معرفی خرم آباد (قسمت اول: مناظر طبیعی و موقعیت جغرافیائی)
ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

بعد از معرفی مناظر طبیعی دورود بر آن شدم در جهت آشنائی بیشتر شطرنجبازان کشور به معرفی استان لرستان بپردازم!

در ابتدا قصد دارم شهرستان خرم آباد(مرکز استان لرستان) را در چهار قسمت فرهنگی، طبیعی، باستانی و شهری خدمت شما معرفی کنم و طی روزهای آتی به شهرستان های دیگر خواهیم پرداخت.

معرفی شهر خرم آباد:

موقعیت طبیعی و جغرافیائی:

دره خرم‌آباد به طول 15و عرض 12کیلومتر با ارتفاع 1170 متر از سطح دریا در طول جغرافیایی 48 21 و عرض جغرافیایی 30 32 در مرکز استان لرستان واقع شده است.

دره خرم‌آباد دارای چشمه‌های آب و هوای دلپذیر می‌باشد و موقعیت طبیعی ممتاز و مواهب خدادادی در این دره سبب سکونت انسان‌های اولیه در غارهای پنج‌گانه پیش از تاریخ، شکل‌گیری شهر قدیمی شاپورخواست (دوره ساسانی) و ایجاد آثار شاخص فرهنگی تاریخی در دوره‌های مختلف در این دره زیبا شده است.

همچنین چشمه‌ها، سراب‌های فراوان، دریاچه دل‌انگیز کیو در مرکز شهر و موقعیت ارتباطی آن در گذشته به عنوان راه مواصلاتی غرب به جنوب، این شهر را در زمره یکی از شهرهای توریستی و زیبای ایران قرار داده است.

معرفی وبلاگ محمدعلی انصاری
ساعت ٢:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

محمدعلی انصاری دبیر ورزش، مسوول انجمن و هیات شازند با تارنمای:

http://aliansari85.blogfa.com

ضمن تبریک به ایشان؛ مشاهده وبلاگ ورزشی شکوه ورزش را به شما پیشنهاد میکنم!


بخشنامه : قابل توجه هیات های محترم شطرنج کشور
ساعت ٤:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

فدراسیون شطرنج فهرست ساعتهای شطرنج استاندارد مورد تایید جهت استفاده در مسابقات رسمی را به شرح زیر به روز رسانی می کند. 

 

پیرو بخشنامه قبلی ( خرداد ماه 1390) در خصوص استفاده از ساعتهای دیجیتال مورد تایید فدراسیون در کلیه مسابقات داخلی، بین المللی، آزاد و یا استانی که نتایج آن می بایست جهت محاسبه درجه بین المللی به فیده ارسال شود، بدین وسیله فدراسیون فهرست ساعتهای مورد تایید خود را به روز رسانی می کند:

- ساعتهای DGT2000  و DGT2010

- ساعت LEAP مدل PQ 9903 که آرم فدراسیون شطرنج بر روی آن درج شده باشد.

- ساعت غدیر کیش

بر این اساس هیچ گونه ساعت دیگر تولید داخل و یا خارج از کشور به رسمیت شناخته نمی شود.

تلخند: آقا از همین ساعت های غیراستاندارد بدین ما بازی میکنیم!! یعنی قبلا هم که بازی میکردیم مشکلی نداشتیم!! اصلا به همین ساعت های غیر نمیدونم چی چی عادت داریم!!


پایان یازدهمین دوره جشنواره سراسری شطرنج آقایان
ساعت ٤:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

با پایان یافتن یازدهمین دوره جشنواره سراسری شطرنج آقایان 23 نفر راه یافته به مرحله نهایی مسابقات شطرنج قهرمانی کشور مشخص شدند.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، یازدهمین دوره جشنواره سراسری شطرنج آقایان به میزبانی استان همدان به امام رسید و امید نوروزی از تهران با کسب 9 امتیاز موفق به کسب مقام قهرمانی شد.

همچنین امیر رضا پوررمضانعلی از گیلان با همین امتیاز و با احتساب پوئن شکنی در جایگاه دوم قرار گرفت و درنهایت امین نصری از تهران  با 5/8 امتیاز و احتساب پوئن شکنی در مکان سوم قرار گرفت.

اسامی 23 نفر برتر این مسابقات که به مرحله نهایی مسابقات قهرمانی شطرنج کشور راه یافتند به شرح زیر است:

امید نوروزی،امیر رضا پوررمضانعلی،امین نصری،شاهین ساده،آرمین خواجوی، جعفر خمیسی، علیرضا آقایی، مزدک بختیاری، علی ولیزاده، ابراهیم احمدی نیا، مرتضی عسگری زاده، نیما حسین زاده، سید خلیل موسوی، محمد میران خادمی، محمد اکبری، امیر کوثری نیا، محمد شاه مرادی، علیرضا خیری، مهرداد صداثتی، محسن وقار، محمد زارع و پرهام مقصودلو

گزارش عملکرد نمایندگان لرستان

 

نمایندگان خرم آباد:

1 – علیرضا روحپرور با درجه 2060 و شماره اولیه 56 موفق شد با کسب 8 امتیاز و عملکرد 2042 به مقام بیست و چهارم دست پیدا کند.

2 – امین چنگائی با درجه 2061 و شماره اولیه 54 موفق شد با کسب 8 امتیاز و عملکرد مشابه 2042 به مقام بیست و ششم برسد.

3 – سامان فرشادی فر: درجه 2035، شماره اولیه در جدول 66، عملکرد 1886، امتیاز 7، رتبه نهائی پنجاه و سه

4 – سعید بیرانوند: درجه -، شماره اولیه در جدول 257، عملکرد 2009، امتیاز 5/6، رتبه نهائی نود و یک

5 – سهراب فلاح زاده: درجه 177، ریتینگ 1787، عملکرد 1796، امتیاز 5/6، رتبه نهائی نود و پنج

6- حمید گودرزی: درجه -، شماره اولیه در جدول 285، عملکرد 1605، 4 امتیاز، رتبه نهائی 285

7 – محمدمهدی عزیزی: درجه -، شماره اولیه در جدول 246، عملکرد 1528، 5/3 امتیاز، انصراف از جدول در دو دور آخر مسابقات، رتبه نهائی 295

نمایندگان بروجرد:

1 - شیرزاد داوودوندی: درجه -، شماره اولیه در جدول 262، عملکرد 1282، امتیاز 5/1، بعد از دور پنجم انصراف از جدول و رتبه نهائی 342

2 – مصطفی احمدی تاری: درجه -، شماره اولیه در جدول 234، عملکرد 1997، امتیاز 5/5، انصراف از مسابقات در دو دور آخر و رتبه نهائی 154

نماینده دورود:

جمشید نوروزی: درجه 1548، شماره اولیه در جدول 221، عملکرد 710، بعد از 3 باخت پیاپی انصراف از جدول و کسب رتبه 364

نماینده الیگودرز:

سیدمسعود موسوی: درجه- ، شماره اولیه در جدول 323، عملکرد 1462، امتیاز 2، انصراف از مسابقات بعد از دور پنجم رتبه نهائی 333

لازم به ذکر است که این رقابت ها طی 11 دور به روش سوئیسی با حضور 365 شرکت کننده با میزبانی استان همدان در محل ورزشگاه کارگران این شهر برگزار گردید. حضور 227 درجه دار بین المللی در این دوره از رقابت ها، رکوردی بی سابقه در تاریخ مسابقات شطرنج کشور بود.

