تحلیل روانکاوانه ارنست جونز از شطرنج و شطرنج بازها
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/۳/۱٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، مقالات- داوری ومربیگری در شطرنج
مهارت های روانی:
‍ 🔴☘تحلیل روانکاوانۀ ارنست جونز از شطرنج و شطرنج بازها
از آنجایی که نظریه روان پویشی یافته های مغایر با نظریه خود را نپذیرفته و چنین یافته هایی را مورد تایید قرار نمی دهد،همواره مورد انتقاد قرار گرفته است.ارنست جونز(1931 )بازی شطرنجی را که بر اساس فرضیه های روان کاوی ترتیب داده شده بود را تحلیل کرد.وی در مورد بازی که با نماد های جنسیتی تدارک دید، بیان می کند که ترس بنیادینی که البته به صورت ناخودآگاه است،انگیزه ی بازی کردن آن ها برای اخته کردن پادشاهیست که نمادی از پدر آنهاست. 
شدت و تمرکز آگاهانه بر روی بازی در واقع یک پوشش برای غلیان شهوات در تحلیل عقده ادیپ است .تنظیم کردن مهره های سرباز توسط بازیکن به صورت آشکاری دال بر یک خواسته سرکوب شده برای خودارضایی است.
هنگامی که جونز این توضیحات را به شطرنج بازان حرفه ای ارائه  کرد، آنها شوکه و عصبانی شدند.که البته مشاهده این رفتار آنها  برای جونز تعجب برانگیز نبود.
جونز شرح داد که واکنش تهاجمی آنها به نظریه دلیل قاطعی بر حمایت از نتایج نظریه است.او بیان کرد که شطرنج بازان نسبت به یافته اصلی که در نظریات او بود، کاملا عقب کشیدند و نظر او را پذیرفتند.در واقع این بیانگر مکانیسم دفاعی واکنش وارونه بود.که یک نوع واکنش افراطی و شدید است .این واکنش همچنین  در هنگامی که یک بچه به شدت از اینکه دزدیده شدن شکلات را به او نسبت می دهنداعتراض می کند، نیز مشاهده می شود که مشخص می کند او مقصر است.
در نتیجه واکنش شطرنج بازان عصبانی به توضیحات جونز در باره رفتار آنها به صورت ناخود آگاه دفاعی در مقابل انگیزه غیر قابل قبول جنسیشان برای بازی کردن است.
☘🍃ترجمه: افشین دالوند🍃☘
@mentalskills

سندروم خستگی مزمن چیست؟
ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۳/٥  کلمات کلیدی:
مهارت های روانی:
📝 سندروم خستگی مزمن چیست؟
💠 #سندروم_خستگی_مزمن با خستگی‌های شدید و غیر عادی شناخته می‌شود که حداقل شش ماه متوالی ادامه پیدا می‌کند و بر اثر فعالیت‌های فیزیکی شدید و استرس بدتر می‌شود.
💠 افرادی که مبتلا به این سندروم هستند حتی با وجود استراحت کافی باز هم چنین خستگی‌هایی را تجربه می‌کنند. این شرایط در زندگی روزمره افراد اختلال وارد می‌کند و باعث می‌شود انجام فعالیت‌های روزانه و کار کردن بسیار دشوار گردد.
💠 از نشانه های آن می توان به سندروم روده تحریک پذیر، #افسردگی یا سایر مشکلات روحی- روانی، بی خوابی یا
 سایر مشکلات #خواب، اختلال در #حافظه کوتاه مدت و #تمرکز و .... اشاره کرد.
💠 علل ایجاد سندروم خستگی مزمن هنوز مشخص نیست.
 در طول دهه‌های اخیر، مطالعات پزشکی مسری بودن این بیماری را مورد بررسی قرار داده است اما هنوز شواهد محکمی برای این موضوع پیدا نشده است اما حدس هایی در این مورد زده می شود.
@mentalskills

