چهارمین دوره مسابقات بین المللی جام سرداران شهید آذربایجان
ساعت ۳:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢٧  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس


کاریکاتور شطرنجی مرتبط با مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5
ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢۳  کلمات کلیدی: گالری عکس


کارگاه آموزشی شطرنج
ساعت ٤:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

سارا سادات خادم الشریعه در کارگاه آموزشی سوزان پولگار

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ بانوان کشورمان همانند سال گذشته به کارگاه آموزشی معتبر سوزان پولگار مجارستانی دعوت شد. در این کارگاه ده نفر از شطرنجبازان برتر جهان در بخش جوانان زیر 20 سال حضور دارند که استاد بزرگ بانوان کشورمان نیز یکی از دعوت شدگان می باشد.

این کارگاه از دیروز 6 تیرماه در اتریش آغاز شده و قرار است در پایان این دوره یک مسابقه نیمه سریع نیز برگزار شود.

سارا که خود را برای رقابتهای قهرمانی آسیا آماده می کند در حال حاضر دارای بالاترین ریتینگ شطرنج بانوان ایران است.


در محل فدراسیون انجام شد؛
ساعت ٤:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

دیدار استاد مهرشاد شریف با دکتر امیرحسینی

استاد مهرشاد شریف قهرمان ارزنده 6 دوره متوالی رقابتهای کشور صبح امروز در محل فدراسیون شطرنج با دکتر امیر حسینی دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، استاد مهرشاد شریف قهرمان ارزنده 6 دوره متوالی شطرنج کشور، با سرپرست فدراسیون دیداری صمیمی داشت.

استاد مهرشاد شریف که در حال حاضر مربیگری تیم باشگاه شطرنج شارجه را بر عهده دارد طی سالهای 1352 تا 1359 شش بار مقام قهرمانی کشور را به دست آورد و در حال حاضر نیز از این لحاظ پس از احسان قائم مقامی بیشترین مقام قهرمانی کشور را در اختیار خود دارد.

استاد شریف با اشاره به توانایی های شطرنج بازان ایرانی، دقت و پرکاری آنان را ستود و با ذکر خاطره ای عنوان کرد که در یک دوره سفر به ایران طی دو روز یک شطرنج باز نوجوان سیزده ساعت از وی کار کشیده که نشان از علاقه مندی و مهارتش بوده است.

دکتر سید امیر حسینی سرپرست فدراسیون شطرنج خواستار ایجاد بستر و زمینه لازم برای همکاری بیشتر استاد شریف با این فدراسیون شد و به ضرورت برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی با مربیان و شطرنج بازان و بهره گیری از تجارب و دانش ارزنده استاد شریف تاکید کرد.

 استاد شریف که متولد 1331 است و روز گذشته (شنبه 20 تیرماه) شصت و سه سالگی خود را جشن گرفت در خصوص وضعیت فعلی شطرنج ایران اظهار داشت: در گذشته تنها مسابقات بین المللی که در آن شرکت می کردیم مربوط به المپیاد بود که هر دو سال یکبار اتفاق می افتاد. من شش دوره قهرمان کشور شدم و حتی یک ریال پاداش نگرفتم در حالی که امروزه مسابقات بسیاری انجام می شود و فدراسیون نیز از شطرنج بازان حمایت کرده و به آنها کمک می کند.


به میزبانی هتل المپیک برگزار می شود:
ساعت ٤:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

سومین همایش مکمل های غذایی و رژیمی با نگاهی به سلامت مکمل های ورزشی


سومین همایش مکمل های غذایی و رزیمی با نگاهی به سلامت مکمل های ورزشی از 28 مرداد و به مدت سه روز در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، سومین همایش مکمل های غذایی و رژیمی با نگاهی به سلامت مکمل های ورزشی با حمایت وزارت ورزش و جوانان، دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، سندیکای تولید کنندگان مکمل های غذایی و رژیمی ،اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی،رژیمی ،ویتامینی و گیاهی و انجمن متخصصین علوم دارویی طی روزهای 28-29 و 30 مرداد به میزبانی هتل المپیک برگزار می شود.

یکی از محورهای اصلی این همایش، همفکری و هم اندیشی در خصوص مسائل و چالش های موجود در تامین ،عرضه و مصرف مکمل های ورزشی خواهد بود.


معرفی کتاب: گامی نو در شطرنج
ساعت ٢:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

معرفی کتاب:
«گامی نو در شطرنج»

یکی از کتاب های تمرین خوب و جالبی که اخیراً دیده ام کتاب «گامی نو در شطرنج» به تالیف "مونا سعیدپور" و "نینا همتی زاده" دو تن از چهره های نام آشنای شطرنج بانوان کشورمان است.

یکی از ویژگی های این کتاب که مناسب برای سطوح آمادگی، مقدماتی و متوسطه است این است که در تنها 96 صفحه، چهارصد و پنجاه و شش تمرین در خود جای داده است که این موجب می شود دانش آموزان نوجوان ترغیب شوند آن را به اتمام برسانند. 

در توضیحات این کتاب می خوانیم:

کتاب «گامی نو در شطرنج» متفاوت ترین کتاب حل تمرین در ایران است. در این کتاب علاوه بر مات های یک حرکتی و دو حرکتی٬ تمامی تم های  تاکتیک های شطرنج طراحی و اقتباس شده است. این کتاب کتابی کاربردی برای شطرنج بازان و مربیان شطرنج است زیرا مطالب لازم برای آموزش هر جلسه ی کلاس اعم از مات های یک حرکتی و دو حرکتی٬ تعاریف تاکتیک ها٬ تمرینات تاکتیک ها و بازی های کوتاه را شامل می شود. ضمناً برای اطلاع خانواده ها از موضوعات کتاب، توضیحاتی مختصر، مختص هر فصل آورده شده است.