سرکار خانم شکری [رئیس هیات شطرنج استان همدان] سرپرستی و داور فدراسیون بین المللی امیرعرفان هاشمی سرداوری این دوره از مسابقات را به عهده داشتند.

بر طبق آئین نامه مسابقات، بیست و سه نفر برتر این رقابت ها به مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آقایان کشور در سال 1391 راه خواهند یافت. مرحله نهایی مسابقات با حضور حداکثر 36 نفر [23 نفر از جشنواره + قهرمان کشور + 10 نفر برتر فهرست درجه + قهرمان جوانان کشور + یک نفر سهمیه میزبان] برگزار خواهد شد.

 


مصاحبه سایت شطرنج حرفه ای ایران با سرداور مسابقات جشنواره بانوان
ساعت ٤:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

داور بین المللی حسین کاظمی آشتیانی از نام های آشنای شطرنج کشور می باشند ایشان از سال 1345 فعالیت شطرنجی خود را آغاز کرده است و کارنامه درخشانی در پرونده خود دارد. در گفتگویی دوستانه با نقطه نظرات ایشان آشنا می شویم:


-لطفا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید و مختصری از مهمترین سوابق شطرنجیتان را ذکر کنید:

حسین کاظمی آشتیانی هستم ، متولد سال 1332 . از سال 1345 فعالیت شطرنجی خود را آغاز کردم و در کمیته های مختلف فدراسیون شطرنج از جمله کمیته داوران ، کمیته استانها ، و کمیته فنی عضویت داشتم . دو بار به عنوان سرپرست همراه تیم ملی آقایان و بانوان کشور به هندوستان اعزام شدم و یکدوره نیز به عنوان بازرس فدراسیون شطرنج به فعالیت پرداخته ام . قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نیز عضو تیمهای استان خراسان رضوی و خوزستان بوده ام و از سال 1368 با آزاد سازی شطرنج مجددا فعالیت خود را در شطرنج و در استان مرکزی شروع نمودم که از سال 1370 لغایت1377  به عضویت تیم استان مرکزی درآمدم و پس از آن در زمینه داوری و مربیگری به فعالیت پرداختم اینجانب مدت شانزده سال  ( 71 لغایت 87) در سمت های دبیر ، نایب رئیس و رئیس هیأت شطرنج استان مرکزی در خدمت شطرنج بازان عزیر بوده ام .

-در مسابقات جشنواره شطرنج بانوان کشور چه سمتی بر عهده دارید و سطح کیفی مسابقات را چطور ارزیابی می کنید؟

در این مسابقات به عنوان سردارو حضور دارم و سطح کیفی این مسابقات را نسبت به سال 89 که در اراک برگزار گردید پایینتر ولی از لحاظ کمیت بالاتر می دانم.

-چه کمبودهایی در مسابقات بانوان مشاهده می کنید و چه راهکارهایی برای آن سراغ دارید؟

هر چند فدراسیون محترم شطرنج مساعدتهای زیادی در بخش شطرنج بانوان دارد ولی به نظر می رسد بانوان شطرنج باز نیاز به حضور در مسابقات بیشتری دارند.

-قهرمان مسابقات را پیش بینی کنید؟

خانم آیلار لطفی

-حرف آخر :

آرزوی توفیق و سلامتی برای کلیه خدمتگزاران عرصه شطرنج از خداوند منان 

-بهترین بازیکن مسابقات از نظر شما؟

خانم ها آیلار لطفی و منا سعید پور و از لحاظ آینده نگری کوچولوی عزیز عسل کاظم زاده

-نظرتان در مورد سایت شطرنج حرفه ای ایران چیست؟

مطالب و اخبار این سایت خیلی به روز می باشد و با توجه به اینکه چند سالی است از حاشیه ها که لطمه به شطرنج می زند دور شده است ، بسیار عالی است و از زحمات و خدمات و اطلاع رسانی به موقع مسئولین سایت سپاسگذاری می نمایم.

منبع: http://www.prochess.ir


اصول آماده سازی بازیکنان رده های سنی
ساعت ٤:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

 جلسه سخنرانی استاد خسرو هرندی
با موضوع: اصول آماده سازی بازیکنان رده های سنی

جلسه سخنرانی علمی با موضوع اصول آماده سازی بازیکنان رده های سنی برگزار شد.

این برنامه، سومین جلسه از مجموعه سخنرانی های علمی کمیته آموزش، پژوهش و استعدادیابی فدراسیون شطرنج بود که روز پنجشنبه مورخ 29 تیرماه 1391 در سالن اجتماعات فدراسیون برگزار شد.

در این جلسه، استاد بین المللی خسرو هرندی [سرمربی حال حاضر تیم های ملی پایه کشور] ضمن اظهار خوشحالی از حضور در این جلسه به بیان برخی اصول در آماده سازی بازیکنان رده های سنی پرداخت.
ا

برخی از نکات مطرح شده توسط استاد به شرح ذیل بود:

- بهترین سن یادگیری شطرنج، 7 سال است.

- شیوه مواجه والدین با بازیکن (پس از پیروزی و باخت) حتماً باید با نظر کارشناس باشد. 

- هیجان و استرس بازی شطرنج به اندازی است که اگر به خوبی مدیریت نشود مضراتی را به همراه خواهد داشت و ضروری است والدین رویه ای معقول و منطقی در این زمینه در پیش بگیرند.

- لازم است با مدیریت درست کاری کنیم که بچه ها در هنگام تمرین و مسابقه، احساس فشار نکنند.

- تشویق بیش از حد نیز مضرات خاص خودش را دارد.

استاد هرندی در قسمت دیگری از سخنانش از سوء تعبیر یکی از سخنرانی های قبلی خود اظهار تاسف نمود. وی تاکید کرد که در مراحل ابتدایی آموزش کودکان، استفاده از چند مربی صحیح نیست. (بکارگیری چند مربی برای تیم ملی بزرگسالان سودمند است) بنابراین در مراحل ابتدایی بایستی با اعتماد کامل به مربی تمامی امورات مربوط به تمرین و آموزش کودک را به او سپرد. البته لازم است در انتخاب آن مربی تحقیق لازم به عمل آید.

- روند پیشرفت شطرنج با دیگر رشته ها متفاوت است و ضروری است در این راه به مدت زمان طولانی صبر و شکیبایی به خرج داد.

- مشاهده پیشرفت در این رشته محسوس نمی باشد و اندازه گیری آن به وضوح دیگر رشته ها نیست.

- انتخاب کتاب با صلاح دید کارشناس انجام شود.

- نقل قولی از باتوینیک: بین 60000 نفر، 1 نفر قهرمان می شود!!

- آینده شطرنجی هیچ بازیکنی قابل پیش بینی نیست و تضمینی وجود ندارد که با فراهم نمودن امکانات برای یک کودک 100% بتوان از او یک قهرمان ساخت.

- سه عامل موفقیت در مسابقه:
1-  خود بازیکن
2- مربی و پروش دهنده
3- مسائل پیش بینی نشده (شانس، زمان و مکان و ...)

