پیام تسلیت
ساعت ٩:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/٢۳  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

جناب آقای سامان فرشادی مصیبت وارده را به شما و خانواده‌ی محترمتان تسلیت می‌گوییم.

هیأت شطرنج استان لرستان


نتایج نهایی مسابقات رده‌های سنی لرستان
ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

مسابقات انتخابی رده‌های سنی استان در مورخ ١١ و١٢ اسفندماه در خانه شطرنج خرم‌آباد برگزار شد.

در قسمت دختران

رده زیر 8 سال:

1-شادی کوه‌نشین(خرم‌آباد)

2- نیلوفر حسین‌زاده(خرم‌آباد)

3- غزال یاراحمدی(دورود)

                                                

نیلوفر حسین‌زاده شاگرد مدرسه شطرنج ایرانیان در کنار مادرش

رده زیر 10 سال:

  • 1- شاداب روزبهانی(بروجرد)
  • 2- شیوا روزبهانی(بروجرد)
  • 3- مهدیه ممیوند(خرم‌آباد)

رده زیر 12 سال:

  • 1- فرنوش بیاتی(خرم‌آباد)
  • 2- ثنا ملک‌زاده(خرم‌آباد)
  • 3- فاطمه سوری(خرم‌آباد)

                                                     

 فرنوش بیاتی و ثنا ملک‌زاده  شاگردان مدرسه شطرنج ایرانیان

رده زیر 14 سال:

  • 1- عاطفه محررزاده(دورود)
  • 2- آتوسا بهلولی(دورود)
  • 3- کیمیا رزاقی(خرم‌آباد)

رده زیر 16 سال:

  • 1- الناز طولابی(خرم‌آباد)
  • 2- ریحانه محررزاده(دورود)
  • 3- فاطمه حسینی(خرم‌آباد)

رده زیر 18 سال:

  • 1- مهدیه معیری(بروجرد)
  • 2- فاطمه سالاروند(خرم‌آباد)

 

رده زیر 20 سال:

  • 1- مهسا ارجمند(خرم‌آباد)
  • 2- معصومه مولایی(خرم‌آباد)
  • 3- .... نواری(بروجرد)

معصومه رمضانی و خدیجه فاطمی‌نیک کار قضاوت این مسابقات را بر عهده داشتند.

در قسمت پسران:

زیر 8 سال:

  • 1- ابوالفضل فرهادی(الیگودرز)
  • 2- یاشار مقصودی(بروجرد)

زیر 10 سال:

  • 1- امیرحسین ماکیانی(دورود)
  • 2- امیرحسین نوروزی(دورود)
  • 3- علی طهماسبی(بروجرد)

زیر 12 سال:

  • 1- علی جوکار(دورود)
  • 2- محمدمهدی بیگی‌محمدی(خرم‌آباد)
  • 3- نوید اکبری(دورود)

زیر 14 سال:

  • 1- هومن خادم(دورود)
  • 2- امیرحسین آروان(دورود)
  • 3- پویان عسگری(الیگودرز)

زیر 16 سال:

  • 1- علی یاراحمدی(دورود)
  • 2- یونس محمد‌پور(نورآباد)
  • 3- سینا آریا(بروجرد)

زیر 18 سال:

  • 1- محسن نظری(خرم‌آباد)
  • 2- سیدمصطفی حسینی(الیگودرز)
  • 3- شایان غفاری(....)

زیر 20 سال:

  • 1- میلاد چگنی(دورود)
  • 2- محمد الواری(معمولان)
  • 3- رسول کرمی(خرم‌آباد)

عبدالله مصباحی، مجید کرامتی و محمدکاظم الماسیان کار قضاوت مسابقات را بر عهده داشتند.

نکته: حضور موفق شاگردان مدرسه شطرنج ایرانیان حائز اهمیت بود!

 هم‌چنین حضور شهرستان‌های دورود، الیگودرز، بروجرد و نورآباد ضمن این که گرمابخش سالن مسابقات بودند، توانستند موفقیت‌هایی نیز کسب کنند که سهم دورود بیش از دیگر شهرستان‌ها بود!


مسابقات انتخابی آموزشگاه‌های استان رده پسران
ساعت ٢:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/٢۱  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

مسابقات آموزشگا‌های استان که طبق روال چند سال اخیر به میزبانی خرم‌آباد برگزار شد با استقبال نه چندان خوبی از شهرستان‌های استان مواجه شد.

                                      

که پس از دو روز نتایج زیر به دست آمد:

 در مقطع متوسطه که با حضور 8 تیم ناحیه 1و 2 خرم‌آباد، دورود، بروجرد، الشتر، سیلاخور، پلدختر و چغلوندی در 5 دور به روش سوئیسی برگزار شد که در پایان علی یاراحمدی(دورود)، محسن نظری(ناحیه 1)، علی ممیوند(ناحیه 1)، محمد بیاتی(بروجرد) و امین رضایی(ناحیه 1) به ترتیب اول تا پنجم شدند و در قسمت تیمی ناحیه 1 خرم‌آباد با 15 امتیاز اول شد و تیم‌های بروجرد با 13 و دورود با 5/12 دوم و سوم شدند.

حاشیه مسابقات:

در این مقطع شهرستان‌های ازنا، الیگودرز، کوهدشت و نورآباد شرکت نداشتند!

محسن کرامتی قهرمان سال گذشته استان غایب بزرگ این مسابقات بود!

در مقطع راهنمایی که با حضور 6 تیم  دورود، بروجرد، ناحیه 1، الشتر، پلدختر و ازنا برگزار شد، تیم‌های دورود(17 امتیاز)، بروجرد(12) و ناحیه 1(8) اول تا سوم شدند. در قسمت انفرادی محمدرضا درویشی(دورود)، هومن خادم(دورود)، حسن مرادی(دورود)، محمد گودرزی(بروجرد) و علی جوکار(دورود) به ترتیب اول تا پنجم شدند. این رده نیز در ۵ دور به روش سوئیسی برگزار شد.

حاشیه مسابقات:

قهرمانی تیم دورود با اختلاف نسبت به تیم‌های دوم و سوم!

شرکت نکردن تیم ناحیه 2 بیشتر از  تیم‌های دیگر به چشم می‌آمد، که با توجه به میزبانی چند ساله‌ی خرم‌آباد واقعاً عجیب و ناراحت کننده است!

امیرحسین آروان یکی از بهترین‌های لرستان در این مقطع نیز غایب این مسابقات بود.

در مقطع ابتدایی که با شرکت فقط 4 تیم برگزار شد!  دورود با 5/13 امتیاز اول شد و تیم‌های ناحیه 1 و الشتر با 12 امتیاز دوم و سوم شدند. در این مقطع بروجرد چهارم شد. در قسمت انفرادی: امیرمحمد نوروزی(دورود)، امیرحسین ماکیانی(دورود)، معین آروان(دورود)، مهدی بایره(بروجرد) و علی فتح‌اللهی(بروجرد) اول تا پنجم شدند. مسابقات در ۵ دور سوئیس برگزار شد.

حاشیه مسابقات:

کسب مقام سوم الشتر در این مقطع و مقام چهارم بروجرد!

توجه نداشتن شهرستان‌ها به مهم‌ترین رده! (رده ابتدایی) کاملاً مشهود بود به طوری که فقط 4 تیم در این مقطع با هم به رقابت پرداختند!

باز هم ناحیه 2 خرم‌آباد در این مقطع حضور نداشت که با توجه به میزبانی جالب نبود!

 


هشتمین دوره مسابقات آزاد بین‌المللی جام خزر
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱۳  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان ، گالری عکس

هشتمین دوره رقابت‌های شطرنج آزاد بین‌المللی جام خزر در تاریخ 28 بهمن‌ماه با شناخت نفرات برتر جداول پنج‌گانه در شهر رشت پایان یافت.
                                                           

در جدول A (استادان) مسابقات که با حضور 80 شرکت‌کننده متشکل از 12 استاد بزرگ، 22 استاد بین‌المللی، 13 استاد فیده و 76 درجه دار بین‌المللی طی 9 دور به روش سوئیسی برگزار شد، سه شطرنج‌باز با 7 امتیاز مشترکاً در صدر قرار گرفتند که با احتساب پوئن شکنی استاد بزرگ فرید عباسوف (آذربایجان)، استاد بزرگ آزر میرزایف (آذربایجان) و استاد بین‌المللی همایون توفیقی از ایران به ترتیب مقام‌های اول تا سوم مسابقات را به خود اختصاص دادند.

در جدول B (درجه‌داران زیر 2350) مسابقات که با حضور 150 شرکت کننده طی 9 دور به روش سوئیسی برگزار شد، میسراتدین‌مهدی ایسکندروف از جمهوری آذربایجان با 8 امتیاز قهرمان شد و ناصر ریاحی و شاهین ساده با 7.5 امتیاز به ترتیب پوئن‌شکنی دوم و سوم شدند. محمود اسکندری(٢١۶٧)، روح‌الله شمسی(٢٠١٢)، امین چنگایی(٢١٠۴)، علی‌رضا روح‌پرور(٢٠۴١) و جمشید نوروزی نمایندگان لرستان در این گروه بودند که به ترتیب با ۵، ۵/۴، ۴، ۵/٢ و ۵/٢ امتیاز رتبه‌های ۴٣، ٧۴، ٨٩، ١٢۶ و ١٣١ را به خود اختصاص دادند.

در جدول C (درجه‌داران زیر 2000) مسابقات که با حضور 302 شرکت کننده طی 11 دور به روش سوئیسی برگزار شد، اکیل کامران پیروردیف از جمهوری آذربایجان با کسب 9.5 امتیاز مقتدرانه قهرمان شد و روزبه رستمی از ایران و الوی رامیل سادیخوف از جمهوری آذربایجان با 9 امتیاز به ترتیب پوئن‌شکنی دوم و سوم شدند. امیرحسین آروان ( ٧ امتیاز)، علی یاراحمدی (۵/۶) و وحید هدایتی ( ۵/۶) نمایندگان لرستان در این گروه بودند که در پایان در رده‌های ۶۵، ٧۴ و ٨٠ قرار گرفتند.

در جدول D (ویژه بانوان) مسابقات با حضور 125 شرکت‌کننده برگزار شد در پایان 9 دور رقابت به روش سوئیسی، استاد بزرگ بانوان گرجستان نینو باتسیاشویلی با 8 امتیاز عنوان نخست را از آن خود ساخت.
سابینا ابراهیموآ از جهموری آذربایجان،
الکساندرا واخینا از گرجستان با 7.5 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. در این گروه نیز چند تن از بانوان شطرنج‌باز دورودی حضور داشتند که توفیقی کسب نکردند.

در جدول E (ویژه نونهالان و نوجوانان) مسابقات نیز که با حضور 194 شرکت‌کننده در 9 دور به روش سوئیسی برگزار شد، سیدخلیل موسوی از ایران با کسب 8 امتیاز به لطف پوئن‌شکنی بهتر به مقام قهرمانی رسید و میرادیل میرکاظم زینلی از جمهوری آذربایجان با همین امتیاز نایب قهرمان شد.
موراد کمیل نوری" و شوکت سالیموف هر دو از جمهوری آذربایجان با 7.5 امتیاز سوم و چهارم شدند. تنها نماینده لرستانی در این گروه امیرمحمد نوروزی بود که با ۵/۴ امتیاز در رده‌ی ٨٨ قرار گرفت.

لازم به ذکر است، در این دوره از مسابقات 851 شرکت‌کننده در پنج جدول        (A,B,C,D,E) به رقابت پرداختند.
گفتنی است، سرپرستی این دوره از مسابقات را کیومرث بیات و سرداوری آن را داور بین‌المللی حمیدرضا پورشاه‌ماری به عهده داشتند.

                                                      منبع: آچمز

 


نتایج مسابقات دهه‌ی فجر در بروجرد، نورآباد و معمولان
ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱۳  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

                                                           

بروجرد: این مسابقات که به مناسبت دهه‌ی فجر در سالن شطرنج این شهرستان برگزار شد خانم‌ها: شیوا ناصری‌فر، سارا نوری و پروانه گودرزی اول تا سوم شدند.

نورآباد: این مسابقات که در دو رده‌ی سنی بزرگسال و زیر 18 سال در سالن شطرنج مجموعه ورزشی شهدای نورآباد برگزار شد. در رده‌ی بزرگسال: علی‌جعفر حسن‌زاده، محمد‌علی گنجی و محمد‌جعفر جعفری اول تا سوم شدند در این جدول 50 شطرنج‌باز شرکت داشتند و در رده‌ی زیر 18 سال: کاظم محمد‌پور، رضا شهمرادی و مهدی ابراهیمی مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

معمولان: این مسابقات که در قسمت بانوان در این شهرستان برگزار شد، خانم‌ها: حدیث جعفری، سمیرا مؤمنی، فاطمه شاکرمی، زهرا شاکرمی و مرضیه فرجی به ترتیب اول تا پنجم شدند.


پیام تسلسیت
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱۳  کلمات کلیدی: اخبار خرم آباد-لرستان- ایران- جهان

                                             

با خبر شدیم برادر منصور باباخانی قهرمان ارزنده‌ی استان

 دار فانی را وداع گفته، ضمن هم‌دردی با این عزیز از خدای

متعال برای بازماندگان طول عمر و صبر مسئلت داریم.

                                            

                                       هیأت شطرنج استان لرستان