گفتنی است در همین فرصت کوتاهی که این کتاب با قیمت 10000 تومان روانه بازار شده در بسیاری از استان های کشور توزیع و مورد استقبال اکثر دانش آموزان و مربیان قرار گرفته است به طوری که به زودی شاهد «چاپ دوم» آن خواهیم بود.


http://www.achmaz.ir

 دریافت فهرست کتاب
شماره تماس جهت هماهنگی برای خرید:09355413782

معرفی کتاب: چگونه پدر خود را مات کنید!
ساعت ٢:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

معرفی کتاب:
«چگونه پدر خود را مات کنید‍!»

از مجموعه کتاب‏ های پرفروش شطرنج برای نوجوانان که توسط «انتشارات گامبیت» منتشر می‏ شود، کتاب «چگونه پدر خود را مات کنید» زیر چاپ است. نویسنده کتاب "مورای چندلر" استاد بزرگ انگلیسی و نیوزیلندی‏ الاصل، این کتاب موفق را تهیه و تدوین کرده است. 

کتاب با بیانی گیرا به تشریح 50 الگوی مات می‏ پردازد تا خوانندگان در بازی‏ های خویش از این الگوها بهره گیرند. از مجموعه فوق، کتاب «گشایش ‏ها به زبان ساده» اثر "جان واتسن" و "گراهام برجس" به ترجمه "احسان محمداسماعیل" و کتاب «تاکتیک‏ های شطرنج برای نوجوانان» اثر چندلر به ترجمه "هادی کریمی" منتشر شده بود.

با نشر این کتاب، کار انتشار مجموعه فوق به زبان فارسی کامل می ‏شود، هرچند که ناشر اصلی برای سال 2015 کتاب «آخربازی برای نوجوانان» تالیف "کارستن مولر" را در دستور کار دارد.

ترجمه کتاب را سرکار خانم "اعظم اعتماد" به فارسی برگردانده ‏اند و جا دارد که به ایشان تبریک بگوییم و از حسن انتخاب شان تشکر کنیم. «چگونه پدر خود را مات کنید» به زودی توسط «انتشارات شباهنگ» و در قطع رحلی و با چاپ دو رنگ و به قیمت 15000 تومان به بازار می ‏آید و در انتظار استقبال خوانندگان است.

به پیوست صفحاتی از کتاب تقدیم خوانندگان می‏ گردد.

 دریافت بخشی از این کتاب
 مشاهده فهرست کتاب

     http://www.achmaz.ir/2866


رضا عطاران!!
ساعت ٤:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/۱٤  کلمات کلیدی: گالری عکس


مهرهای شطرنجی که با فشنگ و پوکه درست شدند
ساعت ٤:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/۱٤  کلمات کلیدی: گالری عکس


آچمز: ساراسادات خادم رسماً استاد بین المللی شد
ساعت ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

ساراسادات خادم رسماً استاد بین المللی International Master شد

 

در روزی تاریخی در شطرنج ایران استاد بزرگ بانوان "ساراسادات خادم" از سوی
فدراسیون بین المللی شطرنج 
رسماً استاد بین المللی International Master شد

عنوانی که پیش از این «تنها» در انحصار شطرنج بازان مرد کشورمان بود:موزیچوک پانزدهمین قهرمان بانوان تاریخ شطرنج جهان
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

ماریا موزیچوک اوکراینی پانزدهمین قهرمان بانوان تاریخ شطرنج جهان


ماریا موزیچوک قهرمان بانوان جهان شد
پوگونینای روس نایب قهرمان

مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان جهان 2015 با حضور 64 شرکت کننده منتخب در شهر سوچی کشور روسیه برگزار شد که در مرحله نهایی "ماریا موزیچوک" اوکراینی با غلبه بر "ناتالیا پوگونینا" ی روس، پانزدهمین قهرمان بانوان تاریخ شطرنج جهان لقب گرفت.


آچمز: سه افسانه درباره ی شطرنج!
ساعت ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، مقالات- داوری ومربیگری در شطرنج ، گالری عکس

سه افسانه درباره ی شطرنج / برگردان از "رامان رامتین"


سه افســــــــــــانه درباره ی شطرنج
برگردان از رامان رامتین

دکتر "لارس بو هانسن" استاد بزرگ و نویسنده ی سرشناس دانمارکی که سابقه پنج عنوان قهرمانی کشورش را دارد اخیراً به همراه همسر روانشناسش استاد بین المللی بانوان "جن هانسن"  اقدام به تاسیس یک وبلاگ نموده اند که در آن به مطالب جالبی می پردازند. مقاله زیر با عنوان «سه افسانه درباره ی شطرنج» یکی از آن هاست:

شطرنج بازی ای است که همه می شناسند - از طریق بازی کردن، دیدن بازی بقیه و یا حداقل شنیدن اسم آن - با وجود این شطرنج توسط هزاران افسانه احاطه شده است!

در اینجا به سه تا از آن ها که من و "جن" [همسر لارس بوهانسن استاد بین المللی جن هانسن] در تمامی این سال ها - از موقعی که به شطرنج معرفی شدیم و پس از آن کسب عناوین بین المللی در المپیاد ها و مسابقات جهانی تا موقعیت حالمان در قامت یک مربی - با آن روبه رو شده ایم اشاره می کنیم.