- پشتکار، عامل بسیار مهم در مسیر پیشرفت یک بازیکن است.

-  در مدارس شطرنج شوروی 4 تا 6 ساعت در روز به تمرین صرف شطرنج و زمان قابل ملاحظه ای برای تقویت سایر توانمندی های مورد نیاز یک شطرنج باز اختصاص می یافت. 

-  در اردوهای آماده سازی تیم ملی شطرنج ایران برای شرکت در مسابقات آسیایی دوحه قطر 2006 (که ایران سوم شد) از روانشناس استفاده شد.

- روانشناس اگر با شطرنج و مسابقه آشنا باشد، تاثیر بهتری خواهد داشت. روانشناس نا آشنا به شطرنج در طول مسابقات کمک شایانی نمی کند. بسیاری از قهرمانان ایرانی از روانشناس بهره می برند.

- بازی های کامپیوتری برای کودکان بسیار مضر است چون ضمن صرف وقت فراوان در سیستم عصبی آنان اختلال ایجاد می کند.

منبع: آچمز


هومن خادم: نقدی بر مسابقه قهرمانی استان!
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مسابقات قهرمانی استان در طول سه روز در حال برگزاری بود ولی در طول این سه روز جناب آقای نظری رئیس هیئت استان تنها یکبار در پایان؛مسابقات برای تبریک به قهرمانان حضور داشتند اما بهتر بود که ایشان بیشتر از نزدیک پیگیر مسابقات بودند.ولی یک تمجید هم از ایشان به گفته آقای نظری اگر کسی جز 23 نفر انتخابی قرار گیرد جایزه نفیسی از طرف هیئت استان به او تعلق میگرد جای تشکر بسیار از ایشان را دارد.

ولی باز هم مشخص شد که چنین افرادی بیشتر نقش حامی مالی را دارند تا مدیر و

افرادی که که دوره های گذشته نقش اجرایی داشته اند هنوز در مقام های خود ابقا شده اند!!


لطفا تعجب نکنید!! به قلم هومن خادم!!
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس


تاریخ برگزاری مسابقات انتخابی جهت حضور در لیگ دسته اول کشور مشخص شد بر طبق آئین نامه مسابقات بازی ها از روز شنبه 7 مرداد آغاز میشود که همه را به تعجب واداشته است و جالب تر اینکه مسابقات در سه روز مقرر شده است که برگزار شود. جنا ب آقای مسئول خوب است بدانید که کسانی که از شهرستان های اطراف قصد حضور در این مسابقات را دارند باید از امر واجب یعنی روزه چشم پوشی کنند.بد نیست بدانید که مسابقات قرار است در روز برگزار شود که حتی افراد خرم آبادی روزه دار شرکت کننده نیز با مشکل رو به رو خواهند شد حالا اگر مقایسه ساده ای با مسابقات جام رمضان فدراسیون داشنه باشیم خواهیم دید که مسابقات بعد از صرف افطار دسته جمعی و در ساعت 9 شب برگزار میشود و نه روزی سه بازی شاید بهتر بود مسابقات بعد از ماه مبارک برگزار میگردید یا از قبل تر فکری به حال زمان برگزاری این مسابقت می کردند.ولی در هر صورت هر شهر ملزم به معرفی 3 بازیکن می باشد که از پرداخت هزینه ورودیه معاف هستند و نفر چهارم هر شهر می بایست مبلغ 15 هزار تومان را بپردازد (احتمالا این افراد نیز از پرداخت هزینه خوابگاه معاف باشند)در پیان مسابقات نیز 5 نفر اول اعضای تیم شطرنج هیئت شطرنج لرستان در لیگ دسته اول را تشکیل خواهند داد.


به نقل از وبلاگ دورود و هومن خادم!!
ساعت ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس


پس از مدت ها بالاخره رئیس جدید هیئت استان دست به ابتکاری جالی زدند و به طور سرزده به خانه شطرنج دورود آمدند که جای تحسین دارد. ولی این هم اندیشی با حضور دبیر هیئت بود نه با حضور شطرنجبازان! که مطمئنا جناب دبیر از عملکرد ضعیف خود دفاع کرده اند!

پس جناب آقای نظری بهتر نبود که این هم اندیشی با اطلاع قبلی و با حضور شطرنجبازان می بود.

طنز: خطر از بیخ گوشمان گذشت!!

چون آقای رئیس اگر عصر می آمدند در تاریکی گیر میکردند(خانه شطرنج دورود تا اواخر تیر ماه برق نداشت!؟)

 

توضیح: امیدواریم شرایط برای شهرستان دورود بهتر از قبل شود و بازیکنان مستعد این شهرستان همچنان بتوانند برای استان افتخارآفرین باشند.

 


دو سال پیش در چنین روزی! (26 تیر ماه 1389)
ساعت ٤:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

دو سال پیش در چنین روزی؛ 26 تیرماه 1389 را عرض میکنم!

از ضرورت ایجاد خانه ی شطرنج در لرستان نوشتم!

خیلی ایده آلیست بودیم که عکس خانه شطرنج خراسان رضوی را هم به عنوان نمونه ضمیمه مقاله کردیم و... الان که بعد از گذشت 2 سال نگاه میکنم، خدا را شاکرم که اگر عکس پایین تری را انتخاب کرده بودم شاید الان این دو زیر پله هم در این دو سال به ما نمی رسید!!

البته اتفاقات خوبی هم در این دو سال افتاد که نمونه اش افتتاح و تجهیز خانه شطرنج دانش آموزی استان است که خدا را شکر بعد از گذشت سالها آموزش و پرورش میتواند مستقل از هیات مسابقات؛ کلاسها و کارگاههایش را برگزار کند!

از مسوولین تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان؛ خصوصا آقای کلانتر که هرآنچه خواستیم در اختیارمان گذاشت تشکر می کنم.

گزارش کاملی را در آینده راجع به این مکان ارائه خواهم داد....

هرچند شیرینی این مکان با انجام اردوهای آمادگی و... میتوانست دوچندان شود که متاسفانه امسال مسابقات سراسری برگزار نشد!

تیم مقطع دبیرستان استان با وجود بازیکنانی همچون: علی یاراحمدی، محسن کرامتی مقدم، امیرحسین آروان، هومن خادم و درویشی بالحق میتوانست یکی از مدعیان این دوره باشد که متاسفانه با نظر کارشناسانه مسوولین بلندمرتبطه سازمان تشخیص دادند؛ شطرنج ورزش آموزشگاهی نیست!! و حداکثر میتوانند دو سال یکبار آنرا برگزار کنند! و با جسارت تمام مسابقات به زعم آنها بیهوده، پر خرج و بی ثمر شطرنج را کنسل کردند!!

کاش میتوانستند خودشان شخصآ جواب این دانش آموزان را هم بدهند! به خصوص سال سومی ها!!


