روان‌شناس ورزشی؛ حلقه مفقوده کاروان ایران در المپیک
ساعت ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٢٥  کلمات کلیدی: مجید کرامتی ، گالری عکس ، متفرقه
ریو 2016 تکرار بزرگ‌ترین رویداد ورزشی دنیاست که تمام حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشورها را تحت تاثیر قرار داده و در بر می‌گیرد.
این 2 هفته، چشم دنیا به این مسابقات و قدرت‌نمایی کشورها و ستاره‌های ورزشی آنان می‌باشد.
کاروان ایران در این دوره هم بعد از حواشی‌ مربوط به طراحی لباس، همسفر بودن با مظنونین داعشی، حضور برخی مربیان و‌ ورزشکارهای ایرانی در کاروان کشور‌های دیگر، اعزام رئیس یکی از فدراسیون‌ها به جای مربی ورزشکار و ... پا به ریو گذاشت.
ورزشکاران رشته‌های مختلف بعد از کسب سهمیه المپیک تمام تلاش خود را برای حضور موفق در این فستیوال ورزشی می‌گذارند و دولت‌ها سعی در فراهم کردن هر چه بهتر دوره‌ها و اردوهای آمادگی درون و برون‌مرزی برای المپیک و نمایشی آبرومندانه در رقابت با دیگر کشورها دارند.
تمرینات طاقت‌فرسا، دوری از خانواده برای قهرمانان و فراهم کردن شرایط مناسب از سوی فدراسیون‌ها، وزارت ورزش و آکادمی ملی المپیک و همه متولیان امر در جای خود ارزشمند است اما ایرادات هر دوره ما باز تکرار می‌شود.
متخصصین ورزش مطلع هستند که بین نفرات برتر رویدادهای بزرگ، اغلب تفاوت فنی و بدنی زیادی نیست و فاکتور آمادگی روانی ورزشکاران مشخص کننده رتبه‌بندی نهایی و رنگ مدال آنان خواهد بود. نمونه آن هم اختلاف نزدیک شمشیرباز ایرانی در رقابت با بهترین‌های جهان بود که شاید اگر "مجتبی عابدینی" از نظر روحی و روانی وضعیت بهتری داشت، می‌توانست حریف آمریکایی را مغلوب کرده و مدالش را قطعی کند.
این که ما در این سال‌ها در حوزه‌های تغذیه تخصصی ورزشی، آمادگی جسمانی و تمرینات فنی چه عملکردی داشته‌ایم با بررسی نتایج، نمودار و آنالیز بازی‌ها می‌توان در این مورد نظر داد.

تبریک به کوشای عزیز
ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

کوشا جافریان شطرنجباز شایسته کشور به رتبه سوم کنکور گروه رشته علوم ریاضی و فنی دست یافت

کوشا جافریان یکی از شطرنجبازان شایسته کشور موفق شد به رتبه سوم کنکور گروه علوم ریاضی و فنی دست پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، با اعلام ننتایج کنکور سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بار دیگر افتخاری تاریخی و بزرگ برای خانواده بزرگ شطرنج کشور حاصل شد.

کوشا جافریان یکی از شطرنجبازان شایسته کشور موفق شد در گروه علوم ریاضی و فنی به رتبه سه دست پیدا کند و در عرصه تحصیلات نیز توانایی و استعداد خود را به معرض نمایش بگذارد.


مقام سوم مسابقات کارکنان تامین اجتماعی برای بانوان لرستانی
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٦  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در یازدهمین دوره مسابقات المپیاد شطرنج بانوان تامین اجتماعی، ٢۴ تیم از ادارات کل و مدیریت های درمان سراسر کشور به میزبانی اداره کل کرمان به رقابت پرداختند.
در پایان این مسابقات، تیم درمان اصفهان مقاوم اول را کسب کرد و اداره کل کرمانشاه حائز رتبه دوم شد و مدیریت درمان واداره کل لرستان به صورت مشترک مقام سوم را کسب کردند.
و همچنین در این دوره از مسابقات، تیم های اداره کل خراسان رضوی ، درمان یزد ودرمان گیلان مقام های اول تا سوم هر میز را به ترتیب به خود اختصاص دادند.

همچنین،دوازدهمین دوره مسابقات المپیاد کارکنان سازمان تأمین اجتماعی در رشته ورزشی شطرنج در بخش آقایان با قهرمانی تیم بوشهر خاتمه یافت .
در این دوره المپیاد ورزشی که به مدت ۴ روز به میزبانی مدیریت درمان تأمین اجتماعی کردستان برگزار شد، ١۶۶ نفر از همکاران در قالب ۴٠ تیم از ادارات کل و مدیریت های درمان سراسر کشور ، به روش سوئیسی و در سه میز با هم به رقابت پرداختند.
در پایان این دوره از رقابت ها، تیم مشترک بیمه و درمان استان بوشهر موفق شد مقام اول را به دست آورد و تیم های اداره کل مازندران و مدیریت درمان اصفهان نیز به ترتیب مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

لازم به ذکر است تیم مدیریت درمان استان لرستان در حالی با کسب 13.5 امتیاز به مقام سوم دست یافت که بازیکنان این تیم را به ترتیب
1. هما سمریان 2. پروین فرهادی 3. زهرا غلامی تشکیل می دادند.
سرپرست؛ فاطمه عزیزپوریان
مربی؛ امین چنگایی

آچمز:پایان قهرمانی شطرنج مدارس آسیا 2016
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٦  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

پایان قهرمانی شطرنج مدارس آسیا 2016
قهرمانی قابل پیش بینی ایران در هر سه بخش

رقابت های قهرمانی شطرنج مدارس آسیا 2016 به میزبانی کشورمان در تهران برگزار شد که در پایان  همان طور که پیش بینی می شد کشورمان در هر سه بخش با کسب مدال های متعدد و با اختلاف فاحش با سایر کشورها، مقتدرانه به عنوان قهرمانی رسید. در این دوره، 19 مدال در بخش اصلی (فکری)، 19 مدال در بخش سریع و 16 مدال در بخش بلیتس نصیب شطرنج بازان ایرانی شد. سرداوری این رقابت ها را "شهره بیات" داور بین المللی گیلانی کشورمان بر عهده داشت.

 سایت رسمی مسابقات
 تصاویری از این دوره از مسابقات