شطرنج برنده بازی کنید! جلد اول از سری کتاب های شطرنج برنده
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۳  کلمات کلیدی: گالری عکس ، اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان
 "شطرنج برنده بازی کنید" 

جلد اول از سری کتاب های «شطرنج برنده»

 

در  زمانه مر تو را سه همرهند//آن یکی وافی و این دو غدرمند

You will have 3 companions during the time
one is  loyal to you,  two are malign

آن یکی یار است و دیگر رخت و مال//وین سوم وافی  است أن حسن‌الفعال

one is companion, the other, tangible possession
and the third is loyal, and is rightful action

مال ناید با تو بیرون از قصور//یار آید لیک آید تا بگور

Your property won't be your company out of a palace
the companion will  be with you, but to the grave

جون تو را روز اجل آید به پیش//یار گوید از زبان حال خویش

When the last day of life comes unto you
Your companion's mannerism would tell you

تا بدینجا بیش همره نیستم//بر سر گورت زمانی بیستم

I won't be with you any further
temporarily l stand by your grave and linger

فعل تو وافی است زو کن ملتحد//که در آید با تو در قعر لحد

Your deed is loyal to you, take it as shelter
It stays with you to  the bottom of death chamber

گفت پیغمبر که بهر این طریق//با وفاتر از عمل نبود رفیق

Hence the prophetic saying that for this reason
There is no friend more loyal to you than action

گر بود نیکو ابد یارت شود//ور بود بد در لحد مارت شود

If good, it will  be in your company forever
and if bad, it  will trouble you in sepulcher

                                              
    «جلال‌الدین محمد بلخی(رومی)»


شهرداری کرج قهرمان لیگ دسته یک شطرنج کشور شد
ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٥  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

شهرداری کرج قهرمان لیگ دسته یک شطرنج کشور شد/ سه تیم برتر جواز صعود به لیگ برتر را به دست آوردند

نوزدهمین دوره رقابتهای لیگ دسته یک شطرنج کشور با قهرمانی تیم شهرداری کرج به پایان رسید.تالار وحدت همدان و تربیت زنجان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، رقابتهای لیگ دسته یک کشور از 20 تا 24 مهر به میزبانی استان همدان برگزار شد. 15 تیم در این مسابقات برای صعود به لیگ برتر شطرنج با هم به رقابت پرداختند. بر اساس قوانین سه تیم برتر رقابتهای لیگ دسته یک شطرنج جواز حضور در لیگ برتر را به دست می آوردند.

در پایان هفت دور رقابت لیگ دسته یک شطرنج کشور(آقایان)، تیم شهرداری کرج با 23/5 امتیاز قهرمان شد. تالار وحدت همدان با 18 امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و تربیت زنجان نیز با 17/5 امتیاز در رده سوم جای گرفت. با این حساب سه تیم شهرداری کرج، تالار وحدت همدان و تربیت زنجان موفق شدند جواز حضور در رقابتهای لیگ برتر شطرنج را به دست آورند.


نمایشگاه رونمایی از دستاوردهای استعدادیابی فدراسیونهای ورزشی؛
ساعت ٧:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٥  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

وزیر ورزش و جوانان از غرفه فدراسیون شطرنج بازدید کرد/ استعدادیابی بهترین راه برای توسعه ورزش

نخستین نمایشگاه رونمایی از دستاوردهای استعدادیابی فدراسیون های ورزشی در حالی در هتل المپیک برگزار شد که وزیر ورزش و جوانان بعد از مراسم افتتاحیه از غرفه فدراسیون شطرنج نیز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، نمایشگاه رونمایی از دستاوردهای استعدادیابی فدراسیون های ورزشی که برای نخستین بار در هتل المپیک برگزار شد فرصتی بود برای نمایش قدم هایی که فدراسیون های ورزشی برای کشف استعدادها و ظرفیت های خود به کار می برند.

توجه وزارت ورزش و جوانان به بحث استعدادیابی در فدراسیون های ورزشی روز به روز بیشتر می شود و بعد از اختصاص بودجه 10 درصدی برای رشد و توسعه همگانی و استعدادیابی فدراسیونهای ورزشی حالا فرصتی فراهم آمده تا فدراسیونها گزارشی از عملکرد استعدادیابی و دستاوردهای این مقوله حساس را به نمایش بگذارند و نگاه ریزبین وزارتخانه را هم در این مقوله احساس کنند.

بدون شک قهرمانان ورزشی آینده کشور از دل همین استعدادها به دست می آیند و شاید اگر امروز هم و غم فدراسیونهای ورزشی بیش از کسب مدال و نتیجه گرایی به بحث همگانی کردن رشته ها و بحث استعدادیابی باشد ورزش کشورمان در آینده بیش از پیش به قله های رشد و ترقی برسد.

فدراسیون شطرنج نیز که همواره به بحث استعدادیابی ورزشی اهمیت فوق العاده ای داده است و هر روز قهرمانان تازه ای در رده های سنی پایه از سراسر کشور کشف و پرورش می دهد در این نمایشگاه غرفه داشت. شطرنجبازان ایرانی که به ویژه در رده های سنی پایه به موفقیت های بیشماری در سالهای اخیر دست پیدا کرده اند این موضوع را به اثبات رسانده اند که شاید در شطرنج بیش از سایر رشته های ورزشی به مقوله استعدادیابی توجه می شود هرچند هنوز در ابتدای راه قرار داریم و استعدادهای بیشماری در سراسر استانهای کشور وجود دارند که در صورت کشف و پرورش و هدایت می توانند جایگزین خوبی برای قهرمانان فعلی تیم های ملی باشند.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه رونمایی از دستاوردهای استعدادیابی فدراسیون های ورزشی صبح یکشنبه 19 مهربا حضور دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، دکتر سید نصرالله سجادی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای، سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش، رباب شهریان معاون امور ورزش بانوان و تمامی روسای فدراسیون‌های ورزشی در هتل المپیک برگزار شد.

پس از پایان مراسم افتتاحیه وزیر ورزش و جوانان به همراه معاونان و هیات همراه به بازدید از غرفه های فدراسیون های ورزشی پرداختند که در این میان از غرفه فدراسیون شطرنج نیز بازدید کردند . در این بازدید نصرالله پریچهره سرپرست فدراسیون شطرنج، مهرداد پهلوان زاده دبیر فدراسیون ، محمدنقی ابراهیم زاده مسئول کمیته پژوهش و استعدادیابی، شادی پریدر قهرمان سابق و مربی تیم ملی بانوان و جمعی دیگر از مسئولان و کارمندان فدراسیون حضور داشتند.

نخستین نمایشگاه رونمایی از دستاوردهای استعدادیابی فدراسیون های ورزشی 19 و 20 مهر به میزبانی هتل المپیک برگزار شد.