داوودوندی: نتایج هفته سوم مسابقات شطرنج باشگاهی بروجرد
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

در ادامه برگزاری مسابقات شطرنج باشگاه های بروجرد و از سری مسابقات هفته سوم نتایج زیر به دست آمد:

تیم خانه شطرنج 1.5 ،
تیم تربیت بدنی 1.5

تیم ستارگان 2 ،تیم پولاد گسترش 1

تیم مرغ ماکیان1.5 ، تیم سازمان فضای سبز 1.5

تیم تویوتا بهرنگ 2  ،تیم روزنامه جام جم 1

تیم اکسیر1.5 ، تیم تحریریه پیغام بروجرد 1.5


معرفی پایگاه اینترنتی هیات ورزشهای نابینایان لرستان
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٦  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

از پایگاه خبری و اطلاع رسانی هیات ورزشهای نابینایان لرستان دیدن فرمائید:


http://www.bsdl.blogfa.com

جا دارد به دوست عزیز و نخبه ی روشن دل لرستانی حاج عباس بهرامی و مسوول این وبلاگ اسماعیل مریدی زاده خسته نباشید عرض کنم و امیدوارم کما فی سابق پر توان و با انرژی به راهشان ادامه دهند....

عکس تزئینی!

در آینده از فعالیتهای این هیات مخصوصا افتخارات ورزشی و شطرنجی اشان خواهم نوشت....


فراخوان طرح ساماندهی فرهنگی و آموزشی موسسه علم گویا
ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٦  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

از کلیه معلولین بینائی ساکن و مقیم در شهرستان خرم آباد خواهش مندیم که از هفته آینده با مراجعه به مراکز مددکاری سازمان بهزیستی که در آنجا پرونده توان خواهی دارند نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه مدارک خواسته شده اقدام نمایند، شایسته است که دوستان عزیز نسبت به تکمیل و شرکت در این طرح سعی و دقت نمایند تا مارا در خدمات رسانی هرچه بیشتر فرهنگی؛ آموزشی و ورزشی یاری کنند.


حد اکثر فرصت تکمیل فرم و تحویل آن به دفتر مؤسسه تا ۱۲ مرداد ماه می باشد.

دفتر مؤسسه گلدشت شرقی رو به روی بیمارستان تأمین اجتماعی مرکز توانبخشی امام رضا علیه السلام طبقه همکف قسمت دانشگاه

تلفن ۴۲۰۷۴۵۱-۴۲۱۲۳۰۱ داخلی ۴۴

روزهای زوج هفته ساعات اداری

پایگاه اینترنتی: http://gooyaaflak.blogfa.com

 


اصول آماده سازی بازیکنان رده های سنی شطرنج
ساعت ۱٢:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٥  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

اصول آماده سازی بازیکنان رده های سنی شطرنج،توسط کمیته آموزش،پژوهش و استعدادیابی فدراسیون شطرنج برگزار می شود.

 

کمیته پژوهش و آموزش و استعدادیابی فدراسیون شطرنج مجموعه سخنرانی های علمی را با هدف ارتقاء دانش مربیان، بازیکنان و سرپرستان شطرنج کشور برگزار می نماید

 


در این جلسه

- شیوه های آماده سازی بازیکنان رده های سنی در کشورهای پیشرو شطرنج

- اصول و قواعد آماده سازی بازیکنان رده های سنی برای شرکت در مسابقات

- تجارب بازی در رقابت های شطرنج

- عملکرد تیم رده های سنی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا (سری لانکا-2012)

تشریح و در انتهای برنامه،جلسه پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد


جهت طرح سوالات در جلسه سخنرانی و ارائه نظرات با آدرس الکترونیکی کمیته پژوهش و آموزش فدراسیون [Pajoohesh@ircf.ir] مکاتبه فرمایید

 
حضور در این جلسه برای کلیه مربیان، سرپرستان، والدین و بازیکنان( بویژه بازیکنان رده های سنی) توصیه میشود

گفتنی است در دومین جلسه از این مجموعه سخنرانی ها،استاد بزرگ احسان قائم مقامی در زمینه اصول آمادگی برای مسابقات شطرنج سحنرانی نمود که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت. .

 - سخنران: استاد خسرو هرندی
 زمان: ساعت 12 روز پنجشنبه مورخ 29/4/1391 -
  - مکان: خیابان حجاب، جنب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فدراسیون شطرنج،طبقه سوم، سالن اجتماعات

تلفن تماس: 13-88951511


طنز شترنجی: الاخلاق فی الشطرنج!!
ساعت ٢:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان
طنز شترنجی: الاخلاق فی الشطرنج

حتماً می‌دانید که اخلاق ورزشی خیلی مهم است و حتی از قهرمان شدن هم مهم‌تر است. اخیراً باستان‌شناسان یک طومار خطی از زیر خاک بیرون کشیده‌اند که عنوانش "الاخلاق فی الشطرنج" است و توسط یکی از شترنجبازان عهد تیر و کمان نوشته شده است. با هم متن ترجمه شده‌ی این طومار را مرور می‌کنیم (البته خوانندگان گرامی توجه دارند که نویسنده‌ی این مطالب نظر خودش را گفته است که مربوط به جامعه و عصر خودش بوده است) :

« بازیکن بباید که مهره‌ها را درست نچیند و کژ و معوج بچیند که با این کار خودش را با کلاس بنمایاند، و چون فیل را برداشت ال برود و از روی پیاده‌ی خودی پرش سه‌گام نماید، و فیل را از خانه‌ی ابیض بردارد و در خانه‌ی اسود فرود آورد، خاصه اگر حریف او خنگ و پخمه باشد یا کور رنگی داشته باشد. بازیکن اگر آدم باشد بباید که چون صمغ درخت به میز بچسبد و از دم غروب تا نیمه شب ببازد و برنخیزد و هی بگوید: "یه دست دیگه بازی کنم" و آخر شب اگر به سخره گفتند: "بفرما باز هم بازی کن" سنگ پای قزوین را مد نظر قرار دهد و بگوید: "تعارف لازم نیست، دارم بازی می‌کنم" و دو چندان دیگر هم ببازد.

خـواهـی که فـرق اوسـتاد و شاگـرد بدانی

تــو را دهــم اکـنـون ز هـر کـدام نـشـانـی

شـاگـرد آنـکـه چـو پیـروز شود رود به کنار

اوستاد آنکه ببازد به یک نشست هزار بار

در کتاب "مقامات الشطرنجیون" نقل شده که شطرنجباز می‌بایست زبان به کام نبرد و یکسره فک بجنباند وگرنه ممکن است لالمانی بگیرد. و می‌بایست کنار میزی ننشیند مگر آنکه در بازی دیگران از خودش عقیده‌ای در بکند. نقل است که کوچکان سکوت کنند و بزرگان توصیه کنند و اعاظم دست به مهره‌ها زنند و اگر بازیکن دست آنان را گرفت و خواست که خودش بازی کند مهره از دست یکدیگر بکشند و در آن میان کسی بیشتر صاحبنظر است که نهایتاً بر دیگری غلبه کند و مهره را در خانه‌ی مورد نظر خویش بنشاند.
گفته‌اند چون دو کوچک بر میزی گذر کنند بازی دیگران طبق روال خویش ادامه یابد و چون دو بزرگ گذر کنند بازی تبدیل به بحث سوفسطایی شود و چون دو اعظم گذر کنند بازی دیگران تبدیل به بازی آن دو بزرگوار شود. و نشان کمال در شطرنجباز آن باشد که وقتی کسی از حریف باخت به او بگوید: "برخیز تا طرز بازی کردن را به تو نشان بدهم" و خود نیز از همان حریف ببازد.
آورده‌اند که فاضل‌ترین بازیکن آن باشد که کنار میز بنشیند و هرکس گامبی بنکو بازی کرد جیغ بزند که "وای! یک پیاده از دست بدادی" و هر کس قربانی وزیر داد که اجباراً مات نماید جیغ بزند که "چه کار می‌کنی؟ وزیرت رفت! مگر کور می‌باشی؟" و چون مات نمودند و گفتند: "مات کردیم" بگوید: "مات را که می‌بینم ولی حیف از آن وزیر نبود؟". بازیکن اگر بازیکن باشد باید که هر عدد ساعت شطرنج بعد از یک بار بازی بلیتز از زیر دستش سالم بیرون نیاید و اگر دو بازیکن با کمک هم ساعتی را خورد نمایند آنکه بیشتر نقش داشته است بازیکن قوی‌تری بوده است. چون مطلب دراز شد و ممکن است هزاران سال دیگر کسی بخواهد این نوشته را در وبلاگش بزند به همین مقدار بسنده می‌کنم. »

