نتایج مسابقات شطرنج آموزشگاههای دخترانه استان(آذر 90 خرم آباد)
ساعت ۸:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/۳٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مسابقات انتخابی شطرنج در هر سه مقطع تحصیلی در سالن صالحی راد خرم آباد طی روزهای دوشنبه و سه شنبه(28 و 29 آذر) با شرکت مناطق و شهرستان های استان برگزار شد که

در مقطع ابتدایی: ناحیه 1 خرم آباد(20 امتیاز)، بروجرد(19/5) و دورود(16/5) به ترتیب اول تا سوم شدند.این رده به صورت دوره ایی بین تیم های شرکت کننده برگزار شد.

در قسمت انفرادی نیز: شادی کوه نشین(ناحیه یک)، سپیده تولائی(بروجرد)، مریم آقائی(ناحیه یک) و گلناز گودرزی(بروجرد) قهرمان میزهای چهارگانه شدند.

مقطع راهنمایی: ناحیه یک(13/5)، دورود(13/5) و بروجرد(13) به ترتیب اول تا سوم شدند. این رده در 5 دور سوئیس تیمی برگزار شد.

در قسمت انفرادی: فرنوش بیاتی(ناحیه یک)، فاطمه حیدری(بروجرد)، نسیم زارعی(دورود) و سحر زارعی(دورد) قهرمان میزهای چهارگانه شدند.

مقطع متوسطه: دورود(17)، ناحیه یک(13/5) و بروجرد با 12 امتیاز به ترتیب اول تا سوم شدند. این جدول نیز در 5 دور به روش سوئیسی برگزار شد.

حسینی(0/5- 0/5)بهلولی در حساس ترین دیدار میز یک

در قسمت انفرادی: آتوسا بهلولی(دورود)، آفاق رحمتی(دورود)، عاطفه محررزاده(دورود) و فاطمه نظری(ناحیه یک) قهرمان میزهای یک تا چهار شدند.

لازم به ذکر است خانم ها سلاطی(مسوول انجمن دختران استان)، قدرتی، شرفی، عزیزی، پیراهن سیاه، جان نثار و هدایت پور(کارشناس مسوول مسابقات) برای بهتر برگزار شدن این مسابقات از هیچ کوششی فرو گذار نبودند. امسال برای اولین بار مسابقات استانی به صورت تیمی و روی میزهای چهارگانه برگزار شد.

 ضمناً برای اولین بار این مسابقات مستقل از هیات استان برگزار شد که جای خوشحالی و امیدواری برای انجمن های شطرنج آموزشگاهی استان است.

 


عاشورای حسینی بر همه شیعیان جهان تسلیت باد
ساعت ٧:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/۱٥  کلمات کلیدی:

امام حسین - علیه السلام - فرمودند : به راستی که مردم بنده دنیا هستند و دین لقلقه زبان آنهاست، تا جایی که دین وسیله زندگی آنهاست، دین دارند و چون در معرض امتحان قرار گیرند، دینداران کم می شوند.


نتایج مسابقات شطرنج دانش آموزی دورود- آذر90
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٩/۱۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مقطع ابتدایی: این مسابقات با شرکت 35 شطرنجباز از 9 آموزشگاه در مورخ 6/9/90 در کانون امام علی(ع) این شهرستان در 5 دور به روش سوئیسی برگزار شد که در پایان: امیرحسین ماکیانی - مهدی درمیانی - حسین درویشی و علی عبدی به ترتیب اول تا چهارم شدند. در قسمت تیمی: خیر تبریزی - صداقت و امام رضا(ع) عنوان های اول تا سوم را به دست آوردند.

 نمایی از سالن مسابقات(مقطع ابتدایی)

امیرحسین ماکیانی(با مهره سیاه) با 5 امتیاز حاصل 5 بازی قاطعانه قهرمان مقطع ابتدایی شد

مقطع راهنمایی: این رقابت‌ها با شرکت 5 تیم به صورت دوره‌ای در کانون امام علی(ع) و در مورخ 8/9/90 برگزار شد که در پایان: نمونه رشد(9 امتیاز) - شاهد(5/8 امتیاز) و آینده سازان با(5/4 امتیاز) اول تا سوم شدند.

