جام رمضان تهران - مرداد 1390
ساعت ٩:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳٠  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

به لطف امتیازشکنی بهتر علوی مقدم قهرمان جام رمضان

 در پایان مسابقات شطرنج جام رمضان که با حضور 226 شرکت کننده در محل فدراسیون شطرنج برگزار شد، پنج شطرنج باز با کسب 7.5 امتیاز مشترکاً در صدر قرار گرفتند که استاد بین المللی سیدجواد علوی مقدم (تهران) به لطف امتیازشکنی بهتر به عنوان قهرمانی رسید. پس از علوی مقدم، مهرداد صداقتی (قزوین) نایب قهرمان شد و استاد بین المللی شاهین مهندسی (تهران) در مکان سوم قرار گرفت. علی پیلوایه (تهران) و علیرضا دلیر (تهران) نیز با امتیاز شکنی کمتر در مکان های چهارم و پنجم مسابقات قرار گرفتند. همچنین مینو عسگری زاده (تهران)، بردیا گله داری (تهران)، امیر عظمتی (تهران)، عامر امینی (مازندران)، امین چراغی (البرز)، پویان دوستکام (تهران)، ناصر لندجانی (تهران)، هادی لامعی (مازندران) و هادی قربانی (تهران) نیز همگی با کسب 7 امتیاز مشترکاً ششم شدند و در بین مشمولین دریافت جوایز مسابقات قرار گرفتند.

منبع: آچمز

در این بین علی‌رضا روح‌پرور (تنها لرستانی حاضر در رقابت‌ها) که در ابتدا شماره 18 جدول را به خود اختصاص داده بود با 6 امتیاز و عملکرد 1953 به مقامی بهتر از بیست و یکم نرسید!


تبریک به نوجوانان شطرنج‌باز لرستانی
ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢۳  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

در  لیست جدید ریتینگ که هر دو ماه یک بار از سوی فیده منتشر می‌شود علاوه بر قهرمانان استان نام امیرحسین آروان و هومن خادم دو تن از شطرنج‌بازان نوجوان و آتیه‌دار استان و شهرستان دورود به چشم می‌خورد.

هومن خادم

در این لیست آروان با کسب درجه 1804 و هومن خادم با درجه 1540 به چشم  ‌می‌خورد. هومن جدیدا‌ وبلاگ خانه شطرنج دورود را راه‌اندازی کرده است ضمن تبریک به این دو عزیز برایشان بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم.


دهمین دوره مسابقات جام ابن سینا استاد بزرگ احسان قائم مقامی قهرمان شد
ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢۳  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

دهمین دوره مسابقات شطرنج آزاد بین المللی جام ابن سینا همدان طی 11 دور به روش سوئیسی در محل مجموعه ورزشی 6000 نفری شهر تاریخی همدان برگزار شد که در پایان قهرمان حال حاضر کشور استاد بزرگ احسان قائم مقامی با کسب 10 امتیاز از 11 بازی، بدون قبول حتی یک شکست، عنوان قهرمانی را مقتدرانه از آن خود کرد. پس از قائم مقامی، استاد بین المللی "لقمان گولیف" از جمهوری آذربایجان با 9 امتیاز نایب قهرمان شد و استاد بین المللی "اولوی باجارانی" (جمهوری آذربایجان) با کسب 8.5 امتیاز، به لطف امتیازشکنی بهتر به مقام سوم دست یافت. همچنین امین نصری، استاد بین المللی سیدجواد علوی مقدم، نیما جوانبخت، استاد بزرگ والرین گاپرینداشویلی (گرجستان)، علی فقیرنواز همگی با 8.5 امتیاز و استاد بین المللی پوریا درینی و مهرداد صداقتی هردو با 8 امتیاز به لطف امتیازشکنی بهتر در مکان های چهارم تا دهم مسابقات قرار گرفتند. در این دوره از مسابقات 257 شرکت کننده متشکل از 124 درجه دار بین المللی حضور داشتند.

