کسب مقام اول دومین المپیاد ریاضی نوجوانان ایران
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس


بر اساس نتایج اعلام شده در سایت مبتکران ، کوشا جافریان در مرحله نهایی دومین
 المپیاد ریاضی کشوری نوجوانان در پایه سوم راهنمایی رتبه اول را کسب نموده است.
کوشا جافریان در سال 1390 نیز موفق به کسب رتبه اول و گردن آویز طلای اولین المپیاد
ریاضی کشوری نوجوانان در پایه دوم راهنمایی شده بود. مراسم اهدای جوایز در تاریخ
 پنجم تیر ماه نود و یک با حضور بزرگان ، چهره های ماندگار و شخصیت های برجسته
 ریاضی ایران ، برگزیدگان جهانی و کشوری المپیاد ریاضی ، دست اندرکاران حوزه نشر
 المپیاد ، مدیران ، دبیران و خانواده ها برگزار خواهد شد.

به نمایندگی از تمام هم استانی ها و بازیکنان شطرنج لرستان این موفقیت را به کوشا جافریان تبریک میگویم و آرزوی روزهای بهتر را برای این عزیز از خدای بزرگ خواستام


هیات شطرنج بروجرد کلید ها را تحویل داد !
ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٢  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

فرهاد داوودوندی: از آنجا که ما در هیات شطرنج بروجرد معتقدیم که هر سال باید دست مسئول  محترم  اداره ورزش و جوانان بروجرد را برای ابقا یا جایگزین نمودن افراد مثمر ثمر تر برای اداره شطرنج بروجرد باز گذاشت ، لذا امروز 9 اردیبهشت 1391 بنا به رسم یکی دو سال گذشته با حضور در دفتر آقای محمود ترابی ریاست محترم اداره ورزش و جوانان بروجرد ، توسط مهندس شیرزاد داودوندی مسئول هیات ، ضمن ارائه گزارش فعالیت های یکسال گذشته از ریاست اداره درخواست گردید که برای جایگزین نمودن افراد  دیگر در راس هیات هر طور که خودشان صلاح می دانند روال جایگزین نمودن را انجام دهند  . در قسمتی دیگر ، آقای محمود ترابی پس از شنیدن سخنان دبیر هیات ، با تعریف از فعالیت های بسیار مثبت هیات ، آرزو نمود که کاش این گونه برخوردها از طرف کلیه مسئولین هیات های ورزشی انجام بگیرد . ایشان در خاتمه تاکید نمود که هیات شطرنج بروجرد کاملا مورد تائید اداره ورزش و جوانان بروجرد بوده و از اعضا هیات درخواست نمودند که همینگونه که تاکنون در عرصه ورزش شهر فعال بوده اند به فعالیت های شان ادامه بدهند و اداره ورزش و جوانان شهر نیز به صورت جدی از هیات شطرنج بروجرد حمایت بعمل می آورد .


هشتمین دوره مسابقات دانش آموزی جهان به میزبانی رومانی
ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۸  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

8th World School Individual Chess Championship 2012

Iasi County Chess Association, Romanian Chess Federation, the City Hall of Iasi, FIDE and the International School Chess Union have the honor to invite all the FIDE Members Chess Federations and eligible players to take part in the World School Individual Chess Championship 2012 (open and girls, under 7, 9, 11, 13, 15 and 17 years old) organized in Iasi, Romania, from 27th April (Arrival) to 7th of May (Departure) 2012.


جلسه سخنرانی علمی با موضوع آمادگی جسمانی در شطرنج
ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۸  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

کمیته پژوهش و آموزش فدراسیون شطرنج مجموعه سخنرانی های علمی را با هدف ارتقاء دانش مربیان، بازیکنان و سرپرستان شطرنج کشور برگزار می نماید.


در اولین جلسه، شیوه های علمی آماده سازی بازیکنان شطرنج برای شرکت در مسابقات، تمرینات بدنی با هدف جلوگیری از آسیب های بدنی و ... مطرح و در انتهای برنامه، جلسه پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد.
جهت طرح سوالات در جلسه سخنرانی و ارائه نظرات با آدرس الکترونیکی کمیته پژوهش و آموزش فدراسیون [Pajoohesh@ircf.ir] مکاتبه فرمایید.
به دلیل محدودیت زمان و به منظور رعایت برنامه زمانی، صرفاً سوالات دریافت شده از طریق آدرس الکترونیکی فوق در جلسه مطرح خواهد شد. حضور در این جلسه برای عموم آزاد است.

-  سخنران: دکتر محمدرضا بیات استاد دانشگاه تهران
-  زمان: ساعت 14 روز پنجشنبه مورخ 1391/2/14
-  مکان: خیابان حجاب، جنب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سالن اجتماعات فدراسیون شطرنج