از دوست عزیزم محمد کرمی داور ارزشمند کشورمان بابت مطلب فوق متشکرم


تبریک به روح الله شمسی قهرمان شطرنج استان(90-91)
ساعت ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مسابقات قهرمانی استان امسال با قهرمانی مجدد روح الله شمسی بازیکن ارزشمند و دوست داشتنی دورودی به پایان رسید!روح الله که در آخرین لحظات تصمیم به شرکت کردن در مسابقات انتخابی استان گرفت موفق شد در هر دو قسمت کلاسیک و بلیتس با شایستگی قهرمان شود تا نخستین بازیکنی باشد که برای دو سال متوالی قهرمان استان می شود. نکته تامل برانگیز شرکت نکردن ایشان در مسابقات قهرمانی کشور است که خود گویای مسائل آشکار و پنهان بسیاری می تواند باشد!


شمسی که در طی 10-15 سال گذشته علاوه بر افتخارات شطرنجی متعدد؛ شاگردان زیادی را به استان معرفی  کرده است که البته برای هیچ کس پوشیده نیست! اما دریغ از یک تشکر خشک و خالی چه از سوی مسوولان استان یا شهرستان دورود!!


حتی در جلسه چند روز گذشته؛ مسوولان این شهرستان به خودشان زحمت ندادند تا از این مربی؛ داور و قهرمان متواضع دعوت کنند تا ضمن شرکت در جلسه؛ نظرات ایشان را هم درباره شطرنج شهرستان و استان جویا شوند!!


ما درس نمیگیریم این را بنده نمیگویم تاریخ می گوید!!

به هر حال به نوبه خودم و همه دلسوزان شطرنج استان به روح الله شمسی از صمیم قلب تبریک میگویم و برایش بهترین ها را آرزو میکنم.

توضیح: عکسها برگرفته از سایت تابناک است که به معرفی مناظر طبیعی و منحصر به فرد دورود؛ پایتخت طبیعی ایران میپردازد. همه تصاویر تقدیم به روح الله شمسی و همه شطرنج بازان ایران که به لرستان سفر نکرده اند!!


آچمز: ایران قطب جدید شطرنج آسیـــا
ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

ایران قطب جدید شطرنج آسیـــا
وقتی هند خطر را بیخ گوش خود احساس می کند
برگردان از علی قائم مقامی

روزنامه تایمز هند [The Times of India] پرتیراژترین و پرفروش ترین روزنامه انگلیسی زبان دنیا نوشت: هندوستان به ایران به عنوان قطب جدید شطرنج خوشامد گفت.

"هری هارا ناندانان" خبرنگار سرشناس هندی در این مطلب نوشته است: کشور ایران شاهد انقلاب های مهمی در تاریخ خود بوده است اما بدون شک جالب ترین آن ها انقلاب اخیر آن ها در شطرنج است.

نابغه های ایرانی در مسابقات شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا (در سریلانکا) با همتاهای هندی خود به رقابت پرداختند و در نهایب موفق به کسب پنج مدال طلا در بخش های مختلف (چهار طلای انفرادی و یک طلای تیمی تنها در بخش مسابقات فکری) شدند.

هند ابرقدرت شطرنج نیز در این دوره تنها هفت مدال طلا را به دست آورد که فاصله زیادی با ده مدال طلای دوره قبلی دارد. مطمئناً،‌ ایران حاکمیت هند در این رشته ورزشی که سابقه تاریخی آن به ایران بازمی گردد را خدشه دار کرده است.

جالب است بدانید که شطرنج پس از انقلاب اسلامی ایران بمدت ده سال بازی نمی شد تا این که به دنبال فتوای امام خمینی (ره) رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران این بازی احیا گردید. آن فتوا باعث شد تا شطرنج با تحول بی سابقه ای روبرو شده و به خصوص در ده سال اخیر شاهد رونق قابل توجهی در ایران باشیم.

فدراسیون آن ها یکی از حرفه ای ترین مراکز آموزشی را در تهران دارد و کودکان آن ها سه عنوان جهانی را در رده های زیر 10 و 12 سال بدست آورده اند. خودنمایی ایران در قهرمانی نوجوانان آسیا گواه بر نمایش بزرگ دیگری از سوی این کشور می باشد.

ما برای بچه های ایرانی به عنوان کشور دیگری که به صف اول بازیکنان شطرنج می پیوندند، بسیار خوشحالیم.

نکته جالب در این مطلب، اذعان نویسنده هندی به این امر است که ایران مهد شطرنج دنیا می باشد.

همچنین استاد بزرگ "الکساندر کاستینوک" قهرمان سابق بانوان جهان ضمن درج این مقاله در وبلاگ شخصی اش درباره آن نوشت: تحلیلی بسیار جالب که نظر ما را جلب کرد.


 منبع: The Times of India


آمار های مهم شطرنج جهان و ایران به روایت تصویر تا اول جولای 2012
ساعت ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

آمار های مهم شطرنج جهان و ایران به روایت تصویر تا اول جولای 2012استاد بزرگ مگنوس کارلسن ، شماره یک جهان با ریتینگ 2837

نمودار تغییرات ریتینگ ابر استاد بزرگ نروژی مگنوس کارلسن را در این جاببینید.

