نکاتی برای مربیان ورزشی
ساعت ٤:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۱٦  کلمات کلیدی:
✨ #اخلاق_ورزشی #مربیگری ✨
صدا کردن مربی با نام کوچک :
تقریبا تمام مربی هایی که سطح بالا و حرفه ای هستند اصلا برایشان خوشایند نیست که ورزشکارانش او را مانند یک دوست دبیرستانی با نام کوچک و با ادبیات بیش از حد صمیمانه صحبت کنند.
ورزشکارانی که این اجازه را به خودشان میدهند از نظر اخلاقی اغلب   مورد تایید مربیان حرفه ای نمیباشند و گاها مربیان به آنها تذکر خواهند داد.
ورزشکارانی که مدام آماده ی بی انضباطی ، جواب دادن به مربی هستند خود را نابود میکنند ، معمولا این دسته از افراد توقع های بیجا از مربی دارند.
مربی های حرفه ای نمیتوانند مانند دوست شما باشند و از صمیمیت و شوخی های مکرر به دور هستند. 
برخی از ورزشکاران زمین تمرین را با مجلس مهمانی اشتباه میگیرند و توقع های بیجا و اغلب حاشیه ساز را دارند.
بهتر است مربی را به همان گونه ای که هست بپذیرید چون این اصلا اخلاقی نمیباشد که مدام از مربی گله و شکایت کنید.
مربی های حرفه ای به شدت قانونمند  ، سرسخت و جدی هستند و شوخی ها ، صمیمیت های بیجا و توقعات بی دلیل ورزشکاران از آنها یک فرد غیر حرفه ای و خنده داری از سوی مربی میسازد.
مربی های حرفه ای پایبند قانون خود هستند و به خاطر بی قانونی ورزشکارانش اصلا توضیح نمیخواهد چون قانون آن یکی هست.
کسانی که هدف دارند و فقط به هدفشان فکر میکنند اصلا سراغ حاشیه نمیروند هرچند در برخی موارد حتی حق با آنها باشد. ممکن است مربی شما را با برخی روش ها و رفتار ها آزمایش کند تا ببیند شما به دنبال حاشیه میروید یا در مسیر خودتان و آرامش باقی میمانید، این یک تست روانشناسی است که اغلب مربی های حرفه ای در رفتار با ورزشکارانش اجرا میکند.

 
ساعت ٥:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۱٤  کلمات کلیدی:

مردمی که تمام 365 روزِ سال را دروغ می‌گویند، احتیاجی به دروغ سیزده ندارند!


پهلوان‌زاده: شطرنج ایران را به سطح اول جهان می‌رسانیم
ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/٦  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

رئیس منتخب فدراسیون شطرنج گفت: باید تلاش کنیم تا شطرنج ایران را به سطح اول جهان برسانیم. 

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، مهرداد پهلوانزاده موفق شد با کسب 24 رای از 43 رای ماخوذه در مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شود.در پایان این مجمع پهلوان‌زاده در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت: انتخابات خوبی بود و اعضای مجمع با اعتمادی که به من داشتند از من حمایت کردند. من برنامه‌های خود را در مجمع برای اعضا اعلام کردم و امیدوارم بتوانم آنها را اجرا کنم. البته برای این کار همه باید کمک کرده و از من حمایت کنند. من روزهای روشنی را برای شطرنج ایران می‌بینم.

رئیس جدید فدراسیون شطرنج عنوان کرد: امیدوارم رسانه‌ها کاری کنند تا شکاف‌های موجود در شطرنج از بین برود. علاوه بر این ایجاد همدلی میان اعضای جامعه شطرنج و رونق بیشتر به مسابقات را جزء اولویت های کاری خود قرار داده ام.در چند وقت اخیر مصاحبه و خبرهای زیادی علیه من منتشر شد اما من به هیچ کدام از آنها پاسخ ندادم که فکر می‌کنم کاری منطقی بود حتی برخی‌ها می‌گفتند که اعضای مجمع چیده شده‌اند اما این واقعیت ندارد چراکه همه می‌دانیم آقای سجادی معاون محترم وزیر ورزش و جوانان اجازه تخلف نمی‌دهد.

 

پهلوان‌زاده در پاسخ به این سوال که سایر اعضای فدراسیون چه زمانی انتخاب می‌کنند خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم قبل از سال جدید نایب‌رئیس و سایر اعضای فدراسیون را انتخاب کنیم. بدون شک تلاش‌مان این است که این افراد از اهالی شطرنج باشند.

رئیس جدید فدراسیون شطرنج در خصوص عدم استقبال اسپانسرها از این رشته عنوان کرد: ما روی چاه نفت نشسته‌ایم اما معطل نان شب هستیم. حدود 2 هزار مربی شطرنج داریم که باید آنها را وادار به حرکت کنیم. فکر می کنم اگر این کار انجام شود. دیگر نیازی نیست بخواهیم مسابقات لیگ از بازیکن خارجی استفاده کنیم. بدون شک تا وقتی سالن خوب و مجهز نداشته باشیم اسپانسر به سمت این رشته نمی‌آید چون نمی‌داند کجا باید تبلیغات کند. اصلی ترین هدف ما این است که شطرنج ایران را به سطح اول جهان برسانیم.


