرنج معرفی کنیم.

منبع : آچمز