آمارهای فردی

ـ قرار گرفتن در صدر جدول رده بندی جهان : گری کاسپاروف از روسیه با 23 بار

نمودار تغییرات ریتینگ اسطوره شطرنج جهان گری کاسپاروف را در این جا مشاهده کنید

 

ـ قرار گرفتن در صدر جدول رده بندی بانوان جهان : یودیت پولگار از مجارستان با 54 بار

نمودار تغییرات ریتینگ ابر استاد بزرگ یودیت پولگار را در این جا مشاهده کنید

ـ قرار گرفتن در صدر جدول جوانان پسر : مگنوس کارلسن از نروژ با 15 بار

ـ قرار گرفتن در صدر جدول جوانان دختر جهان : یفان  هائو با 24 بار از چین

ـ جوان ترین فرد در جدول برترین های جهان : استاد بزرگ زنان الکساندرا گوریاچکینا با 14 سال و ریتینگ 2354

ـ پیرترین فرد در جدول برترین های جهان :آسیل آبدی جاپار از کشور ازبکستان

ـ بالاترین ریتینگ کسب شده ۲۸۴۹ گری کاسپاروف

جوان ترین ها در جدول ۱۰۰ شطرنج باز برتر

ـ سرگی کاریاکین از اوکراین در سن 15 سالگی با ریتینگ 2635 و مقام شصت و چهارم در سال 2005

ـ تیمور رجبوف از آذربایجان در سن 15 سالگی با ریتینگ 2599 و مقام نود و سوم در سال 2002

برترین های شطرنج ایران

۱ـ استاد بزرگ احسان قائم مقامی نفر اول ایران با ریتینگ 2577

نمودار تغییرات ریتینگ استاد بزرگ احسان قائم مقامی را در این جا مشاهده کنید


۲ـ استاد بزرگ زنان آتوسا پورکاشیان نفر اول زنان ایران با ریتینگ 2313

نمودار تغییرات ریتینگ استاد بزرگ زنان آتوسا پورکاشیان را در این جا مشاهده کنید

آمارهای کلی

 میانگین ریتینگ 100 شطرنج باز جهان در جولای 2012 معادل 2704 بوده است

 بالاترین میانگین ریتینگ 100 شطرنج باز برتر جهان از سال 2000 تا 2012 متعلق به یکم می 2012 و برابر 2704

می باشد

 کشور روسیه با 214 استاد بزرگ ، 492 استاد بین المللی ، 2126 بازیکن عنوان دار و میانگین ریتینگ 2748 با

اختلاف بسیار زیاد در صدر برترین کشورهای جهان قرار دارد

جدول رده بندی 100 شطرنج باز برتر روسیه را در این جا مشاهده کنید

جدول رده بندی کشور های جهان را در این جا مشاهده کنید

 در جدول 100 شطرنج باز برتر جهان دو ابر استاد بزرگ بالای 2800 (مگنوس کارلسن ، لئون آرونیان ) و 44 استاد بزرگ بالای 2700 قرار دارند. از نکات مهم می توان به قرار گرفتن ابر استاد بزرگ نوزده ساله

ایتالیایی ، فابیانو کاروانا با ریتینگ 2775 در رده هشتم جهان اشاره کرد

جدول رده بندی 100 شطرنج باز برتر جهان را در این جا مشاهده کنید

5- کشور ایران با 7 استاد بزرگ ، 14 استاد بین المللی ، 66 بازیکن عنوان دار و میانگین ریتینگ2485 در رده چهل و

هفتم برترین کشورهای جهان قرار دارد

جدول رده بندی 100 شطرنج باز برتر ایران را در این جا مشاهده فرمایید.

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است
www.kooshajaferian.mihanblog.com


نشست خبری فدراسیون شطرنج برگزار شد
ساعت ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

نشست خبری فدراسیون شطرنج برگزار شد

کنفرانس خبری فدراسیون شطرنج با حضور نمایندگان رسانه های خبری در مورد موضوع نایب قهرمانی تیم نوجوانان ایران در رقابتهای آسیایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در این کنفرانس خبری مهندس محمد جعفر کامبوزیا( رئیس)، مهندس علیرضا شفیعی( نایب رئیس)، خانم مریم شهیدیان( نایب رئیس بانوان)، مهندس هادی کریمی(دبیر)، استاد خسرو شیخ هرندی( سرمربی تیم نوجوانان)، افشین تهرانی( مدیر تیمهای ملی رده های سنی) و کاظم مرتضوی(مربی تیم ملی رده های سنی) حضور داشتند.

در ابتدای برنامه آقای کریمی دبیر فدراسیون و سرپرست تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی رده های سنی آسیا به تشریح این رقابتها و همچنین چگونگی کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ایران پرداخت. و در ادامه سرکار خانم شهیدیان درباره وضعیت فعلی بانوان شطرنجباز توضیحاتی ارائه و بر ارتقا جایگاه 20 رتبه ای شطرنج بانوان کشور در سطح دنیا تاکید کرد.

همچنین در این کنفرانس خبری علیرضا شفیعی نایب رئیس فدراسیون درباره جایگاه شطرنج کشور و برنامه ریزی برای رشد و ارتقا آن در سطح آسیا و جهان توضیح داد.

استاد خسرو شیخ هرندی با اشاره به اهمیت شطرنج در میان دیگر ورزشها و همچنین توجه رسانه های خبری به این رشته ورزشی درباره وضعیت فنی بازیکنان ایران در مسابقات شطرنج قهرمانی رده های سنی آسیا توضیحاتی ارائه کرد و از پیشرفت شطرنجبازان رده های سنی در آسیا ابراز خرسندی کرد.

مراسم ساعت 10.50 آغاز و تا ساعت 12.30 ادامه یافت. همچنین مهندس کامبوزیا رئیس فدراسیون در بخش پایانی این مراسم به پرسش و پاسخ با خبرنگاران پرداخت.

 

تیم ایران 4 طلا، 2 نقره و 1 برنز کسب کرد

شطرنجبازان نوجوان کشورمان در مسابقات شطرنج قهرمانی قاره آسیا 4 مدال طلا، 2 نقره و 1 برنز در بخش انفرادی کسب کردند و در در بخش تیمی نیز یک مدال طلا، دو نقره و دو برنز به ایران اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، مسابقات شطرنج قهرمانی نوجوانان آسیا ظهر امروز در هیکادوا سری لانکا به اتمام رسید و شطرنجبازان ایران موفق به کسب مدال های رنگارنگ در رده های سنی مختلف شدند. نتایج کامل و مدال های کسب شده به شرح زیر است.
نتایج و مدال های کسب شده در بخش پسران:
رده سنی زیر 10 سال برنا درخشانی: مدال نقره
رده سنی زیر 12 سال آرین غلامی: مدال طلا
رده سنی زیر 14 سال شاهین لرپری زنگنه: مدال طلا
رده سنی زیر 14 سال سید خلیل موسوی: مدال نقره
رده سنی زیر 16 سال پسران نیما جوانبخت: مقام چهارم
نتایج و مدال های کسب شده در بخش دختران:
رده سنی زیر 8 سال مطهره اسدی: مدال طلا
رده سنی زیر 10 سال صدیقه کلانتری: مدال برنز
رده سنی زیر 14 سال درسا درخشانی: مدال طلا
گقتنی است مدال تیمی به جمع امتیازات 3 بازیکن برتر کشورها در هر رده سنی اهدا شد.
مدال های تیمی بخش پسران:
اسامی بازیکنان زیر 10 سال: برنا درخشانی، کوروش طوفانی و مهدی غلامی. مدال برنز تیمی
اسامی بازیکنان زیر 12 سال: آرین غلامی، نیما فندرسکی و آریا امیدی. مدال نقره تیمی
اسامی بازیکنان زیر 14 سال: شاهین لرپری زنگنه، سید خلیل موسوی و آرین خرسندی. مدال طلا تیمی
اسامی بازیکنان زیر 16 سال: نیما جوانبخت، فرزاد بلورچی و علیرضا آقایی. مدال نقره تیمی
مدال تیمی بخش دختران:
اسامی بازیکنان زیر 14 سال: درسا درخشانی، محدثه علیجانزاده و پگاه قائم مقامی. مدال برنز تیمی
لازم به ذکر است مسابقات شطرنج بلیتس نوجوانان آسیا نیز امروز برگزار می شود.