اعتماد به نفس
ساعت ٩:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/۱/۳  کلمات کلیدی:
اعتماد به نفس یکی از ارکان اصلی پیشرفت شغلی است و اگر بتوانید این قابلیت را در خودتان افزایش دهید، به جاهایی خواهید رسید که حتی فکرش را هم نمی کنید. هر کسی می تواند با داشتن روشی مناسب و تلاشی مضاعف، اعتماد به نفس خود را بالا ببرد. مطمئناً با برداشتن هر قدم در این راه، حس اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد. سعی کنید این 8 راهکار را در بطن زندگی خود به کار ببندید:
 
1- ارزیابی منصفانه ای از خودتان داشته باشید. جانی یونایتس فوتبالیست معروف آمریکایی می گوید «بین غرور و اعتماد به نفس تفاوت وجود دارد؛ غرور زمانی است که شما در مورد خودتان دست به بزرگنمایی بزنید. در حالیکه اعتماد به نفس، به معنای باور داشتن به توانایی خود در انجام کارهاست. به عبارت دیگر اعتماد به نفس از طریق تلاش فراوان به دست می آید و آنهایی که این ویژگی را دارند، افرادی خودآگاهند. به یاد داشته باشید هنگامی که اعتماد به نفس شما از توانایی تان فراتر رود، دچار خود بزرگ بینی خواهید شد؛ بنابراین بین این دو تفاوت قائل شوید.
 
شالوده ی اعتماد به نفس حقیقی بر پایه ی واقعیت ها بنا شده است. برای اینکه بتوانید اعتماد به نفستان را بالا ببرید، باید ارزیابی دقیق و صادقانه ای از خود و توانایی هایتان داشته باشید. اگر هنوز نقاط ضعفی در شما وجود دارد، برای بهبود آنها برنامه ریزی و راهی پیدا کنید تا اثرات منفی شان را به حداقل برسانید. به خاطر داشته باشید بی توجهی نسبت به نقاط ضعف و یا نقطه ی قوت نشان دادن آنها، هیچ کمکی به از بین بردنشان نخواهد کرد. به همین ترتیب، داشتن درک درست از توانایی ها می تواند انتقادات یا بازخورد های منفی را کاهش و به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.
2- “نه” بگویید
 تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که هر چقدر نه گفتن برایتان دشوارتر باشد، احتمال اینکه به اضطراب، فرسودگی شغلی و حتی افسردگی دچار شوید، بیشتر می شود و همه ی این عوامل باعث کاهش اعتماد به نفس در شما خواهند شد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که “نه” گفتن، به نفع آنهاست. این افراد چنان عزت نفسی دارند که مخالفت خود را به وضوح بیان می کنند. وقتی زمان نه گفتن فرا می رسد، آنها از جملاتی مانند “فکر نمی کنم بتوانم انجام دهم” یا “شک دارم” استفاده نمی کنند. این افراد با اعتماد به نفس “نه” می گویند زیرا می دانند نه گفتن به یک تعهد جدید، احترام به تعهدات فعلی شان است و به آنها فرصت می دهد تا با خیال راحت، وظایف قبلی شان را انجام دهند.
 
3- با رئیس خود ارتباط خوبی برقرار کنید
یک ارتباط پرتنش با کارفرما می تواند اعتماد به نفس افراد باهوش را نیز تخریب کند. البته با وجود انتقاد رئیستان از عملکرد شما یا تضعیف روحیه ی مشارکتتان در تیم، حفظ اعتماد به نفس دشوار است اما باز هم تلاش کنید آن را از دست ندهید. همواره سعی کنید تا نقاطی که باعث سوتفاهم شده و ارتباط شما را با رئیستان خراب کرده بیابید و در جهت رفع آن تلاش کنید. اگر به هیچ وجه نتوانستید این ارتباط را درست کنید، وقتش فرا رسیده است که به دنبال شغل دیگری باشید.
4- به دنبال پیروزی های کوچک باشید
افرادی که اعتماد به نفس دارند همواره خود را به چالش می کشند و در برابر دیگران روحیه ای رقابتی دارند؛ هرچند تلاش شان به موفقیت های کوچک ختم شود. گفتنی است پیروزی های کوچک می توانند سبب ایجاد گیرنده های آندروژنی جدیدی در مغز شوند که باعث به وجود آمدن روحیه ی قدردانی و افزایش انگیزه خواهد شد. این افزایش تعداد گیرنده های آندروژنی باعث اثربخشی بیشتر هورمون تستوسترون شده و در نتیجه اعتماد به نفس و اشتیاقتان برای مواجه با چالش های پیش رو بیشتر خواهد شد. بخاطر داشته باشید وقتی موفقیت های کوچکی را پشت سر هم طی کرده باشید، این افزایش اعتماد به نفس برای مدتی طولانی با شما خواهد بود.
5- یک راهنما برای خودتان پیدا کنید
هیچ کس به اندازه ی شخص باتجربه و باهوشی که راه صحیح را نشانتان دهد و شما را تشویق کند، نمی تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شود. در واقع، یک حامی خوب مانند آیینه عمل می کند و دیدگاهی به شما می دهد که باید برای باور به خود آن را مد نظر داشته باشید.
 
فراموش نکنید آگاهی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. دانستن اینکه در هر لحظه در چه جایگاهی قرار دارید، باعث افزایش تمرکز و اثربخشی انرژی شما در انجام امور خواهد شد. به علاوه، یک مشاور خوب می تواند بعضی نکات مربوط به فرهنگ درونی شرکت ها را با توجه به روحیه ای که دارید، به شما آموزش دهد. دانستن قوانین نانوشته برای انجام کارها در محل کار، یکی از روش های عالی برای افزایش اعتماد به نفس است.
6- به طور منظم ورزش کنید