زنگ خطر برای فدراسیون شطرنج
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٩  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس ، مقالات- داوری ومربیگری در شطرنج

زنگ خطر برای فدراسیون شطرنج

مجید کرامتی مقدم: بعد از استقبال نه چندان مناسب از مسابقات لیگ دسته اول شطرنج کشور آقایان، خبر لغو مسابقات لیگ یک بانوان در حالی روی خروجی سایت فدراسیون شطرنج قرار گرفت که تا حدودی قابل پیش بینی بود.

چرا که وقتی در رده آقایان مسابقات با حضور 11 تیم که 5 تای آنها را تیمهای شهرستان میزبان تشکیل میداد؛ آنهم در غیاب قطبهای شطرنج کشور! خب طبیعی مینمود که برای مسابقات بانوان وضع بدتر هم خواهد بود.

از سالهایی که این مسابقات با حضور بیست و چند تیم برگزار میشد خیلی نگذشته است. مسابقاتی که تقریبا همه استانها حضور داشتند و سعی میکردند بهترین تیم را راهی این رویداد کنند تا ضمن اعلام آمادگی شانس حضور در لیگ برتر را هم داشته باشند.

 در این راه حتی از اساتید خارجی هم بهره میگرفتند! اما حالا چطور؟

 نه تنها اساتید دارای نورم بلکه بازیکنان درجه یک هم به ندرت در این مسابقات افتخار میدهند.

 اکثر استانها ار فرستادن تیم خودداری میکنند و این حالت نزولی سال به سال شدت می گیرد! و اگر امسال مسابقات بانوان لغو شد مسابقات آقایان هم در صورت ادامه این روند در سالهای آتی لغو خواهد شد!

با مقایسه دیگر رشته ها با شطرنج به روشنی خواهیم دید چه توجه، حمایت و اشتیاقی در برگزاری مسابقات لیگ های پایین انجام میشود.

لیگهای دو، سه، مناطق، زیر گروه و...

چرا که به درستی دریافته اند لیگ های پایین حکم پشتوانه و استعدادیابی را دارد. و لازمه رشد و حیات یک رشته ورزشی، اهمیت دادن به این مساله است. چیزی که البته در شطرنج در این چند ساله از بی اهمیت ترین مسائل بوده و هست!

اداره ورزش و جوانان استانها کمکی به اعزام تیمها نمیکند. هیات ها اکثرا منبع درآمدی ندارند تا برای اعزام تیم شهرشان هزینه کنند. و اصلا ردیف بودجه ای برای این کار تعریف نشده است!

اسپانسر پیدا کردن برای ورزشی همچون شطرنج هم؛ مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است! 

فدراسیون هم جایزه خاصی برای این مسابقات در نظر نمیگیرد تا شاید از این طریق انگیزه ای برای شرکت برخی تیم ها و بازیکنان را فراهم کرده باشد.

خب نتیجه اینکه همین آش و همین کاسه! یکی دو سال دیگه مسابقات لیگ یک آقایون هم تعطیل میشود.

 لیگ برتر هم که یک سری بازیکن ثابت و چند تیم خاص حضور دارند. و هیچگونه تغییر و تحول مثبتی را بنده متصور نیستم.

زنگ خطری برای شطرنج و فدراسیون مربوطه به صدا درآمده که امیدواریم چاره جویی کنند. امیدوارم!!


آچمز: آغاز قهرمانی پیشکسوتان جهان در یونان
ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢۸  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

آغاز قهرمانی پیشکسوتان جهان در یونان
با حضور مهرشاد شریف، قهرمان شش دوره ایران

بیست و دومین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی پیشکسوتان جهان در شهر زیبای کامیناورلای کشور یونان آغاز شد. 106 شرکت کننده متشکل از 10 استاد بزرگ، 13 استاد بین المللی، 10 استاد فیده و 101 درجه دار بین المللی از 39 کشور دنیا در بخش آزاد [آقایان] این دوره از رقابت ها حضور دارند.

در این بخش استاد بزرگ "آناتولی ویسر" با درجه بین المللی 2540 بخت نخست قهرمانی محسوب می شود ضمن این که هموطن وی "ولادیمیر اخوتنیک" که مدافع عنوان قهرمانی است نیز در این دوره از مسابقات رقابت می کند.