علی جوکار قهرمان میز یک مقطع راهنمایی

در قسمت انفرادی:

میز یک: علی جوکار

میز دو: ابوالفضل خسروی

میز سه: عباس دالوند

میز چهار: امیرمحمد نوروزی

قهرمان شدند.

مقطع متوسطه: این مسابقات با شرکت 30 شطرنجباز در قالب 6 مدرسه در 5 دور به روش سوئیسی در مورخ 9/9/90 در کانون امام علی(ع) برگزار شد که در پایان: امیرحسین آروان - هومن خادم - محمدرضا درویشی و علی یاراحمدی عنوان های اول تا چهارم را به دست آوردند. در قسمت تیمی هم خوارزمی - شاهد و دهخدا به ترتیب اول تا سوم شدند.

روح الله شمسی داور مسابقات نظاره‌گر بازی‌ها

قضاوت این مسابقات بر عهده روح الله شمسی و سامان فرشادی بود.

نفرات برتر برای شرکت در مسابقات استانی که 30 آذر و یکم دی ماه به میزبانی خرم آباد برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد.

مجید کرامتی‌مقدم مسوول انجمن شطرنج آموزشگاه‌های دورود و استان


نتایج مسابقات شطرنج منطقه 5 دانشگاه آزاد کشور(محلات - آبان 90)
ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/۳  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

 تیم خرم آباد با 3 مدال طلای انفرادی و طلای تیمی بهترین تیم رقابت ها

پانزدهمین دوره مسابقات شطرنج منطقه پنج دانشگاه های آزاد اسلامی کشور با قهرمانی خرم آباد به پایان رسید...

نمایی از سالن مسابقات (محلات - آبان 90)

این رقابت ها که با حضور 11 تیم و در 5 دور به روش سوئیسی در مورخ 26 لغایت 28 آبان ماه به میزبانی محلات برگزار شد، پس از تیم خرم آباد که با 5/14 امتیاز به قهرمانی رسید، دورود با 13 و همدان با 5/12 به مقام سوم رسیدند. قضاوت این رقابت ها بر عهده حسین کاظمی آشتیانی داور بین المللی کشورمان(مرکزی- اراک) بود.

تیم های خرم آباد و دورود (تیم های اول و دوم) 

در قسمت انفرادی:

 میز یک: سامان فرشادی با 5/4 امتیاز (تیم دورود)

میز دو: میلاد چگنی با 5 امتیاز (خرم آباد)

میز سه: سهراب فلاح زاده با 5/4 امتیاز(خرم آباد)

میز 4: حمید گودرزی با 5 امتیاز (خرم آباد)

قهرمانان میزهای چهار گانه

از نکات قابل توجه این رقابت ها قهرمانی میزهای چهارگانه و قهرمانی و نائب قهرمانی توسط بازیکنان استانمان بود... تیم اراک که در ابتدای مسابقات شماره یک جدول(با سه بازیکن با درجه بین المللی) و شانس اول قهرمانی به حساب می رفت به مقامی بهتر از چهارمی نرسید!

حمید گودرزی کاپیتان تیم خرم آباد در کنار کاظمی سرداور مسابقات

لازم به ذکر است در دهمین و یازدهمین دوره این رقابت ها به ترتیب دورود و بروجرد به قهرمانی این مسابقات رسیده بودند(سال های 85 و86 البته بروجرد در سال 80 نیز برای اولین بار قهرمان این رقابت ها شده بود) 

****************************************

مسابقات شطرنج بانوان منطقه پنج نیز که چند روز قبل از این رقابت ها به میزبانی آشتیان برگزار شد با قهرمانی اراک به پایان رسید.

20 لغایت 22 آبان - آشتیان

پس از اراک تیم های بروجرد و همدان به ترتیب دوم و سوم شدند.

در قسمت انفرادی مهتاب فلاح زاده(خرم آباد) با 5 امتیاز از 5 بازی قهرمان قهرمانان شد.

فاطمه حسنوندی از تیم بروجرد به مقام دوم میز یک دست یافت.

فاطمه بشارتی قهرمان میز دو و سالاروند قهرمان میز سه شدند.

انیس فرشادی از تیم خرم آباد نیز صاحب عنوان سوم میز چهار شد.

سرداور: حسین کاظمی آشتیانی