منبع: آچمز

 میلاد چگینی 0 آرین غلامی 1

هانیه خلج 0 محمود اسکندری 1

آتوسا پورکاشیان 1 روح‌الله شمسی 0

اما نتیجه‌ی بچه‌های لرستان:

روح‌الله شمسی با 5/7 امتیاز بیست و دوم

علی یاراحمدی با 7 امتیاز سی و ششم

علی‌رضا روح‌پرور با 7 امتیاز سی و هفتم

 محمود اسکندری با 7 امتیاز چهل و هفتم

بهنام سپهوند با 6 امتیاز نود و چهارم

محمدرضا درویشی با 5/5 امتیاز یک‌صد و بیست و یکم

جمشید نوروزی با 5 امتیاز یک‌صد و سی و هشتم

میلاد چگینی با 4 امتیاز یک‌صد و هشتاد و چهارم

اما از نتیجه‌بچه‌ها که بگذریم باید به نتیجه تساوی علی یاراحمدی(1876) در دور پنجم رقابت‌ها مقابل سینا فیلی(2109) و تساوی ارزشمندش در دور ششم مقابل فخارالدین اوغلو(2219) از جمهوری آذربایجان اشاره کرد.

از دیگر نتایج قابل توجه می‌توان به تساوی ارزشمند روح‌الله شمسی مقابل نفر سوم مسابقات اولوی باجارانی(2424) و برد دیگرش برابر احمدوف(1934) هم‌وطن آذری باجارانی نام برد.

محمود اسکندری و میلاد چگینی هم در این مسابقات دور از انتظار بودند و نتایج نسبتا ضعیفی کسب کردند.

 


20 مرداد و چهارمین سوال اخبار شطرنج لرستان
ساعت ۳:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٠  کلمات کلیدی: مجید کرامتی ، متفرقه

20 مرداد 1378 رو کسی به خاطر داره؟ درسته خورشید گرفتگی بود!

 

به ما گفتن بیرون نرین کور میشین یا حداقل اتفاق بدی براتون میافته!!

 کور نشدم ولی شطرنج باز شدم!!

با حمید گودرزی مسابقه ی دوم پارک شهر بود که با بهزاد یاری رئیس وقت هیات استان آشنا شدم و همین آشنایی بود که گفتند: برای مسابقات انتخابی زیر 20 سال بیاین خانه شطرنج!

 گفتم: کی؟

فرمودند: 20 مرداد!

 گفتم: آقا خورشید گرفتگی یه؟

با خنده جواب دادند: بابا خرافاته!

ولی الان می‌بینم هم‌چین خرافات هم نبود!

اتفاق همون روز جای خودش، پدر و برادر بزرگترم با شطرنج هم مشگل داشتند!

با هزار دوز و کلک خودمو به مسابقه رسوندم و تو گروه 5 نفره با دو باخت که به حمید و دهقان دادم، سوم شدم!

مسابقات رو آقای یاری توی دو گروه 5 نفره برگزار می‌کرد که از هر گروه 2 نفر و بعد مثل جام جهانی و...!

کاش اون روز حرف بزرگ‌ترها رو گوش کرده بودم!

از بهزاد یاری رئیس فعال و سخت کوشی که تونست دو دوره مسابقات لیگ دسته اول و رده‌های سنی رو به شکل آبرومندی برگزار کنه!اسم بردم

 اتفاقی که هنوز  بعد از 12 سال تکرار نشده!                                                 امیدوارم ایشان هر کجا که هست صحیح و سالم باشه!

 

از دوستانی هم که کتبی و شفاهی روز خبرنگار رو تبریک گفتن صمیمانه تشکر می‌کنم!

 ؟؟؟؟؟؟؟: گفتن که راجع به لیگ سوال کنید؟

 

هر چند به صورت پراکنده گفتیم و شنیدیم ولی باز جدی‌تر دوستان می‌تونن نظرشونو اعلام کنند.... ممنون

 

؟؟؟؟؟؟: نظری در مورد لیگ نمی‌دم فقط بگید چرا بانوان حق ندارن تو لیگ شرکت کنن؟ آخه مگه یه دختر با یه پسر بازی کنه آسمون به زمین می‌رسه؟ چرا فدراسیون همش به نفع آقایون کار می‌کنه؟ برگزار کنید اگه مورد اخلاقی دیدید اون‌وقت می‌تونید اون بازیکن رو اخراج کنید.

 


17 مرداد روز خبرنگار
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱۸  کلمات کلیدی: مجید کرامتی

دیروز 17 مرداد روز خبرنگار بود روز شهادت محمود صارمی خبرنگار بروجردی خبرگزاری جمهوری اسلامی و 8 تن از دیپلمات‌های سفارت ایران در خاک افغانستان که به دست مزدوران طالبان به شهادت رسیدند...