اما امسال شاهد رخداد ویژه ای در مسابقات هستیم. چرا که استاد بین المللی مهرشاد شریف، قهرمان شش دوره شطرنج ایران، در این دوره از مسابقات حضور یافته است و با درجه 2462، بخت پنجم قهرمانی رقابت ها محسوب می شود.


استاد مهرشاد شریف در قهرمانی پیشکسوتان جهان سال 2012 رقابت می کند

مهرشاد شریف متولد سال 1331 تهران است. وی شطرنج حرفه ای را از سن 16 سالگی آغاز نموده است و طی سال های 1352 تا 1359، در رکوردی که تاکنون دست نخورده باقی مانده است، شش سال پیاپی عنوان قهرمانی شطرنج ایران را در اختیار داشت.

 

دست سرنوشت، مهرشاد شریف، یکی از نوابغ تاریخ ورزش کشورمان را وادار به جلای وطن کرد. استاد شریف دقیقاً یک روز پس از کسب عنوان قهرمانی شطرنج ایران در سال 1359 جهت حضور در مسابقات معتبر بین المللی بیل، راهی کشور سوئیس شد اما به علت وقوع جنگ تحمیلی و بسته شدن فرودگاه ها، موفق به بازگشت به ایران نشد و پس از ماجراهای بسیار، از همان جا [تنها با یک چمدان!] راهی کشور امارات متحده عربی شد. سپس از امارات به کشور فرانسه رفت و دیری نگذشت که نه تنها عضو تیم ملی شطرنج فرانسه شد بلکه عنوان کاپیتانی را نیز از آن خود کرد. وی مربی گری بازیکنان سرشناس و تیم های مختلفی را بر عهده داشته است که آخرین آن سرمربی گری باشگاه العین امارات می باشد. استاد شریف چندی پیش خود را از دنیای مربی گری شطرنج بازنشسته کرد و بار دیگر به کشور فرانسه بازگشت.


استاد شریف یکی-دوسال پیش نیز دست به مهره و قهرمان جشنواره العین امارات شد اینجا


ا

بله ... از تصویر که این طور بر می آید: آناتولی کارپف قهرمان شطرنج جهان در کنار مهرشاد شریف!


ا

چندی پیش در مراسم تجلیل ویژه ای در کشور امارات از خدمات ارزشمند استاد شریف قدردانی شد

شایان ذکر است "میرمحمود علوی" (1918) و "بهروز رحمانی" (1727) دو شطرنج باز ایرانی دیگر حاضر در این دوره از رقابت ها هستند.

اما در بخش بانوان مسابقات 22 شرکت کننده حضور دارند که "نونا گاپرینداشویلی" استاد بزرگ 71 ساله گرجستان و ششمین قهرمان تاریخ بانوان جهان، بخت نخست کسب عنوان قهرمانی این بخش است. نکته جالب اینکه گاپرینداشویلی 17 سال پیش قهرمان همین مسابقات شده بود!

اولین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی پیشکسوتان جهان در سال 1991 به میزبانی کشور آلمان برگزار گردید و از آن سال به بعد این رقابت ها به صورت منظم پیگیری شد. اولین عنوان قهرمانی پیشکسوتان جهان را نیز استاد بزرگ "واسیلی اسمیسلوف" هشتمین قهرمان تاریخ شطرنج جهان کسب نمود.


به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی(20-27 آبان ماه)
ساعت ٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٦  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی بر آن شدیم تا ضمن تبریک به امین پاپی به تشریح کار ایشان در جهت پیشرفت رشته شطرنج بپردازیم.

امین پاپی دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مترجمی زبان که خود از قهرمانان شطرنج استان میباشد؛ موضوع پایان نامه خود را برگردان یکی از جدیدترین آثار کلاسیک شطرنج دنیا قرار داده است. تا در این راه هم به غنی تر کردن ادبیات شطرنج کمکی کرده باشد.