تفاوت خانم ها و آقایان در نحوه ارتباط از طریق شبکه های مجازی
ساعت ٩:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۳/٥  کلمات کلیدی:
مهارت های روانی:
🔴 تفاوت آقایان و خانم‌ها در نحوه ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی
ساختار ذهن آقایان برای درک مفاهیم و جمله‌ها به علائم تصویری نیاز دارد و تنها با خواندن متن یا حتی گوش کردن به صدا نمی‌توانند مفاهیم مورد نظر را استخراج کنند.
میگنا: اکنون بسیاری از زوج‌ها و خانواده‌ها برای برقراری ارتباط روزانه و صحبت در خصوص مسائل مختلف از شبکه‌های اجتماعی مجازی بر روی گوشی‌های تلفن همراه یا تبلت و رایانه استفاده می‌کنند، اما نحوه دریافت مطالب در آقایان و خانم‌ها متفاوت است.
کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند آقایان بر خلاف خانم‌ها در مکاتبات از طریق شبکه‌های اجتماعی نیاز به مشاهده و تحلیل مطالب با استفاده از اموجی یا همان شکلک های نماد احساسات انسانی دارند.
در عوض ساختار مغزی خانم‌ها به گونه‌ای است که با مطالعه متن نوشته شده یا مکالمه شفاهی می‌توانند به راحتی مطالب را استخراج و درباره آن‌ها قضاوت کنند.
 به گفته پژوهشگران اکنون بیش از ۹۰ درصد کابران شبکه‌های مجازی در سراسر دنیا از اموجی و انواع استیکر برای انتقال احساسات خود استفاده می‌کنند.
در عین حال زبان شناسان اعتقاد دارند که ساختار گویش‌های کلامی انسان‌ها در زبان‌های مختلف به گونه‌ای است که نمی‌تواند بدون گفتگوی محاوره‌ای به بیان کامل احساسات بپردازد.
اگر بین زوج‌ها اختلافی ایجاد شده و یا اینکه خانم‌ها می‌خواهند پیام خود را به همسران خود برسانند می‌توانند از اموجی برای ارسال پیام خود استفاده کنند.
در عین حال ارسال اموجی بسیار سریعتر و راحت‌تر از تایپ میزان زیادی از کلمات و یا ضبط پیغام صوتی می‌تواند مفاهیم را به اطلاع آقایان برساند.
کارشناسان علوم ارتباطات و روانشناسی این نتایج را با تحقیق بر روی گروهی از داوطلبان مرد و زن و بررسی میزان گیرایی دریافت احساسات در آقایان از طریق متن، صوت و ضبط صدا با اموجی بدست آورده‌اند.
با توجه به استفاده اکثر مردم جهان از وسایل الکترونیکی از جمله تلفن همراه هوشمند و یا تبلت، استفاده از اموجی و یا سایر نماد‌های مورد استفاده در این شبکه‌ها به امری غیر قابل اجتناب تبدیل شده است.
با وجود در دسترس بودن این فناوری‌ها، کارشناسان به افراد بویژه زوج‌ها توصیه می‌کنند برای برطرف کردن مشکلات خود رو در رو و بدون استفاده از این نوع وسایل در یک محیط آرام صحبت کنند و سعی کنند با مهربانی و خوشرفتاری مشکلات خود را برطرف و حل و فصل کنند.
در عین حال استفاده از اموجی و یا استیکر در زمانی که امکان مکالمه حضوری وجود ندارد به عنوان یک جایگزین بویژه برای آقایان می‌تواند مفید باشد.
 منبع: Dailymail
 @mentalskills

 
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۳/٥  کلمات کلیدی:
مهارت های روانی:
🌀 طبق یک تحقیق انجام شده در سال 2014، بیش از 40% فعالیت های روزانه ما از سر عادت و تکراری است و کلید پیشرفت و موفقیت، ایجاد تغییرات مثبت در همین عادت هاى ساده و روزمره است
@mentalskills

 
ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۳/٥  کلمات کلیدی:
مهارت های روانی:
اﮔﻪ ﺗﻮ ﺷﻄﺮﻧﺞ ﺯﻧﺪﮔﯿﺖ 
ﺷﺎﻩ ﻧﺸﺪﯼ ﺍﻭﻥ ﺳﺮﺑﺎﺯﯼ ﺑﺎﺵ 
ﮐﻪ ﺗﮏ ﺗﮏ ﻣﺸﮑﻠﺎﺕ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺭﻭ 
ﭘﺸﺖ ﺳﺮ ﻣﯿﺰﺍﺭﻩ ﺗﺎ 
ﺗﻮ ﺧﻮﻧﻪ ﺍﺧﺮ ﻭﺯﯾﺮ ﺷﻪ!
ﺗﺎ ﺑﺘﻮﻧﻪ ﺷﺎﻩ ﻭ ﻣﺎﺕ ﮐﻨﻪ!!!
موقع خسته شدن به دو چیز فکر کن
آنهایی که منتظر شکست تو هستند
 تا “به تو” بخندند....
آنهایی که منتظر پیروزی تو هستند 
تا “با تو” بخندند....
@mentalskills

معرفی کتاب: رمان خانم ها مقدم اند!
ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/۳/٥  کلمات کلیدی:
‍ عنوان کتاب:خانم ها مقدم اند
نویسنده: امیرحسین بخشیان
تیراژ:۱۰۰۰
قطع:رقعی
تعداد صفحه:۱۲۷
نوبت چاپ:۱۳۹۶
ناشر:اردیبهشت جانان
شابک:۹۷۸۶۰۰۵۰۹۲۷۸۳
قیمت:۱۰۰۰۰تومان
توضیح:تم داستان  مهاجرت است و قصه داستان درباره دانشجویی ست که  اوایل انقلاب به انگلستان مهاجرت میکند.رمان در چهار بخش۱چشم ماهی ۲چشم اسفندیاری۳چشم سوم۴چهارچشم روایت میشود.
@mentalskills