نتایج بازیکنان لرستانی در مسابقات قدس- رجایی و خمین
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۳۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

مسابقات رجایی(قزوین):  این مسابقات با حضور  210 شرکت کننده برگزار شد که در نهایت فربود پژومجانی- مجتبی ملکی ازتهران اول - دوم و البرز باقی پور از استان میزبان سوم شد. سر داور این مسابقات اکبر زاده از گیلان بود که فاطمه افشار وی را در قرعه کشی کمک می کرد. از بازیکنان لرستانی حاضر در این مسابقات می توان به: 

وحید هدایتی با درجه 1898 و با کسب 5/6 امتیاز با عملکرد  1628در رتبه  هجدهم قرار گرفت. نامبرده در مسابقات قدس نیز شرکت داشت که با  5/4 امتیاز در رده  هشتاد و چهارم جای گرفت. هدایتی چند سالی است در جرگه‌ی مربیان قرار گرفته و در شرایط مطلوب مسابقه نیست. وی هم‌اکنون دبیر کمیته مسابقات هیات تهران نیز هست که برایش آرزوی موفقیت داریم.

سلمان کیهان بازیکن بروجردی که چند سالی است ساکن کرج و تهران می‌باشد با کسب 5/5 امتیاز و عملکرد 1978 در  رده چهل و یکم قرار گرفت.

محمد قائدرحمتی بازیکن دورودی با درجه 1954 در مسابقات رجایی شرکت داشت که با کسب 6 امتیاز در رده‌ی سی و ششم قرار گرفت. 

علی یاراحمدی و امیرحسین آروان نیز شرکت داشتند که به ترتیب در رده‌های سی و هشتم و صد و چهل و هشتم  جای گرفتند.

علی‌رضا روح‌پرور که مسابقات زاینده رود را هنوز برنگشته در مسابقات خمین شرکت کرد که با 5/5 امتیاز و عملکرد  1938در رتبه‌ی بیست و هفتم جای گرفت وی در حال حاضر در مسابقات چی چست ارومیه بازی می‌کند. برای او هم بهترین‌ها را آرزو دارم.

خبر جدید: این‌که روح‌پرور با باخت دور هشتم مقابل مهدی کریمی‌پور(1868) با 5/4 امتیاز و عملکرد 1716 از مسابقات چی‌چست انصراف داد.

توضیح:

مسابقات قدس: نیز همانند مسابقات رجایی(قزوین) مخصوص بازیکنان با درجه بین المللی زیر 2000 بود. این مسابقات  که از تاریخ دوم شهریور در فدراسیون شطرنج و با حضور بیش از 180 شطرنجباز برگزار شد. با قهرمانی میلا د کفاش به پایان رسید.  آریا امیدی، آرین غلامی، محمدامیر سلیمانی، محمدرضا شهبازی و علی کنعانی به ترتیب به مقام های دوم تا ششم اولین دوره مسابقات قدس دست یافتند. احمد رضایی سرداور این مسابقات بود.

 مسابقات خمین: این مسابقات که به مناسبت 19 شهریور فتوای تاریخی حضرت امام(ره) به میزبانی شهرستان خمین برای اولین بار به مانند مسابقات جام قدس و رجایی! در 9 دور و به روش سوئیس برگزار شد. با قهرمانی وگار رسولوف از آذربایجان به پایان رسید. محسن شعرباف (گلستان) و ایاز ممدوف باز هم از جمهوری آذربایجان دوم و سوم شدند. این مسابقات با شرکت 137 شرکت کننده و به داوری حسین کاظمی آشتیانی انجام گرفت.


نتایج جام رمضان بانوان- خرم‌آباد
ساعت ۱٢:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٢٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

این رقابت‌ها با 30شرکت کننده  و در خانه شطرنج خیابان علوی! برگزار شد . داوری مسابقه هم با آقای مصباح و خانم خوش صفا بود. راستی در پایان مسابقه هم رئیس هیئت جدید تشریف آوردن .(آقای بیرانوند). این مسابقات در 7 دور به روش سوییسی برگزار شد که در پایان الناز طولابی- خدیجه فاطمی نیک- زینب خوش‌صفا - سحر مهرنوش و مانیا مولایی به ترتیب اول تا پنجم شدند. نقل خبر از ؟؟؟؟؟

قبل از هر چیز باید بابت ارسال خبر از بانوی شطرنج‌باز تشکر کنم. هر چند یه کم دیر شده ولی... از مسابقات رمضان دیگر شهرستان‌ها در صورت برگزاری بی‌خبرم... در صورت برگزاری لطف کنند اطلاع رسانی کنند... ممنون...

و  اما:

- اگر واقعاَ مسابقات با  شرکت سی بانو برگزار شده جای بسی خوشحالی است! که امیدوارم در مسابقات آتی استقبال بیشتر هم بشود.

- این‌که رئیس یا سرپرست در پایان مسابقات آمده‌اند چیز عجیب و غریبی نیست! اگر نمی‌آمدند یا داور مسابقات بودند تعجب داشت! همانند هر هیاتی!

- نمی‌شود سرکار خانم خوش‌صفا هم بازیکن باشد هم داور! به هر حال این مساله هم فقط در لرستان اتفاق می‌افتد! چرا که قبلاَ در رده‌ی آقایان هم اتفاق افتاده است. 