مشخصات کتاب:

 نام مولفین/گردآورنده:Alexander Beliavsky, Adrian Mikhalchishin and Oleg Stetsko

الکساندر بیلیاوسکی ،آدرین میخالچشین و الگ استسکو

سال انتشار:2012

نوبت چاپ:اول

ناشر:راشن چس هوس

تعداد صفحات:237

 توضیحی درباره این اثر از زبان امین پاپی:

در این کتاب نگاه مهم راجع به انواع ساختارهای پیاده ای منفرد و اهمیت آن ها در شکل دهی و اجرای طرح هابه خوبی بیان گشته است..کتاب مذکوربه نیاز شطرنج بازان برای مطالعه ی اثری جامع و عمیق در زمینه کار کردن و بررسی کردن پوزیسیون های مدرن شطرنج پاسخ می دهد .

 کتاب استراتژی بازی با پیاده منفرد یکی از کتاب های بسیار معروف در حیطه ی بازی شطرنج است که هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت مورد توجه بسیاری از استادان ،مربیان و بازیکنان به نام شطرنج در دنیا می باشد.کتاب مذکور در حال حاضر در بسیاری از دانشگاه های معروف دنیا بخصوص دانشگاه مسکو و همچنین در کلاس های مربیگری صاحب سبک دنیا تدریس و مورد استفاده قرار می گیرد.پس ترجمه این کتاب باعث ارتقاءسطح دانش وآگاهی استادان ،مربیان و بازیکنان شطرنج در ایران می گردد.

بیوگرافی امین پاپی:

متولد: 1364

صادره: دورود لرستان

درجه بین المللی: 1907

سوابق قهرمانی:

کسب مقام دوم مسابقات کشوری در دومین المپیاد ملی ورزش دانشجویی

کسب مقام دوم مسابقات کشوری دانشگاه آزاد

قهرمان قهرمانان مسابقات دانشجویی منطقه 5

کسب مقام اول مسابقات دانشجویی منطقه 5  

 

*************************************************

خبر دوم اینکه؛ فواید شطرنج ما هم زیر چاپ رفت!

*************************************************

 


لیگ دسته اول و ناکامی چندباره لرستانیها!!
ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مسابقات لیگ دسته اول کشور
با حضور تنها 11 تیم به میزبانی کرمانشاه!

هفدهمین دوره مسابقات شطرنج لیگ دسته اول آقایان کشور با حضور تنها 11 تیم به میزبانی هیات شطرنج استان کرمانشاه برگزاری شد. این در حالی است که در دوره گذشته مسابقات که در استان همدان برگزار شد، 21 تیم حضور داشتند.

هیات شطرنج کرمانشاه، پرسپولیس سیستان، بیمارستان شفای خرم آباد، کتیبه کرمانشاه، سازه پارت کومش سمنان، استانداری کرمانشاه، ایریسا اصفهان، آب یزد، بهارستان کرمانشاه، فولاد آلیاژی یزد و زاگرس کرمانشاه، 11 تیم حاضر در این دوره از مسابقات داشتند.

سرپرستی این دوره از مسابقات به عهده شهرام عبدالملکی [رئیس هیات شطرنج استان کرمانشاه] و سرداوری به عهده اکبر باقری داور فدراسیون بین المللی [از گیلان] است.

شایان ذکر است در شانزدهمین دوره مسابقات لیگ دسته اول کشور که در سال گذشته با حضور 21 تیم به میزبانی هیات شطرنج استان همدان برگزار شد، تیم ابن سینای همدان به عنوان نخست دست یافت.(آچمز)

دلایل شکست از زبان جودکی:

- عدم گزینش صحیح نفرات تیم منتخب

- عدم برگزاری مسابقه انتخابی جهت انتخاب آماده ترین ها

- عدم برنامه ریزی مناسب جهت شرکت در مسابقات

- عدم استفاده از مربی با تجربه در کنار تیم

- نداشتن تمرکز و دقت لازم بخصوص در شروع مسابقات

 

قضاوت با خودتان!!داوودوندی: کلاسهای آموزشی شطرنج بروجرد همیشه برقرار است.
ساعت ۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٩  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

کلاسهای آموزشی شطرنج بروجرد همیشه برقرار است.یکی دو سال است که مهندس شیرزاد داودوندی مسئول هیات شطرنج بروجرد با پایان یافتن فصل تابستان، کلاسهای تابستانی را بنوعی در فصل های دیگر در رده های مختلف سنی ادامه می دهد.

