حال و هوای ابری شطرنج کشور
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢٧  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس ، مقالات- داوری ومربیگری در شطرنج

مدتی است که حال و هوای شطرنج کشورمان ابریست!

به شخصه معتقدم هر دوره ضعف و قدرت هایی داشته، چه عملکرد فدراسیون چه فدارسیون نشین ها!

بگذریم که در این بین سهم لرستان همیشه یک وعده نهار و یک رای در روز انتخابات بوده تا موهبت هایی از نوع استان هایی خاص!

این که وزارت ورزش و فدراسیون را یک لر زاده اداره کند یا غیر، مهم نیست؛ مهم توجه به شهرستان های محروم و ایجاد تنوع و خلاقیت در برنامه های سالانه در تمام سطوح و برای همه فعالان رشته شطرنج است.

چرا که در این سال ها تمام توجه به یکی دو استان، یکی دو استاد بزرگ، یکی دو داور، یکی دو مربی و یکی دو کارمند فدارسیون بوده! آیا همه سرمایه شطرنج کشور همین ده نفر هستند!!؟؟

خدا وکیلی اگه همه این دعواها واسه امثال این ده نفر است والا ما راضی نیستیم دوستان کام خودشان را تلخ کنند! یه طوری با هم کنار بیان مثل سالهای گذشته! بهترین روش را هم کدخدا منشی میدانم(حتی بهتر از روش سوئیسی و دوره ای)! روشی که سالها در استان ما انجام شد و جواب گرفت!

امیدوارم همه حواشی به وجود آمده(چه موافق چه مخالف!) برای رشد و توسعه شطرنج باشد تا منافع شخصی و روابط پشت پرده!

قصد دارم برخی مطالب و حواشی مربوط به انتخابات فدارسیون را در این مدت پوشش بدهم!

اولین مقاله را از سایت آچمز انتخاب کردم که در ادامه با هم می بینیم:

 


مربی ارشد بین المللی استاد هاملت تومانیان، افتخار شطرنج ایران
ساعت ٥:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٧  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مربی ارشد بین المللی استاد هاملت تومانیان، افتخار شطرنج ایران

مربیان شطرنج ایران در شش گروه جای گرفته اند.  ا- مربیان ارشد بین المللی ۲- مربیان بین المللی ۳- کمک مربی بین المللی یا آموزگار بین المللی ۴- مربی ملی درجه یک ۵-  مربی ملی درجه دو ۶-  مربی ملی درجه سه.


به مناسبت گرامیداشت روز و هفته معلم
ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٦  کلمات کلیدی: متفرقه ، گالری عکس


سخنی با والدین شطرنجبازان
ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٧  کلمات کلیدی: مقالات- داوری ومربیگری در شطرنج

به زیبایی ببرید و با افتخار شکست بخورید. اول و بیش از هر چیز شطرنج باید سرگرمی باشد. گاهی می برید و گاهی می بازید و همه این ها جزئی از بازی است .  استاد بزرگ شطرنج سوزان پولگار

همه ما به عنوان عضوی از خانواده بزرگ شطرنج در مسابقات مختلفی حضور پیدا کرده ایم و شاهد حوادث بسیاری بوده ایم اما یکی از مهمترین مسائلی که همواره ذهن اکثر افراد را به خود مشغول ساخته است هدف از بازی شطرنج است. مسلماً همه والدین در ابتدا با هدف پیشرفت فرزندانشان پا به وادی شطرنج مینهند اما در ادامه بسیاری از آنها از مسیر اولیه منحرف می شوند و غرق در رقابت، از سلامت فرزندانشان غافل می شوند . نمونه بسیار بارز این مساله حساسیت های بسیار زیاد به خصوص در سطوح نونهالان و کودکان است استرس فراوانی که اولیاء به فرزندانشان وارد می سازند در بسیاری از موارد لطمات جبران ناپذیری به پیکره آنان وارد می سازد. به شخصه شاهد بودم که بسیاری از بازیکنان پشت میز بازی از استرس زیاد بدون آنکه پوزسیونشان کوچکترین مشکلی داشته باشد به گریه می افتادند و ضربان قلب شان آنقدر بالا می رفت که قادر به ادامه بازی نبودند اما خانواده هایشان به اصرار از آنها می خواستند که به بازی ادامه دهند و گاهی آنها را با قرص های آرام بخش پشت میز می نشاندند . به راستی چرا؟ و هدف چیست؟ 


دهمین دوره مسابقات شطرنج مدارس آسیا 2014
ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٧  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

دهمین دوره مسابقات قهرمانی شطرنج مدارس آسیا 2014

 1 لغایت 8 شهریور ماه / تایچونگ - تایوان

 

انجمن شطرنج چین تایپه با حمایت فدراسیون جهانی شطرنج و فدراسیون شطرنج آسیا از تمامی فدراسیون های شطرنج کشورهای آسیایی برای شرکت در دهمین دوره مسابقات قهرمانی شطرنج مدارس آسیا در سال 2014 دعوت به عمل آورده است. این مسابقات در تاریخ 1 لغایت 8 شهریور ماه سال 93  در تایچونگ تایوان برگزار خواهد شد. رده سنی شرکت کنندگان شامل : زیر 5 سال ، زیر 7 سال ، زیر 9 سال ، زیر 11 سال ، زیر 13 سال ، زیر 15 سال و زیر 17 سال می باشد و مسابقات در دو بخش آزاد و دخترات برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه متن مراجعه نمایید 
  دریافت فایل PDF آیین نامه مسابقات: 

REGULATIONS


برگی از تاریخ شطـــــــــــــــــرنج: 21 اپریل به قلم کوشا جافریان
ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

سالروز قهرمانی: 93 سال پیش در چنین روزی، نابغه و قهرمان افسانه ای شطرنج خوزه رائول کاپابلانکا در فینال قهرمانی جهان با نتیجه 9 بر 5  بر "امانوئل لاسکر" 53 ساله غلبه کرد و تاج قهرمانی جهان را بر سرگذاشت.

مطالب بیشتر: اینجا و اینجا و اینجا

 
 


قهرمانی جوانان کشور 92 _ حسینی پور و هاشمی قهرمان شدند
ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

قهرمانی جوانان کشور 92 در سال 93!!
حسینی پور و هاشمی قهرمان شدند

مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان کشور 1392 که طبق تقویم فدراسیون شطرنج قرار بود در اواخر سال گذشته برگزار شود با تاخیر و در فروردین ماه امسال به میزبانی استان های خوزستان و فارس برگزار شد.  

در بخش پسران این دوره از رقابت ها که با حضور 23 شرکت کننده [از تنها 5 استان کشور] در اهواز برگزار شد، "مهدی حسینی پور" استاد فیده استان میزبان که تنها بازیکن عنوان دار این دوره از مسابقات بود با کسب 8.5 امتیاز از 9 دیدار مقتدرانه و برای دومین سال پیاپی به مقام قهرمانی جوانان کشور دست یافت. "مازیار باقری" از خراسان شمالی با کسب 6.5 امتیاز نایب قهرمان شد و "محمدمهدی چاوری" از کرمانشاه با 6 امتیاز به لطف امتیازشکنی بهتر نسبت به "مهیار اکبری" از خوزستان و "سجاد مرادی" از بوشهر، در مکان سوم قرار گرفت.