یک تسلیت به خانواده این عزیزان و یک تبریک به اهالی خبرنگاران و اصحاب رسانه ایران به مناسبت یادآوری به مردم و مسوولین که چنین قشر زحمت‌کش و تاریخ سازی هم پشت حجم عظیم اطلاعاتی وجود دارد!

 تا آن‌جا که حافظه‌ی تلفن همراه یاری می‌کرد به دوستان خبرنگار، پیشکسوت و وب‌نویس پیامک تبریک زدم و از بقیه از طریق همین تارنما تبریک خودم را اعلام می کنم....

 به جاست که یادی کنم از دوهفته نامه موفق و منحصر به فرد لرستان ورزشی که با همکاری ورزشی نویسان استان و وجود نازنین محمدرضا جایدری دوست و همکار گرامی توانستیم 32 شماره را چاپ کنیم...

 تنها نشریه ورزشی و تخصصی غرب کشور که در مدت کوتاهی جزء پرفروش ترین و محبوب ترین نشریه‌های محلی قرار گرفت... و توانست حداقل کور سوی امیدی برای قهرمانان این دیار فراموش شده باشد، ورزشی نویسان در این مدت توانستند قدرت قلم خودشان را به رخ برخی مسوولین بکشانند و تا حدودی گرهی از گره‌های کور ورزش لرستان را باز!

هر چند کم‌لطفی و بی‌مهری درباره این حوزه از ورزش هم‌چنان پا بر جا بود( و هست) تا لرستان را از تنها نشریه ورزشی و تخصصی خودش محروم کنند و مهر تایید دیگری باشد بر این نکته که لرستان محروم نیست، محرومش می‌کنند!!

اما از نشریات دیگری که بله قربان گوی دوستان است تا حد توان حمایت می‌کنند....

چون می‌گذرد غمی نیست....

خبرنگار ... روزت مبارک!!


چهارمین دوره مسابقات جام امید و قهرمانی قائم مقامی
ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٦  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

چهارمین دوره مسابقات جام امید تهران با شرکت نود شطرنج‌باز در 11 دور و به روش سوئیسی در محل فدراسیون شطرنج برگزار شد که در پایان احسان قائم مقامی با 9 امتیاز به مقام نخست دست یافت.

پوررمضان‌علی و احمدی‌نیا با 5/8 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

علی بیطال‌زاده(2421) استاد بین‌المللی لرستانی‌الاصل(بروجردی) که اکنون ساکن هلند است به مقام هفتم رسید. علی که در ابتدا شماره 3 جدول را داشت با 5/7 امتیاز هفتم شد. بهترین نتیجه وی تساوی ارزشمندش در دور هفتم مسابقه با مرد شماره یک شطرنج کشور(احسان قائم مقامی) بود. ارزش کار علی آن‌جا مشخص می‌شود که بدون قرار قبلی و آمادگی در این مسابقه حضور پیدا کرد. لازم به ذکر است علی یک نورم استاد بزرگی نیز در کارنامه‌ی خود دارد. در حال حاضر وی دانشجوی دکترای حسابداری است و بعد از درس و کار به شطرنج می‌پردازد.

علی‌رضا روح‌پرور(2043) دیگر شرکت کننده لرستانی در جام امید بود که با 5/2 امتیاز و ترک جدول و عملکرد 1863 در رتبه‌ی هشتاد و سوم قرار گرفت.


لرستانی‌ها پنجاهم شدند!! لرستان هم‌چنان در حسرت یک فینالیست!!
ساعت ٢:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

پایان مسابقات جشنواره سراسری کشور جوانبخت و زوارموسوی قهرمان شدند دهمین دوره مسابقات شطرنج جشنواره سراسری آقایان و چهاردهمین دوره مسابقات شطرنج جشنواره سراسری بانوان کشور با شناخت نفرات راه یافته به مرحله نهایی قهرمانی کشور، در شهرهای زنجان و مشهد پایان یافت.

در پایان دهمین دوره مسابقات شطرنج جشنواره سراسری آقایان کشور که در شهر زنجان برگزار گردید، نیما جوانبخت شطرنج باز 15 ساله اصفهانی کشورمان با کسب 9 امتیاز به لطف امتیازشکنی بهتر به مقام قهرمانی رسید. افشین مقدمیان (آذربایجان شرقی) با همین امتیاز نایب قهرمان شد و امید نوروزی (تهران)، مرتضی عسگری (زنجان) و امین نصری (تهران) با کسب 8.5 امتیاز به ترتیب امتیازشکنی در رده های بعدی قرار گرفتند. همچنین فریدون عزتی (گیلان)، استاد فیده امیررضا پور رمضانعلی (گیلان)، نیما حسین زاده (آذربایجان شرقی)، استاد بزرگ شجاعت قانع (اردبیل)، مهرداد صداقتی (قزوین)، مهدی مهدوی راد (تهران)، استاد فیده امیر کوثری نیا (فارس)، محسن وقار (گیلان)، احمد عسگری زاده (تهران)، رستم بهمردی (یزد)، محمدمیران خادمی (تهران)، ناصر ریاحی (اصفهان)، حسین مجاوریان (اردبیل)، استاد فیده سعید گل افروزی (کرمانشاه) و مصطفی مرادی (قم) همگی با کسب 8 امتیاز با قرار گرفتن در جمع 20 نفر برتر مسابقات جواز حضور در مرحله نهایی قهرمانی کشور را اخذ نمودند. شایان ذکر است، مرحله نهایی مسابقات قهرمانی کشور آقایان با حضور استاد بزرگ احسان قائم مقامی (مدافع عنوان قهرمانی) و 10 نفر برتر فهرست درجه بین المللی ایران [مرادی، عباسیفر، درینی، محجوب، احمدی نیا، علوی مقدم، باقری، شعرباف، پویا ایدنی، آرش روغنی] و یک نفر سهمیه استان میزبان [جمعاً 32 شرکت کننده] طی 11 دور به روش سوئیسی برگزار خواهد شد.

روح‌الله شمسی سهمیه استان با 7 امتیاز در بین 292 شرکت کننده پنجاهم شد. علی‌رضا روح‌پرور و بهنام سپهوند با 7 و 6 امتیاز به ترتیب در رتبه‌های پنجاه و نهم و صد و ششم قرار گرفتند.

لازم به ذکر است در دوره‌های پیش ابراهیم عفافی(بروجرد)- محمود اسکندری(دورود) و علی‌رضا روج‌پرور(خرم‌آباد) تا یک قدمی فینال پیش رفتند که هر یک بنا به دلیلی از حضور در مرحله پاپانی این رقابت‌ها باز ماندند!

 اما در پایان چهاردهمین دوره مسابقات شطرنج جشنواره سراسری بانوان کشور که در شهر مشهد برگزار شد، مهرنوش زوارموسوی شطرنج باز باتجربه گیلانی کشورمان با کسب 8.5 امتیاز عنوان قهرمانی را مقتدرانه از آن خود کرد. مینو عسگری زاده (تهران) و درسا درخشانی (تهران) نیز با کسب 8 امتیاز به ترتیب امتیازشکنی دوم و سوم شدند. همچنین گلناز جعفری (تهران)، رعنا حکیمی فرد (تهران)، زهرا آزادواری (تهران)، کیمیا مرادی (تهران)، مونا سعیدپور (تهران)، نادیا باقری طالقانی (تهران) و آیلار لطفی (آذربایجان غربی) که همگی 8 امتیازی شدند با قرار گرفتن در جمع 10 نفر برتر رقابت ها، جواز حضور در مرحله نهایی قهرمانی بانوان کشور را کسب نمودند. گفتنی است، مرحله نهایی قهرمانی بانوان کشور با حضور استاد بزرگ بانوان آتوسا پورکاشیان (مدافع عنوان قهرمانی) و 3 نفر برتر فهرست درجه بین المللی بانوان ایران [حجازی پور، پریدر و قادرپور] مجموعاً با حضور 14 شرکت کننده به روش دوره ای برگزار خواهد شد.

منبع: آچمز

زینب خوش‌صفا نماینده استان با کسب 5 امتیاز از 11 بازی و عملکرد 1620 موفق شد در بین 120 شرکت کنده به مقام پنجاهم برسد.


ویژگی های نوشیدنی یک شطرنجباز
ساعت ٢:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٤  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، مقالات- داوری ومربیگری در شطرنج

مسلما در مسابقاتی که حضور داشته اید به صورت متعدد مشاهده کرده اید نوشیدنی هایی که همراه بازیکنان است از آب میوه آب معدنی و ... ولی آیا تاکنون به این مسئله توجه کرده اید که این نوشیدنی ها باید دارای چه ویژگی هایی باشند برای مشاهده ویژگی هایی این نوشدنی ها به مطلب ذیل توجه کنید. کربوهیدرات کربوهیدرات در یک نوشیدنی ورزشی، عاملی است جهت تنظیم قند خون و به عنوان منبع تولید انرژی سریع در عضلات به مصرف می‌رسد. علاوه بر آن که دریافت کربوهیدرات، موجب صرفه‌جویی در گلیکوژن عضلات می‌گردد. نتایج مطالعات متعدد گواه آن است که تخلیه‌ی گلیکوژنی عضلات با احساس خستگی در فرد مرتبط است. در طی یک فعالیت بدنی سنگین که برای مدت زمانی بیش از یک ساعت به طول می‌انجامد، مصرف کربوهیدرات به میزان60- 30 گرم به ازای هر ساعت فعالیت بدنی توصیه می‌گردد تا با حفظ قند خون و سطح اکسیداسیون کربوهیدرات‌ها، احساس خستگی را به تعویق اندازد. این امر با مصرف 1200- 600 میلی‌ لیتر نوشیدنی در ساعت که حاوی 8- 4 درصد کربوهیدرات به صورت قند‌های ساده (قند معمولی، گلوکز و یا فروکتوز) و ترکیبات پیچیده‌تر (نظیرمالتودکسترین) باشد، میسر می‌گردد. البته افزودن کربوهیدرات به یک نوشیدنی ورزشی، علی رغم موارد فوق با مشکلاتی روبروست که دو مورد اصلی آن: تاخیر در تخلیه‌ی معده و تحریک پاسخ انسولین می‌باشد - تاخیر در تخلیه‌ی معده: با افزودن مقادیر زیادی کربوهیدرات‌ به ویژه از انواع ساده، اسمولالیته‌ی نوشیدنی ورزشی افزایش می‌یابد و این امر موجب تاخیر در تخلیه‌ی معده می‌گردد. برای جلوگیری از این وضعیت پیروی از دو اصل زیر کار ساز است.الف- به کارگیری درصد مشخصی از کربوهیدرات‌ها: در مطالعه‌ای که بر روی میزان جذب مایعات (و در واقع سرعت تخلیه‌ی دستگاه گوارش) از نوشیدنی‌های ورزشی صورت گرفته است؛ بین سرعت جذب مایع از نوشیدنی حاوی 6 درصد کربوهیدرات، با آب خالص تفاوت آماری معنی داری وجود ندارد و در درصدهای بالاتر کربوهیدرات در نوشیدنی ورزشی، اختلال و تاخیر در جذب مایع کاملاً محسوس است. البته باید متذکر شد، در صورتی که درصد کربوهیدرات از حدود 4 درصد نیز پایین‌تر باشد، موجب رقیق شدن (هیپوتونیک) نوشیدنی شده و مصرف آن نمی‌تواند در تامین گلوکز مورد نیاز عضله‌ی در حال فعالیت موثر باشد ب- به کارگیری کربوهیدرات‌های نیمه هضم شده: به کارگیری برخی پُلیمرهای گلوکز نظیر مالتودکسترین در نوشیدنی‌های ورزشی، موجب کاهش تاثیر منفی افزودن کربوهیدرات بر تخلیه‌ی معده می‌گردد و خطر افزایش انسولین و کاهش قندخون را هنگام فعالیت بدنی به حداقل می‌رساند 2- تحریک پاسخ انسولین: مصرف کربوهیدرات‌ها ممکن است با تحریک ترشح انسولین موجب آسیب عملکرد ورزشی فرد گردد. براین اساس در برخی نوشیدنی‌ها از ترکیبات کربوهیدراتی نظیر فروکتوز استفاده می‌شود که تاثیر آن بر ترشح انسولین، از قندهایی مثل گلوکز بسیار کم‌تر است. املاح و الکترولیت‌ها جایگزینی الکترولیت‌ها در طی ورزش، در صورتی که فعالیت ورزشی برای مدت زمانی کم‌تر از 2 ساعت به طول بیانجامد، ضروری نیست. لیکن وجود مقادیر اندک از الکترولیت‌ها به ویژه سدیم اثرات مثبتی بر جذب آب و کربوهیدرات دارد در سال 1996 کالج آمریکایی طب ورزشی توصیه کرد که سدیم در محلول‌های مخصوص تجدید ذخایر مایعات مصرفی در حین فعالیت‌های ورزشی، که برای مدت زمانی بیش از یک ساعت به طول می‌انجامد، با غلظت 7/0-5/0 گرم در لیتر منظور گردد. افزودن سدیم به نوشیدنی موجب بهبود طعم و افزایش بازسازی مایعات می شود و از ایجاد حالت کمبود سدیم (هیپوناترمی) در افرادی که میزان بالایی مایعات نوشیده‌اند، جلوگیری می‌نماید البته افزودن کلر نیز به میزان 7/0- 5/0 گرم در لیتر در نوشیدنی ورزشی مفید خواهد بود. سایر ترکیبات از مهم‌ترین ترکیبات افزوده شده به نوشیدنی‌های ورزشی، برخی املاح نظیر پتاسیم و انواع ویتامین‌ها قابل ذکرند. البته ویتامین‌های گروه B به دلیل تاثیر آن‌ها در سوخت و ساز انرژی، و ویتامین‌های E و C به دلیل اثرات آنتی‌اکسیدانی آن‌ها می‌توانند مفید باشند.. سایر خصوصیات یک نوشیدنی ورزشی که در مقبولیت آن موثرند، شامل موارد زیر است: طعم مهم‌ترین خصوصیتی که یک نوشیدنی ورزشی می‌بایست واجد آن باشد، مقبولیت طعم و گوارایی آن است. بر این اساس هیچ‌گاه در حین دوره‌ی مسابقات، نوشیدنی‌های جدید را امتحان نکنید، زیرا ممکن است عدم مقبولیت طعم آن، به عمل کرد شما آسیب بزند.. دمای نوشیدنی دمای نوشیدنی ورزشی بهتر است کم‌تر از دمای محیط (حدود 22- 15)درجه سانتی‌گراد باشد. نوع بسته‌بندی و سهولت مصرف مطالعات نشان‌گر آن است که اگر مایعات و نوشیدنی‌های ورزشی به صورت آماده‌ی مصرف تهیه گردند، میل به مصرف آن‌ها در ورزشکاران افزایش خواهد یافت.

منبع: http://www.doroudchess.blogfa.com


سومین سوال پرسش و پاسخ با اخبار شطرنج لرستان
ساعت ٢:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٠  کلمات کلیدی: متفرقه

با عرض سلام و عذر خواهی بابت دیر جواب دادن به نظر برخی دوستان! قبل از این که سوال سوم پرسش و پاسخ را به همه پرسی بنشینیم خاطر نشان کنم در اولین فرصت راجع به مسابقات و عملکرد بازیکنان استان که در مسابقات (جشنواره سراسری - جام امید و ابن سینا) شرکت داشتند را در قالب گزارشی مفصل خدمتتان ارائه می‌کنم. اما یکی از دوستان سومین سوال را که مربوط به مکان هیات استان و شهرستان خرم‌آباد است را این‌گونه مطرح کرده:

سلام یه سوال داشتم که مایلم دوستان جواب بدن دوست دارید محل خانه ی شطرنج کجا باشه؟ یا اینکه نظرتون در مورد مکان خانه ی شطرنج چیه؟

 

؟؟؟؟؟؟: سلام . به نظر من مکان فعلی خانه شطرنج اصلا مناسب نیست و مکان قبلی هم همینطور بود . ای کاش می تونستیم سالن رو از بیمه ی ورزشی پس بگیریم . چه کنیم که صدامون به جایی نمی رسه...

در ضمن آقای کرامتی نوشتید (علاقه مندان) می تونن دومین دوره ی مسابقات لیگ رو آغاز کنند به نظر من بهتره بنویسید (آقایان علاقه مند) .به شطرنج لرستان کم اهمیت می دن ولی برید خدا رو شکر کنید که آقا هستید چون اگر به شطرنج آقایان کم اهمیت داده می شه به خانما اصلا اهمیت داده نمی شه.

 م.م: سلام... توی این چند سال هیچ‌گاه سالن در خور شانی برای شطرنجبازان وجود نداشته.... سالنی که دارای بوفه- اتاق- آب سردکن- و امکانات اولیه باشه... امیدواریم در آینده این مشگل برای همیشه حل بشه...

20: مکان خانه شطرنج که افتضاحه این سوال پرسیدن نداره هر کسی می تونه اینو تشخیص بده.