هر پنجشنبه کلاسهای آموزشی برای علاقمندان بطور مرتب برگزار میشود.

کلیه کسانیکه مایلند در این کلاس آموزشی حضور داشته باشند، می توانند هر پنجشنبه بعد از ظهر راس ساعت 15 در محل خانه شطرنج بروجرد واقع در خیابان 45 متری پشت پارک بانوان، سالن نفت، سالن شطرتج بروجرد حضور داشته باشند. 

****************************************

توضیح: مهندس داوودوندی در کلاسهای داوری و مربیگری هم حضوری فعال دارد. وی چند روز پیش در کلاس مربیگری درجه 3 که زیر نظر عباس خاکپور برگزار شد؛ حضور داشت. برای ایشان در ادامه راه آرزوی موفقیت داریم.


طراحی لباسهای متحدالشکل بانوان شطرنج
ساعت ۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٩  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

معاونت محترم امور بانوان و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام در پوشش بانوان شطرنجباز و ارتقاء شاخص های سلامت و بهداشت جسمانی و روانی و اجتماعی، گرمکن ویژه بانوان را طراحی نموده است که در حوزه های قهرمانی و همگانی مورد استفاده قرار میگیرد.

 


بدون شرح!!
ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٩  کلمات کلیدی:


شطرنج خمام : نمایشگاه مطبوعات و جایگاه شطرنج
ساعت ٦:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱۸  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

امسال در شرایطی نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها هفتم لغایت سیزدهم آبان‌ماه در مصلی تهران برگزار شد که جامعه شطرنج کشورمان نیز در این نمایشگاه با تنها نماینده خود در عرصه مطبوعات یعنی" ماهنامه شطرنج"  حضور داشت و این موضوع سبب شد تا حداقل علاقه‌مندان این رشته دست خالی از این نمایشگاه نروند.

ماهنامه شطرنج نشریه‌ای است که از مهرماه سال 1351 فعالیت خود را با نام کتاب شطرنج آغاز کرده و در 20 سال فعالیت خود، فراز و فرودهای بسیاری داشته است، اما باید بپذیریم که این ماهنامه اکنون تنها نماینده این رشته ورزشی در جامعه مطبوعات کشورمان است.
با این وجود و به رغم تمام کم لطفی‌های جامعه رسانه‌ای کشور به ورزش شطرنج، موضوعی که جالب توجه می‌کرد استقبال خوب علاقه‌مندان این رشته از غرفه ماهنامه شطرنج در این نمایشگاه بود.
 البته شایان ذکر است که افراد بیشتر از خود ماهنامه از خرید کتاب و صفحه و مهره شطرنج استقبال بیشتری می‌کردند، مخصوصا با بن‌هایی که برای خرید محصولات عرضه شده در نمایشگاه در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفته بود.
در روزهای برگزاری نمایشگاه مطبوعات فرصتی پیش آمد تا در گفت‌وگوی کوتاهی با سید محمدکاظم‌مرتضوی، صاحب امتیاز ماهنامه شطرنج وضعیت این روزهای این ماهنامه تخصصی را جویا شویم.
مشکلات این ماهنامه تخصصی از سایر نشریات جدا نیست و استاد مرتضوی نیز به مشکلات مالی، گرانی کاغذ و عدم توجه مردم به مطبوعات اشاره می‌کند.
وی در پاسخ به این سوال ما که گسترش استفاده از اینترنت در میان مردم چه تاثیری در استقبال از ماهنامه شطرنج داشته است؟ گفت: اینترنت نه‌تنها سبب کاهش استفاده مردم از ماهنامه شده، بلکه استفاده از کتاب‌های تخصصی شطرنج را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
استاد مرتضوی در پاسخ به این سوال من که چرا ما تا کنون در جامعه رسانه‌ای کشورمان نتوانسته‌ایم خبرنگار تخصصی شطرنج پرورش دهیم؟ به این موضوع اشاره کرد که خود من در سال‌های گذشته بارها نسبت به آموزش افراد در سنین مختلف اقدام کرده‌ام، اما علاقه‌نشان نداده و پس از مدتی رفته‌اند.
در این میان به نظر می‌رسد که دست‌اندکاران شطرنج کشور باید برای گسترش شطرنج پیش از هر اقدامی نسبت به تربیت خبرنگاران تخصصی این رشته اقدام کنند.