امیرحسین بخشیان؛ دیر رسیدم را روانه بازار کرد!!
ساعت ٥:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

عنوان: دیر رسیدم

 

مشخصات نشر: اردیبهشت جانان

 

مشخصات ظاهری: 95 ص

 

قطع: رقعی

 

چاپ اول بهار 91

ضمن تبریک به امیرحسین عزیز خواندن این اثر زیبا را به همه شما توصیه می کنم....


سایت استان: تعیین زمان برگزاری مسابقات انتخابی لیگ دسته 1 کشور
ساعت ٤:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان
برگزاری مسابقه انتخابی برای شرکت در دسته 1 کشور

برای تعیین بازیکنان شرکت کننده در لیگ دسته 1 کشور در قسمت بانوان مسابقه انتخابی در اول مرداد لغایت سوم مرداد برگزار خواهد شد که هر شهرستان مجاز به اعزام 3 بازیکن می باشد.
برای تعیین بازیکنان شرکت کننده در لیگ دسته 1 کشور در قسمت آفایان نیز مسابقه انتخابی در هفتم مرداد لغایت دهم مرداد برگزار خواهد شد که هر شهرستان مجاز به اعزام 3 بازیکن می باشد.
مسابقات لیگ شهرستان خرم آباد نیز در تاریخ 30 مرداد از سر گرفته خواهد شد.


سایت استان: جلسه هم اندیشی در دورود
ساعت ٤:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

برگزاری جلسه هم اندیشی برای رفع مشکلات شطرنج در دورود
با بازدید آقایان نظری و گودرزی از محل هیئت شطرنج شهرستان دورود جلسه هم اندیشی با مسئولین شطرنج دورود برگزار گردید که در این جلسه پیشنهاداتی برای پیشرفت شطرنج در شهرستان دورود و استان داده شد که مورد توجه قرار گرفت.
همچنین در مورد مشکلات شطرنج در این شهرستان موضوعاتی مطرح شد که با توجه به قهرمانی بازیکنان این شهرستان در دو بخش آقایان و بانوان در سطح استان و پتانسیل موجود در بازیکنان این شهرستان از سوی آقای نظری قول مساعد برای رفع این مشکلات داده شد.


داوودوندی: برگزاری هفته دوم مسابقات شطرنج باشگاه های بروجرد
ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

 برگزاری هفته دوم مسابقات شطرنج باشگاه های بروجرد


دومین هفته مسابقات شطرنج باشگاه های بروجرد برگزار گردید .

مهندس شیرزاد داودوندی  مسئول هیات شطرنج بروجرد گفت از آنجا که برای اولین بار است مسابقات باشگاهی در تاریخ شطرنج بروجرد برگزار میشود لذا  تعداد تیمها همچنان در حال افزایش است و استقبال از این مسابقات فراتر از انتظار ما بوده است .

وی در ادامه افزود شطرنج بازان بروجردی در قالب باشگاهی  هر هفته با هم مسابقه خواهند داد که در پایان هر ماه به تیمهای برتر ماه جوایزی اهدا خواهد شد .  مهندس داودوندی در خاتمه نیز اعلام نمود تاکنون که هفته دوم مسابقات است  10 باشگاه برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی نموده اند .

ایشان  نتایج هفته دوم  را به شرح زیر اعلام نمود :


تیم پولاد گسترش 2/5  ، تیم تویوتا بهرنگ 0/5

تیم مرغ ماکیان 3، تیم خانه شطرنج 1

تیم داروسازی اکسیر 2 ، تیم ستارگان 1

تیم تربیت بدنی 1/5 ، تیم فضای سبز 1/5 مساوی

تیم تحریریه ورزشی پیغام بروجرد 1/5 ، تیم جام جم 1/5 مساوی


بعد از خرم آباد؛ بروجرد هم دارای لیگ شطرنج شد!!
ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

هفته اول مسابقات شطرنج باشگاه های بروجردبرگزار شد


 اولین هفته مسابقات شطرنج باشگاه های بروجرد برگزار گردید . مهندس شیرزاد داودوندی  مسئول هیات شطرنج بروجرد گفت برای اولین بار در تاریخ شطرنج بروجرد  ، شطرنج بازان بروجردی در قالب باشگاهی  هر هفته با هم مسابقه خواهند داد که تاکنون  8 باشگاه اعلام آمادگی نموده اند ، وی در خاتمه افزود نتایج هفته اول به شرح زیر می باشد :

تیم پولاد گسترش با تیم خانه شطرنج مساوی

تیم مرغ ماکیان 3، تیم تویوتا بهرنگ 0

تیم داروسازی اکسیر با تیم تربیت بدنی مساوی

تیم ستارگان با تیم فضای سبز شهرداری مساوی


داوودوندی: کلاسهای آموزش شطرنج بروجرد برقرار است
ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

 به همت مهندس شیرزاد داودوندی مسئول هیات شطرنج بروجرد  ، کلاسهای آموزش شطرنج  رده های مختلف سنی در خانه شطرنج بروجرد به مانند یکی دو سال گذشته برقرار است .


روزهای یکشنبه ، پنج شنبه از ساعت 14.30 دقیقه بعد از ظهر کلاسها دائر است . علاقمندان می توانند در این کلاسها شرکت نمایند .


سعید جودکی: گزارش مسابقات قهرمانی استان
ساعت ۳:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

در پایان سه روز مسابقات فشرده انتخابی جشنواره شطرنج  سراسری در استان لرستان بالاخره روز جمعه با معرفی چهره نفرات برتر به کار خود پایان داد .

روح اله شمسی از دورود با کسب 6 امتیاز نفر اول مسابقات شد.

سعید بیرانوند و سامان فرشادی هر کدام با کسب 5.5 امتیاز به ترتیب  مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند .

امین چنگایی ، سهراب فلاح زاده و امین پاپی نیز هرکدام با کسب 5 امتیاز به ترتیب چهارم ،پنجم وششم شدند .

یاراحمدی،جودکی،نظری و فولادوند نیز هرکدام با کسب 4 امتیاز هفتم تا دهم شدند .

بدین ترتیب آقایان شمسی(دورود ) ، بیرانوند و فرشادی (خرم آباد ) به عنوان نمایندگان استان لرستان در مسابقات جشنواره سراسری کشور که روز چهارشنبه 21 تیر ماه در شهر همدان برگزار خواهد شد شرکت می نمایند .

و اما در مسابقات بلیتس (برق آسا )انتخابی استان که بلافاصله پس از پایان مسابقات فکری آغاز شد در پایان 7 دور مسابقات نفرات برتر بشرح ذیل انتخاب شدند :

روح اله شمسی و سعید بیرانوند هر کدام با کسب 5.5 امتیاز به ترتیب اول و دوم شدند

امین پاپی ،امین چنگایی و سامان فرشادی هر کدام با کسب 5 امتیاز

مقام های سوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند و بهنام سپهوند نیز ششم شد .