 


نتایج مسابقات دانشگاه‌های آزاد کشور و درخشش سامان فرشادی‌فر
ساعت ۳:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱٦  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مسابقات دانشگاه‌های آزاد اسلامی که امسال به میزبانی واحد علی‌آباد کتول برگزار شد شاهد درخشش سامان فرشادی‌فر بود که توانست با بازی‌های درخور توجه مدال نقره میز یک را به گردن بیاویزد... سامان فرشادی‌فر بعد از نیما حسین‌زاده در حالی دوم شد که حامد موسویان- امید نوروزی و رسول عباسی سوم تا پنجم شدند!

میلاد چگینی دیگر نماینده استان با توجه به شروع خوب در ادامه از رسیدن به مدال بازماند!

و اما نتایج تیمی:

بعد از تیم منطقه هشت(تهران): امید نوروزی- محمدمیران خادمی- حمید شافعی- نوید مکوندی و بهرنگ کبودی که به لطف پوئن‌شکنی اول شدند تیم منطقه پنج(تیم شگفتی‌ساز)با ترکیب: سامان فرشادی‌فر(خرم‌آباد)- میلاد چگنی(دورود)- پورعراقیان(اراک) و صداقت‌خواه(همدان) به مقام دوم و منطقه هفده(گیلان): حامد موسویان- فریدون عزتی- شاهین ساده- آرش آریا نژاد و هادی شعاع شرق سوم شدند.

لازم به ذکر است این مسابقات با شرکت پانزده منطقه از هفده منطقه دانشگاهی از مورخ 13 لغایت 16 شهریور ماه به میزبانی علی‌آباد کتول- گلستان و در 7 دور سوئیس تیمی برگزار شد.

 

مسابقات شطرنج بین المللی جام زنده رود اصفهان با قهرمانی پویا ایدنی به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در پایان 9 دور برگزاری این مسابقات استاد فیده، پویا ایدنی با کسب 7.5 امتیاز عنوان نخست را به خود اختصاص داد. ووگار رسول اوف استاد بزرگ آذربایجان با کسب 7.5 امتیاز و با احتساب پوئن شکنی در مکان دوم ایستاد و جایگاه سوم به ایاز ممداوف استاد فیده کشور آذربایجان رسید. استاد فیده کشورمان ابراهیم احمدی نیا، دیگر 7.5 امتیازی جدول مسابقات محسوب می شود که مکان چهارم را به خود اختصاص داد. سومین دوره مسابقات شطرنج بین المللی جام زنده رود به میزبانی هیات شطرنج استان اصفهان از تاریخ 11 لغایت 17 شهریور ماه برگزار شد. در این دوره از مسابقات با شرکت 9 نفر از بازیکنان 3 کشور جمهوری آذربایجان – گرجستان و ارمنستان و 172 نفر از بازیکنان 20 استان : همدان – مازندران – کردستان – کرمانشاه – اصفهان – لرستان – تهران – فارس– قزوین – خوزستان – آذربایجان شرقی– زنجان – گیلان– یزد -سمنان- خراسان رضوی –خراسان جنوبی- بوشهر- هرمزگان در خانه شطرنج اصفهان حضور یافتند. در این مسابقات 2 استاد بزرگ – 3 استاد بین المللی –7 استاد فیده شرکت نموده اند. ضمن اینکه از کل بازیکنان 99 نفر دارای ریتینگ بین المللی بودند.

علی‌رضا روح‌پرور در این مسابقات نیز همانند مسابقات اخیر با روحیه‌ایی مثال زدنی شرکت کرد که در نهایت با کسب 5 امتیاز در رده‌ی شصتم قرار گرفت!


آیین نامه مسابقات لیگ آقایان - بانوان- مهرماه1390
ساعت ٢:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

شانزدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی لیگ دسته یک آقایان کشور از 14 لغایت 19 مهر ماه سال جاری در همدان برگزار می‌شود.

پانزدهمین دوره مسابقات لیگ شطرنج بانوان دسته یک کشور (جام اندیشه سازان) از 7 لغایت 12 مهرماه سال جاری در کرمانشاه برگزار می‌شود.

برای مطالعه‌ آیین‌نامه‌ی مسابقات به سایت جدید فدراسیون مراجعه کنید: 

http://ircf.ir


ناصرخان خداحافظ!!
ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٩  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

متأسفانه ساعت 3:50 دقیقه سحرگاه دوشنبه 7 شهریور 1390 مصادف با 28 رمضان 1432، استاد ناصر میرزایی پیشکسوت محبوب فوتبال لرستان پس از حدود 3 سال و 5 ماه تحمل رنج و بیماری، در سن 56 سالگی دعوت حق را لبیک گفت. روحش شاد و یادش گرامی باد

ناصر را همه دوست داشتند چون:

خود در بالاترین سطح ورزش کرد و همه‌ی تجاربش را در اختیار شاگردانش می‌گذاشت!

ناصر را همه دوست داشتند چون:

دنبال پست و مقام نبود!

ناصر را همه دوست داشتند چون:

الگوی غیرت و تعصب بود!

ناصر را همه دوست داشتند چون:

برای خدماتش چشم داشت مالی نداشت!