کلاس ویرجینیوس تجربه ای خوب برای شطرنجبازان لر ستانی!
ساعت ۱:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مربی لیتوانیایی تیم ملی ایران که دو سه سالی هست به صورت مقطعی کار تدریس شطرنجبازان رده های سنی و استان های کشور را بر عهده گرفته است. ویرجینیوس در آخرین سفر استانی اش به لرستان آمد تا خطه زاگرس نشین هم تجربه خوبی از این مربی دوست داشتنی و کاربلد داشته باشد!

در این کلاس که نزدیک به بیست نفر از شطرنجبازان خرم آبادی، دورودی و پلدختری حضور دارند با طرح های کلی شروع بازی، اداره کردن وسط بازی و آخر بازی های پایه بیشتر آشنا می شوند.

لحن جالب و طنزگونه استاد به جذابیت و حضور شطرنجبازان کمک شایانی کرده است! امیدواریم باز هم در مقاطعی میزبان ویرجینیوس عزیز باشیم!!

******************************************

اطلاعیه

کلاس مربی گری درجه سه زیر نظر استاد فیده کشور عباس خاکپور مورخ 10 آبان(طبق وعده) در محل خانه شطرنج خرم آباد شروع شد. علاقه مندان می توانند در صورت تمایل در این کلاس شرکت کنند.

******************************************

گفتنی است پیش از این، کلاس درجه سه داوری زیر نظر داور بین المللی کشورمان حسین کاظمی آشتیانی با حضور 12 نفر از فرهنگیان و علاقه مندان از خرم آباد، بروجرد و دورود برگزار شد.


شطرنج خرم آباد: پایان دومین دوره لیگ شهرستان خرم آباد
ساعت ٢:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

دومین دوره لیگ شطرنج خرم آباد یادواره مرحوم مراد نوری که از اسفند ماه 1390 در محل مدرسه شطرنج ایرانیان آقای حمید گودرزی آغاز شده بود بالاخره پس از فراز و نشیب ها و اتفاقات مثبت دیروز 28 مهر ماه با قهرمانی تیم امور آب در خانه شطرنج خرم آباد به پایان رسید . در این 8 ماه اتفاقات زیادی در عرصه مدیریت شطرنج رخ داده که همه حکایت از روند رو به رشد شطرنج در استان و شهرستان را میدهند.امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد ظهور شطرنج لرستان به عنوان یکی از قطب های شطرنج کشور باشیم. انشاءالله ...

جدول نهایی مسابقات لیگ بدین شکل است ...

تیم امور آب متشکل از :

 1- سعید جودکی 2- شمس الدین سرابی 3- آرش پرهیزگار 4- ذبیح اله کیماسی 5- شاهرخ الماسی

تیم امور آب در نیم فصل دوم با برنامه ریزی بهتر و همت بازیکنان و جذب آرش پرهیزگار توانست قهرمان دومین دوره مسابقات لیگ شود .

نایب قهرمانی مسابقات به تیم اداره راه رسید این تیم هفته ها صدرنشین مسابقات بود که در هفته های پایانی امور آب این عنوان را تصاحب کرد .

اسامی تیم نایب قهرمان مسابقات :

1- نادر بداق  2- فریدون فرشاد 3- امیر قهرمانی 4- حسین زاده 5- حسنوند

فریدون فرشاد قهرمان میز دو و امیر قهرمانی قهرمان میز سه به اتقاق حدود 75 درصد امتیاز تیم اداره راه را جمع نمودند که اگر نادر بداق هم همچون گذشته بازی میکردد میتوانستند امیدوار به کسب مقام قهرمانی باشند .

بانک ملی به مقام سوم دست یافت

 بانک ملی متشکل بود از 1- بهنام سپهوند 2- محسن سبزواری 3- غلامیان 4- میلاد رستمی 5- منصور باباخانی این تیم که تلاشهای زیادی جهت قهرمانی کرده بود متاسفانه در دور های پایانی با شکست سنگین در برابر امور آب از گردونه قهرمانی دور ماند و با نتایج بدست آمده در نهایت به مقام سوم این دوره از مسابقات دست یافت .

ضمنا میلاد رستمی و منصور باباخانی هم بر روی میزهای 4 و 5 توانستند قهرمان میز شوند .

فرهنگیان نایب قهرمان نیم فصل دوم به مقام چهارم قناعت کرد

تیم فرهنگیان متشکل از 1- سامان فرشادی قهرمان میز یک 2- رحمت اله ملکی مقام سوم میز دو 3- علیمحمد حاجی نژاد 4- مرتضی زارعی 5- علی دادرس 

این تیم می توانست با کمی خوش اقبالی به مقام سوم و حتی دوم دست یابد اما شکست های اوایل مسابقات باعث شد تا بردهای دور های پایانی هم به جایی نرسد بدون در نظر گرفتن نیم فصل اول فرهنگیان به مقام نایب قهرمانی در نیم فصل دوم دست یافت !!

 آی پارا به مقام پنجم بسنده کرد

این تیم می توانست با کمی دقت و برنامه ریزی بهتر و دور ماندن از حواشی در نیم فصل اول نتایج بهتری کسب کند بدون در نظر گرفتن نیم فصل اول آی پارا در دور برگشت مقام سوم را بدست آورد !!

اعضای تیم آی پارا عبارتنداز : 1- ناصر ظهراب 2- سهراب فلاح زاده نایب قهرمان میز دو 3- حمید گودرزی مقام سوم میز سه 4- خانم فلاح زاده


آچمز: قهرمانان شطرنج ایران از آغاز تاکنون
ساعت ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

ردیف

سال

قهرمان شطرنج ایران

1

1335

یوسف صفوت

2

1336

یوسف صفوت

3

1337

هوشنگ مشیان

4

1338

یوسف صفوت

5

1339

روبرت لاله زاریان

6

1340

تورج ابراهیمی

7

1341

مرتضی حمصیان

8

1342

منصور جلوه

9

1343

کیخسرو کهیایی

10

1344

یوسف صفوت

11

1345

محمدحسین فربود

12

1346

محمدحسین فربود

13

1347

ناصر حمصی

14

1348

ناصر حمصی / مرتضی حمصیان

15

1349

ناصر حمصی

16

1350

خسرو شیخ هرندی

17

1351

کامران شیرازی

18

1352

مهرشاد شریف

19

1353

مهرشاد شریف

20

1354

مهرشاد شریف

21

1355

مهرشاد شریف

22

1356

مهرشاد شریف

23

1359

مهرشاد شریف

24

1369

خسرو شیخ هرندی

25

1370

هادی مومنی

26

1371

حسین آریانژاد

27

1372

هادی مومنی

28

1373

اسماعیل صفرزاده

29

1374

حسین آریانژاد

30

1375

محمد دلجو

31

1376

احسان قائم مقامی

32

1377

حسن عباسی فر

33

1378

احسان قائم مقامی

34

1379

احسان قائم مقامی

35

1380

الشن مرادی ابدی

36

1381

احسان قائم مقامی

37

1382

محسن قربانی

38

1383

احسان قائم مقامی

39

1384

مرتضی محجوب

40

1385

احسان قائم مقامی

41

1386

احسان قائم مقامی

42

1387

مرتضی محجوب

43

1388

احسان قائم مقامی

44

1389

احسان قائم مقامی

45

1390

احسان قائم مقامی


برگزاری کلاس های آموزشی شطرنج
ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

آموزش و پرورش لرستان با همکاری هیئت شطرنج لرستان اقدام به برگزاری یک دوره کلاس مربیگری شطرنج درجه 3 و کلاس داوری شطرنج درجه 3 در مقطع بانوان می نماید:

کلاس داوری درجه 3 شطرنج :

از تاریخ 3 آبان لغایت 7 آبان در محل خانه شطرنج خرم آباد مدرس حسین کاظمی آشتیانی

کلاس مربیگری شطرنج درجه 3 :

از تاریخ 10 آبان لغایت 14 آبانماه در محل خانه شطرنج خرم آباد مدرس عباس خاکپور