یک دوره کلاس مربیگری ویژه مربیان مهد کودک
ساعت ۳:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

یک دوره کلاس مربیگری ویژه مربیان مهد کودک در تاریخ 20 تیر سال جاری در محل هیئت شطرنج استان تهران برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج،نخستین دوره مربیگری ویژه مربیان مهد کودک در تاریخ 20 تیر سال جاری در شهر تهران برگزار می شود.

علاقمندان به حضور در این دوره مربیگری، می توانند با هیئت شطرنج استان تهران  تماس حاصل نمایند.لازم بذکر است شرکت در این دوره برای عموم آزاد است.

شماره تماس هیئت شطرنج استان تهران : 3-88991691

 


عدم برنامه ریزی صحیح در فصل تابستان
ساعت ۱٢:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٩  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس


اگر می دانستم مدتی است که خودمان را به خواب زده ایم...!!
ساعت ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱۸  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

اگر میدانستم که حرف حساب چقدر تلخ است!

اگر میدانستم در این چند صباح دوستان قدیم و .... امروز که هر کدام جداگانه داعیه ی ورزش و ورزشی نویسی دارند؛ هر کدام به شیوه ای استادانه مهار شده اند!

اگر میدانستم که قلمشان رنگ و بوی تبلیغاتی گرفته!

اگر میدانستم که به نام(ورزش محروم لرستان) و به کام مسوولین مینویسند!!

به والله بیشتر مینوشتم!! البته انتقادی!!

اگر در این چند سال بیشتر تک رشته ای نوشتم نه از این جهت که نمیدانستم یا نمیتوانستم! خدایم شاهد بود که یقین داشتم هستند و مینویسند! آنهم با جان و دل! ... زهی خیال باطل!

اگر در جواب چند خط دست نوشته! باید منتظر تیر و ترکش بیشتر بر سر شطرنج استان باشیم! اگر به جای تغییر رویه باید به عالم و آدم زنگ بزنند که چرا حرف حساب مینویسید!

اگر منتظر بهانه و انتقام جویی هستید! ایراد از شمای مسوول نیست!! از مای ورزشی نویس است! که قلممان را ارزان فروختیم!!


تلنگر از نوع شطرنجی: آقای مدیر! چشم بسته غیب نگوئید!!
ساعت ۳:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

تلنگر از نوع شطرنجی

آقای مدیر! چشم بسته غیب نگوئید!!

چند روز پیش پس از کش و قوس­های چند ماهه؛ خواست شطرنج ­بازان اجابت شد و طی مدتی کوتاه با رایزنی نفرات و کادر جدید، شطرنج صاحب زیر پله ­ای دیگر شد!! اما بسیار بهتر و مطلوب­تر از مکان قبلی!! از ضلع جنوبی چمن تختی به ضلع جنوبی سالن مسابقات!

در مراسم افتتاحیه طبق پیش ­بینی، مدیر کل ورزش و جوانان غایب بزرگ جلسه بود! (همچون اختتامیه اولین دوره لیگ!)

 اما مسئله به همین جا ختم نشد و ایشان در مصاحبه ­ای جداگانه سخنانی بس کارشناسانه ایراد فرمودند؛ از جمله این سخنان اینکه لرستان دارای سبقه­ ی شطرنجی نیست! و اینکه شطرنج بیشتر متعلق به شمال است و آنهم به علت وجود ماهی در سبد غذایی ­شان!

 در جواب به آقای مدیر باید ذکر کنم که سابقه­ ای شطرنج لرستان بیشتر از رشته­ های دیگر است و حضرتعالی می­ توانید به شماره­ های یک و دو لرستان ورزشی مراجعه کنید؛ که بنده مختصری از این سبقه را به رشته تحریر درآورده ­ام! درباره شمال و ماهی گفتید!

آقای مدیر بد نیست بدانید که حتی یک شمالی در ترکیب تیم ملی حضور ندارد!! و اگر شطرنج در خطه شمال پرطرفدار است بیشتر به خاطر شرایط جوی و فرهنگی و... آنجاست تا وجود ماهی در سبد غذایی شان!!

 اگر این چنین بود ما در جنوب ایران؛ هم دریا و خلیج داریم؛ هم ماهی! پس چرا خبری از شطرنج پر طراوت شمال نیست!! یا اینکه ماهی ­های جنوب بی خاصیت هستند! لطفا به جای توصیه ­های غذایی؛ مدیران موفق دیگر استان ­ها را الگوی خود قرار دهید! یا در سبد مدیریتی خود بگنجانید!!

ضمنا هیچ تحقیق علمی به تاثیر مستقیم مصرف ماهی و موفقیت شطرنجی صحه نمی­ گذارد! پس لطفا چشم بسته غیب نگویید!

 هرچند طی این چند روز برخی بازیکنان شطرنج به جای خرید کتاب و نرم افزار و عضویت سیستم جامع و بیمه ورزشی و...  ماهی را به سبد غذایی خود اضافه کردند تا مسیر رسیدن به تیم ملی را زودتر طی کنند!

برخی بیشتر طی طریق کردند وبه جای تمرین؛ در کنار دریاچه کیو مشغول  گرفتن ماهی شدند!

 ضمنًا همکاران و مسوولین قبلی شما برای این رشته چیزی نکاشته ­اند که شما بیایید و برداشت کنید!! اگر شطرنج لرستان تا به حال مکان مستقلی نداشته و ندارد به شما و همکاران قبلی­ اتان ایراد وارد است!

اما معاونتان(آقای م) که در جلسه افتتاحیه تغییرات مثبت اخیر را به طرزی زیرکانه به خود و همکارانتان نسبت داد. یا اینکه رتبه بیست و نهم شطرنج استان را اشتباها سی ­ام ذکر کرد! ای کاش مسوولیت مصائب قبلی را هم می پذیرفتید! عزل و نصب ­های قبلی را عرض می­ کنم!

به راستی گفته ­اند که پیروزی هزار پدر دارد و شکست یتیم است!

رفتار حرفه­ ای و سخنان کارشناسانه­ ی شما و همکارانتان حداقل برای رشته شطرنج به اینجا ختم نمی­ شود!

اختتامیه مسابقات اوپن(آزاد) جام افلاک که آبان ماه 90 برگزار شد را باز هم در غیاب شما برگزار کردند!

در این مراسم مسوول روابط عمومی شما رقابت ­های اوپن را؛ مسابقات قهرمانی کشور عنوان کرد! و معاونتان(آقای ز) در ابتدای سخنانش به مربیان و سرپرستان خسته نباشید گفت!

 آقای مدیر مسابقات اوپن نه قهرمانی کشور است و نه مربی و سرپرستی در آن حاضر است! (مسابقات انفرادی است!) لطفا بیشتر دقت کنید! این مسائل برای متولیان ورزش یک استان نمی ­تواند جالب باشد!

خواستم شخصی عنوان کنم فرمودین برای شطرنج ­بازان وقت ندارید! با معاونینم هماهنگ کنید! ظاهرا به همه مسائل اشراف دارید!

توضیح: با کمال ادب و احترام به شطرنج بازان شمال و جنوب کشور! این مطلب در جواب سخنان کارشناسانه و سوتی های شطرنجی متولیان ورزش استان نوشته شده! بنده منکر ارزشهای فنی بازیکنان این مناطق از کشور نمی شوم!


ورزش لرستان کلاف سر در گم / سرانه فضای ورزشی
ساعت ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس